Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TwentyTwoTea

Rozwiązany: Po czyszczeniu procesora nie włącza sie system

Polecane posty

Witam,

Parę dni temu stwierdziłem że wyczyszczę procesor (a raczej wentylator) ponieważ coś głośno chodził. 

Zdjąłem wentylator i wydmuchałam z niego trochę kurzu który sie tam zebrał (nie było tego dużo wiec nie używałem ani odkurzacza ani sprężonego powietrza).

Nastepnie wyczyściłem procesor i wentylator ze starej pasty termoprzewodzącej (używałem zmywacza do paznokci bo nie miałem pod ręka ani spirytusu salicylowego ani alkoholu izopropylowego) i nałożyłem nowa warstwę, po czym podłączyłem wszystko i spróbowałem uruchomić komputer.

I tu [beeep], w ogóle system sie włącza, nie słychać charakterystycznego "piknięcia", jest czarny ekran i tylko wentylatory działają.

Na początku nie zczaiłem ze sie system w ogóle nie włącza i myślałem ze to jakiś problem z monitorem, bo kilka razy miałem z nim problem, dlatego kilkakrotnie próbowałem włączyć komputer i za ostatnim razem chyba spalił mi sie monitor, bo gdy włączyłem komputer i czekałem na jakaś reakcje, nagle monitor cos "zazgrzytało " i zgasła lampka która sie swieci jak monitor jest włączony.

 

Nie wiem co robić o co mogło być przyczyna takiego stanu rzeczy. Proszę o jakieś sugestie i będę wdzięczny za pomoc. 

 

Edit: Odłączyłem monitor od wszystkiego i podłączyłem samo zasilanie i działa, także nie wiem co sie wtedy stało ze zgasł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, na innym forum polecono mi żebym sprawdził czy sie piny nie skrzwiły przy wyciąganiu procesora. I wlasnie to sie stało, po wyprostowaniu pinów system sie juz włącza. Dzięki za odzew Węgrom* tak czy siak. Doceniam twoja chęć  pomocy :)

// Tej formy jeszcze nie widziałem ;)[webtom]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...