Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Windows 10 restartuje się

Polecane posty

Czołem!

Od paru miesięcy używam Windowsa 10. Mimo, że według niektórych znanych mi osób system ten działa już dość stabilnie, to ja jednak mam z nim problemy. Od czasu do czasu (raz na miesiąc?) Komputer bez żadnego powodu sam sie uruchamia ponownie. Co ciekawe dzieje się to zawsze wtedy, gdy akurat nie ma mnie przy komputerze. Chyba tylko oraz czy dwa zdarzyło się to jak byłem przy kompie, ale i tak nie zdążyłem zarejestrować kodu BS-a. (Chyba coś z pamięcią się wyświetlało z tego co zdążyłem zobaczyć). Więc nawet nie wiem czy owym restarton towarzyszy BS, czy nie.Po ponownym uruchomieniu zawsze włącza się aktualizacja steama. Czyżby problem był związany z tym programem? A może z procesem bezczynności, skoro dzieje się to gdy nie ma mnie przy PC? Jakby co to mam wyłączone wszystkie wygaszacze ekranu, automatyczne wyłączanie/usypianie dysków/monitora czy systemu po określonym czasie itd. 

Dodam jeszcze tylko, że mój piec jest dość nietypowo podłączony do prądu. Otóż na skutek nie dającej się naprawić (bo wymagałoby to kucia ścian i wymiany całej instalacji elektrycznej, co nie wchodzi w grę) awarii w moim pokoju (i tylko w nim) nie mam prądu w żadnym z dwóch gniazdek. Był elektryk i zaproponował prowizoryczne rozwiązanie. Zrobił kabel z wtyczką i wywiercił w ścianie dziurę i podpiął tam kabel do kabla w ścianie. Teraz ze ściany wystaje włożony w nią kabel zakończony wtyczką podłączoną do przedłużacza w kuchni znajdującej się za ścianą mojego pokoju. Ten kabel dostarcza prąd do całego mojego pokoju, jeśli się go odłączy z wspomnianego przedłużacza to stracę prąd. Może to też ma wpływ?

Poprzednio jak miałem Windows 7, to ani razu ten problem się nie pojawiał.

Poniżej zapis z podglądu zdarzeń Windows, może coś pomoże?

https://drive.google.com/file/d/0B8OS2EPwt3oyd3JRbXpWR3VnU00/view?usp=sharing

Jak potrzebujecie więcej danych to piszcie. Liczę, że wspólnie uda się nam coś zaradzić na tę sytuację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, bo to zwykły przedłużacz, ale komputer mam podłączony do listwy na wcześniejszym etapie, tj. Kabel idzie do ściany i dostarcza prąd do mojego pokoju. Drugi jego koniec idzie do przedłużacza w kuchni, a przedłużacz już normalnie do gniazdka w ścianie. W moim pokoju jest listwa podłączona do gniazdka w ścianie, a owo gniazdko połączone jest z wcześniej wymienionym kablem w kuchni. Więc nawet jeśliby przedłużacz w kuchni nie niwelował skoków napięć, to moja listwa do której podpięty jest komp już powinna to robić.

W każdym razie Twoja teoria i tak nie tłumaczy dlaczego niemal zawsze dzieje się to, gdy akurat nie ma mnie przy komputerze. Nie tłumaczy to również tego, dlaczego po ponownym niechcianym uruchomieniu aktualizuje się steam (Co ciekawe steam aktualizuje się głównie wtedy. Przy normalnym uruchomieniu PC, nie robi tego wcale, lub rzadziej). Oraz dlaczego wcześniej, na win 7 nie miałem tych problemów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, bo ostatnio nie miałem updatów win 10.

 

Eeeech... i znów to się stało! Wyszedłem na dosłownie kwadrans, zostawiłem kompa włączonego, wracam i widzę logo uruchamiania się windowsa. Jaka była pierwsza rzecz jaką zrobił po tym restarcie? Aktualizacja steama! Znowu! Przypadek? Wyłączyłem uruchamianie się steama razem ze startem windows, zobaczymy czy to coś zmieni. Kurde, praktycznie nie mogę wgl kompa włączonego zostawiać i wyjść gdzieś. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...