Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

badys

Rozwiązany: Nie uruchamiająca sie karta graficzna i integra

Polecane posty

Witam, nie tak dawno miałem problem po złożeniu nowego PCta przy pomocy jednego z użytkowników tego forum tongue_prosty.gif Trefnym koniem okazał się RAM, który po reklamacji i wymianie działa znakomicie. Nie mniej jednak coś dokucza mojemu komputerowi i nie jestem na ta chwile ogarnac czy jest to Software czy Hardware.

Otóż rzadko, ale czasami odpala mi PCta z wyłączonymi kartami, graficzna i zintegrowaną. Szybki reset PCta i wszystko wraca do normy. Jednakże nie mogę tego zbagatelizować i odpuśić ponieważ ewidentnie coś jest na rzeczy.

Do sprawy załączam 3 screeny. Wszystkie wykonane w Menadżerze urządzeń.

2x dot zintegrowanej grafiki

1x dot. Radeona

Spec PC:

Monitor 1: Benq 24'' XL2411Z

Monitor 2: Samsung 24'' S24B350H

Mother Board : ASRock Z170 Extreme 4+

CPU : Intel Core i7-6700K 4.0GHz

CPU Cooling : HR-02 Macho Rev 2.0

Ram : Kingston FURY 16GB (2 x 8GB) DDR4-2666

Graphic Card: Radeon 7950 3GB DDR5

HDD 1: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM

HDD 2 : WD Green 1TB

SSD: Samsung 850pro 128 GB

Power Suply : Corshair CX750M

Sound Card : Xonar DX 7.1

Case: Phanteks Enthoo Pro ATX Full Tower Case

post-967692-0-81576000-1441224350_thumb.

post-967692-0-42204700-1441224351_thumb.

post-967692-0-91398000-1441224351_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów dwa różne układy graficzne działające na raz możliwe nie były. Troszkę mnie dziwi ta druga pozycja na liście kart. Sugeruję na początek "wyłączyć" zintegrowaną kartę w UEFI poprzez ustawienie Radeona jako Primary Graphics Adapter, zmniejszenie do minimum uzywanej przez iGPU pamięci oraz ew. dezinstalację sterowników (to można pominać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dwa układy graficzne odpalone równocześnie działały zawsze (no dobra - bywały problemy, gdy jeden z tych układów był od nVIDII, ale to dlatego, że działanie było blokowane w sterownikach). Tylko niektóre płyty główne automatycznie wyłączały zintegrowaną grafikę, gdy wykryły zewnętrzną.

A co do tematu - spróbuj wyczyścić sterowniki od obydwóch kart graficznych za pomocą DDU (trzeba to odpalić w trybie awaryjnym), a następnie zainstaluj sterowniki od nowa. Najlepiej najnowsze wersje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie ustawione mam PRIMARY GRPAHIC DEVICE jako radeon. W menadżerze urządzeń wyłaczoną mam integrę, a sterowniki do Radeona własnie 'przeinstalowałem', ponieważ wcześniejsze były najnowsze :x Także, modlić się i czekać. Będę update'ował jak tylko coś się wydarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, odinstalowywałem sterowniki przy pomocy tego programu. Nie było łatwo tongue_prosty.gif ale daliśmy radę. Niestety problem wciąż istniał. Co zauważyłem, że problem występował jedynie po dłuższej przerwie w pracy na PC np. Wieczorem wyłaczyłem PC, rano do pracy i po pracy jak wróciłem odpalam PC i baaam. Zapomniałem tylko wrzucić pierwszego screena, który informuje nas o problemach ze sterownikami. "AMD sterowniki do karty graficznej są niezainstalowane lub działają nie poprawnie".

Natomiast jeżeli np. podczas sesji na pc, wyłacze i włacze PC to w/w problemu nie ma.

I ostatnie, to wszystko działo się na win7 , wcześniej za nim 7 na nowo zainstalowałem działo się to na 10 (myslalem ze 10 zbugowana jest), to teraz na nowo 10 zainstalowałem i problem zniknał. (na razie)

EDIT: !!!!

Wyszło szydło z worka. Wcześniej w/w bład czy też uciążliwość zamieniła się w ........ czarny ekran po starcie. Mianowicie jak wyżej wspomniałem o tym iż po dłuższym czasie jak odpalę PC to miałem błąd ze sterownikami i obydwie karty graf (PCIE i integra) się wyłaczały, ale po resecie było OK. TERAZ problem polega na tym iż właczając komputer , widzę jak MENU sie odpala, windows się ładuje (windows 10) i już nie widzę napisu 'Witamy czy Zapraszamy' i cały czas czarny ekran jest. Reset lub dwa (czasami) i wszystko wraca do normy.

Jeszcze jeden problem się pojawił, ale to już chyba tylko kwestia czasu . Do karty dzwiękowej PCI express (xonar dx 7.1) nie posiada sterowników pod win 10 ;x i działa w 'basic mode' ;x

Jestem już sfrustrowany ciągłymi problemami z new PC :D Zastanawiam się czy może to być wina płyty/ grafiki czy software :(

HELP ME PLEASE ! Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekałeś zanim wykonałeś restart? Możliwe, że ekran się pojawia, tylko ze sporym opóźnieniem (po kilku minutach). Parę osób raportowało taki problem na forum AMD i z tego co kojarzę, to AMD obiecało, że się tym zajmie.

Jeśli nie to, to na początek sprawdziłbym, czy sterowniki do chipsetu są aktualne oraz pobawiłbym się ustawieniami oszczędzania energii. Niestety Intel ustawił je zbyt agresywnie i czasem karty graficzne nie mogą się wybudzić. Często pomaga również wyłączenie Hybrid Startup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu zostawiłem PC i poszedłem się wykąpać i zrobić obiad to mnie nie było ok 40min. Wciąż czarny ekran....

Sterowniki do karty graf ściągnięte ze strony AMD przy pomocy DriverTool detector ( prawdopodobnie najnowsze )

Sterowniki do chipsetu z płytki istalowałem, zaraz sprawdzę czy coś na stronie producenta mają .

Ustawienia oszczędzania energii, od zainstalowania zmieniłem jedynie (ustawione mam na zrównoważony), to by 'wylaczenie ekranu' oraz 'uśpienie pC' - na 'nigdy' :)

A hybrid startup 'chyba' mam wyłaczone. Ostatnio update'owalem BIOSa i automatycznie DEFAULT ustawienia się zrobiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...