Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SamyBoy

dysk!?

Polecane posty

OTO ZRZUT EKRANU TYLKO 1 czerwone oczko jest jak patrzalem. Nie wiem co zrobic bo na d mam gry a wyskakuje mi caly czas ta wiadomosc co dogory dodalem. Chodzi mi o to bo mam tam duzo gier i troche to zajmie zeby pobrac ponownie a tak moze kupie nowy dysk i skopjuje je

xqx7.png

wiesz co jest moze z dyskiem bo ja nie wiem a sie troche martwie czy mi wytrzyma bo kopiuje zdjecia tak do pewnosci. Jak trzeba bedzie kupic to kupie tylko jaki a jak da rade jeszcze to zostawie, tylko mnie to martwi ze wyskakuj mi co 5-10 min

ixzv.jpg

Pomoze ktos?

Mam kupowac nowy dysk jak tak to jaki bo nie znam sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22 To dysk Seagate, więc wartości RAW odczytywane przez większość programów nie mówią nic (być może smartmontools by sobie z tym jakoś poradziło, ale i to nie jest pewne), bo Seagate wykorzystuje te komórki w dosyć niekonwencjonalny sposób.

@SamyBoy Przeprowadź testy dysku za pomocą tego narzędzia i napisz co zostało stwierdzone. Tu masz opisane jak używać tego narzędzia. Ponieważ dysk nie raportuje występowania błędnych sektorów, to wystarczą testy Short.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak myślałem, dziękuję. Aczkolwiek nie do końca rozwiałeś moje wątpliwości, wydaje mi się, że widziałem "Smarty" Seagate'ów zarówno z pogorszonymi Value i Worst jak i z niezerowymi wartościami RAW.

Swoją drogą podejrzewam, że SeaTools również wykaże problem (przynajmniej w S.M.A.R.T.), gdyż - jak każdy tego typu program - powinien zasygnalizować przekroczenie Threshold i to bez względu na to, czy rzeczywiście z samym dyskiem jest coś nie tak, czy też winne są inne czynniki. Ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niezupełnie. S.M.A.R.T. w przypadku dysków Seagate i dane w nim zawarte mają być tylko pomocą dla SeaTools i serwisu Seagate. Wartości tam zawarte nie są podstawą do gwarancji i co ciekawsze nie muszą one poprawnie odwzorowywać stanu dysku (to zależy od paru czynników, w tym serii dysku). Wartości RAW przy danych parametrach często odnoszą się do zupełnie innych parametrów, bo Seagate trzyma tam jeszcze trochę dodatkowych danych, które musi gdzieś zmieścić.

SeaTools, poza odczytywaniem S.M.A.R.T.u (który tak jak pisałem pełni tylko funkcje pomocnicze), przeprowadza również parę szybkich testów i to one więcej powiedzą o faktycznym stanie dysku w tym przypadku (w przypadku parametru 0A threshold nie jest wyrocznią).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, taka jest praktyka. Nie bez przyczyny Seagate uznaje gwarancję tylko i wyłącznie wtedy, gdy dysk nie przechodzi testów w SeaTools. Jest to niestety bardzo irytujące, bo czasem widać, że dysk się ewidentnie sypie i długo nie wytrzyma, ale Seagate ma takie, a nie inne procedury. Choć z drugiej strony trzeba im przyznać, że w pewnych przypadkach się to sprawdza. Tzn. bywały już sytuacje, gdzie S.M.A.R.T. w dysku Seagate raportował bardzo poważne błędy, a dysk działał sobie w najlepsze jeszcze przez długi czas.

Na pewno trzeba zrobić backup danych z tego dysku i nie używałbym go do trzymania ważnych rzeczy, bo może on paść w każdym momencie, ale nie przesądzałbym jeszcze tego, że dysku nie da się uratować. Tak naprawdę to wszystko może być np. spowodowane jakąś niedoskonałością firmware'u dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o praktykę w sensie, że jednak często SeaTools sygnalizuje to samo co i inne programy. Choć i w tym innym znaczeniu jest różnie. Z niewieloma realokowanymi sektorami dysk przeważnie wszystkie testy przechodzi (a w każdym razie ja spotkałem się ze stosunkowo sporą ilością takich przypadków), a mimo to zdarza się, że jednak reklamację uznają (dlatego jestem troszkę sceptycznie nastawiony do firmowych programów, bo w tym przypadku niewiele różnią się od innych, a jeśli się różnią to na niekorzyść; podobnie jest z Data Lifeguard).

Dobra chyba starczy tego offtopu, summa summarum się z Tobą zgadzam, tylko różnimy się w szczegółach. Jakbyś miał coś jeszcze do dodania, zawsze możemy pogadać w "Dyskach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to nie ma sensu bo jak włączam ten program to po 2 minutach sie zacina, teraz jest to samo co było nie widzi dysku a jest podpięty. Nie ma sensu chyba juz kombinować dysk ma juz prawie 7 lat wiec chyba przyszła pora. To Ten SEAGATE co zaproponował OMAS będzie dobry?

http://www.scan.co.uk/products/1tb-seagate-st1000dm003-barracuda-720014-sata-6gb-s-7200rpm-64mb-cache-8ms-ncq-oem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to będę ten kupował dysk co podałem linka. Mam jeszcze jedno pytanko polecicie może jakiś dobry blueray drive do komputera i jaki program do otwierania filmów gdyż mediaplayer nie da rady? Najlepiej to z tej strony bo będę zamawiał i tylko 1 zapłacę za przesyłkę scan.co.uk

Zna ktos sie na bluray bo chcialbym kupic a nie wiem jaki a tyle ich jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...