Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam podczas gry w np. battlefield'a 4 na ultra mam jakieś 45 fps i nagle mam spadek do 10-20 fps

potem wszystko wraca do normy. Spadki zawsze mam gdy procesor osiąga 67-68 stopni podczas spadku jakby się chłodzi do jakiś 60 stopni i tak w kółko

Mam gtx 660 2 gb

amd fx 8350

8gb ram

zasilacz Corsair CX Series modular CX600M (600 W)

komputer jest nowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś zabezpieczenie termiczne. Kiedyś jak wygrzewałem Phenoma II X6 1090T to jak osiągnął 64 stopnie to drop taktowania do chyba 800MHz, chwilę się schłodził i znowu taktowanie do góry i tak w kółko. Pogrzeb w BIOSie, w większości płyt powinno się jakoś dać to wyłączyć, ale nie pamiętam dokładnie jak to tam było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy temperatura rośnie taktowanie z 4000 spada do ok. 1500.

Na moje oko CPU throttling. Może występować na płytach głównych z niezbyt mocną sekcją zasilania. Tak przy okazji - jej model by nie zaszkodził.

Tylko nie mam pojęcia jak wyłaczyć to zabezpieczenie.

Na 99% musisz poszukać w biosie/uefi odpowiedniej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus M5A96 LE R2.0. Czy jakbym kupił lepsze chłodzenie to nie musiał bym wyłączać tego zabezpieczenia?

A nie czasem M5A97 LE R2.0? Co do chłodzenia - nie zaszkodziłoby lepsze od boxowego.

Ta płyta ma niezłą sekcję zasilania i jest sama w sobie dobrze chłodzona.

Nie powiedziałbym. Ja tam żadnego chłodzenia na niej nie widzę - klik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xeon:

M5A99X EVO R2.0 to inna bajka. Tu nawet zwykły, niewykastrowany M5A97 by lepiej wypadł.

@Szczurek111:

Wygląda na to, że popełniłeś mały błąd przy składaniu kompa (ew. poczynione oszczędności były za duże/nie w tym miejscu). FX-y to dość wymagające procki i nie jest dobrym pomysłem wkładanie ich do wykastrowanych płyt głównych.

Arctic Frezer 64 pro

Szału nie robi. Przy okazji - nie jest zakurzone?

To jakie byście polecili chłodzenie tak żeby było o jakieś 10 stopni mniej??

Zanim padną jakiekolwiek propozycje - jak ma się sprawa z obudową i jej wentylacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykastrowana płyta oznacza że ma słabą sekcję zasilania i chłodzenia

Nie do końca, ale w tym przypadku prawie pasuje. Zgodnie ze słownikową definicją kastracji tak oznacza się model pozbawiony pewnych elementów występujących standardowo w "pełnej wersji". W tym konkretnym przypadku - M5A97 LE jest wykastrowaną (poobcinaną tu i ówdzie) wersją M5A97.

I czy będę musiał kupic nową plytę główną ??

Jeśli nie planujesz OC, to tak wielkiej potrzeby kupna nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry w battlefield'a 4 i tym podobne wymagajace gry temperatura dochodzi do 67-68 stopni i taktowanie się zmniejsza chlodzi się i taktowanie rośnie i tak w kółko. Myślę że jeśli temperatura będzie niższa to nie będzie się zmniejszać taktowanie

Ale jeżeli nie jest to wina chłodzenia to czego ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...