Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kulmichal

Radeon HD4850 1GB 256bit DDR3

Polecane posty

Witam,

przesiadłem się z wysłużonego GF8600GTS na Radeona HD4850 i...

i problem jest taki że graficzna nie daje rady na rozdziałce HD, nie działają wszystkie rozdzielczości. Wyskakują w dos`ie różne pasy kwadraty różowe, ale w momencie gdy wczyta win 7 wszystko mu przechodzi. W innych rozdziałkach wyskakuje bluscreen z informacjami dotyczącymi dysku twardego (hard ware przepraszam za pisownie, jak się mylę w tłumaczeniu proszę o poprawe)

Pytania mam takie:

1. Czy zmiana rozdzielczości wiąże się z większym poborem energii

2. Zasilacz 400W producent określa minimum na 450W

3. Po instalacji sterowników (niby jest ok w ustawieniach widać że jest prawidłowo zainstalowny) ale nie ma Catalys nigdzie

Karta podłączona przez przejściówkę z DVI na HDMI

Karta z tzw refurbish na gwarancji mogę zwrócić.

Mój komputer to

Core 2 Duo E6550 2,4GHz

gigabyte ga-p35-ds3l

4GB RAM DDR3

dysk twardy samsuga

Monitor Philips 24' FULLHD

Proszę o pomoc w tej sprawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj porządnie sterowniki, jeśli to nic nie da, spróbuj nawet formata. Jeżeli nadal będzie źle, podmień zasilacz (btw, tak to badziew, radziłbym kupić coś porządnego).*

A jak to niczego nie zmieni -oddawaj kartę (aczkolwiek najpierw, aby ostatecznie się upewnić, sprawdziłbym ją na innym kompie).

*w zasadzie kolejność czynności dowolna (lub też możesz któreś pominąć; np. zrobić od razu formata), w zależności jak Ci wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, ogólnie rzecz ujmując, po pierwsze - moc niemarkowych zasilaczy to również bzdura (tak naprawdę jest dużo niższa), a po drugie - co w tym przypadku jest ważniejsze (mimo wszystko ten Feel powinien dawać radę) - ich jakość wykonania przedstawia wiele do życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc niemarkowych zasilaczy to również bzdura (tak naprawdę jest dużo niższa)

Dodam, że mając zasilacz Tracer 400W, po sprawdzeniu opisu na tabliczce zasilacza, wychodziło że ma nie całe 300W, i taki zasilacz nie dał rady u mnie w komputerze z starym Sempromem Socket A + Radeon 3650 DDR2 AGP, dopiero podpięcie markowe nie powodowało problemów z komputerem. A ten Tracer czy Feel to obydwa zasilacze z czarnej listy.

Napisałem by autor tematu zrozumiał czemu tak każdy naskakuje na te zasilacze.

Ale zanim bym wydał kasę na zasilacz, tak jak już było napisane, sprawdź czy to na pewno zasilacz, bo jak grafika pada to lepiej nową kupić razem z zasilaczem, chyba że ma gwarancję wtedy to można wymieniać zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz budżet, to po co kupować dziadostwo - jak możesz kupić coś lepszego (mowa o firmie, nie o mocy).

Bo oprócz wspomnianych watów, liczą się też, jaki amperaż jest na danej linii - i tak w lepszych będziesz miał po dwie 12V - które są teraz odpowiedzialne praktycznie za całość. Kiedyś komp korzystał głównie (czasy A-XP np.) z linii 5V - dlatego niemarkowe zasilacze (technologicznie kilka lat wstecz) mają zazwyczaj mocną linię 5V, gdzie 12V jest słaba.

Jeśli masz zamiar dołożyć później quada, to możesz coś mocniejszego dać, ale 500W to i tak dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś tak się uparł na tego iboxa? Chcesz wywalić kasę w błoto?

ocz za mocny.

Do Twojego zestawu wystarczyłoby markowe 350W-400W (np. Corsair VS, Chieftec GPA). OCZ CXS 500W będzie dobry (zapas na OC i ew. ulepszenie), ale ma jedną wadę - nie grzeszy długością kabli. Jeśli stanowi to jakąś przeszkodę, to lepiej moim zdaniem wziąć Corsaira VS 450W.

Ew. dołóż ok. 50 zł i bierz Deusa 500, który w przedziale do 200 zł właściwie nie ma konkurencji.

dziś dam koledze do sprawdzenia ma zasilacz 600W

A jakiej marki zasilacz? Bo jak jakiś Feel/Logic/Tracer/Gembird lub coś podobnego to nie ma sensu wielkiego się fatygować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpowiedzieli że zasilacz ma zapas mocy

Owszem, na papierze ma. Rzeczywistość to już sprawa dyskusyjna.

karta graficzna się grzeje dlatego całe dziadostwo występuje

Prawdę mówiąc do takiej diagnozy nie trzeba serwisu. Rzut oka na wskazania np. HWMonitora by wystarczył. Dla pewności ściągnij go, uruchom, odpal jakąś grę, chwilę pograj i po skończeniu zobacz jaka będzie maksymalna temperatura karty.

Zanim całkowicie spiszesz kartę na straty, kilka pytań:

1) Czy chłodzenie karty nie jest zakurzone?

2) Jak się prezentuje wentylacja obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa otwarta. wentylacja grama kurzu czy tym podobnych spraw. komputer podpieli pod zasilacz 750w stwierdzili że się przegrzewa. nic nie działa żadna gra nawet nie włączy się. przy zmianie rozdzielczości na wyższa niż 1024 już komputer fiksuje. karta graficzna w spoczynku ma ok 45-50 stopni rozkręcić wentylację na 100% i przy zmianie rozdzielczości zglupial i znów wyłączył się

jest zmiana, po n'tej zmianie sterowników coś chodzi uruchomilem ją na rozdzielczości 1600x1050 i chodziło normalnie próbowałem coś uruchomić ale bad company 2 nie zaskoczył migajacy ekran czarno biały. a battlefield 3 zawiesił się już przy logowaniu na origin sprawdze u kolegi i odsylam kartę i nie kupuje już radeona drugi raz kupiłem drugi raz mam problem z tym producentem z nvidia nie miałem nigdy problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...