Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Laptop się nie uruchamia po upadku na podłogę

Polecane posty

Witam,

Wczoraj laptop spadł mi na podłogę. Niestety coś sie popsuło i nie można go włączyć. Podczas prób uruchomienia pojawia się ekran z informacją o błędzie menedżera rozruchu systemu Windows:

"System Windows napotkał problem podczas komunikowania się z urządzeniem podłączonym do tego komputera. Przyczyną tego błędu mogło być odłączenie wymiennego urządzenia magazynującego ...

Plik: \Windows\system32\winload.exe

Stan: 0xc00000e9

Informacje: Wystąpił nieoczekiwany błąd we-wy."

Następnie wyświetla się ekran, na którym można wybrać system do uruchomienia (u mnie tylko Vista), ale nic to nie daje. Nic nie daje też wciśnięcie klawisza dającego ponoć dostęp do zaawansowanych opcji rozruchu. Natomiast po wybraniu testu diagnostycznego i jego zakończeniu komputer się restartuje wyświetlając znowu ekran o błędzie bez żadnych innych informacji. Dodam też, że da się wejść do BIOSU podczas odpalania kompa.

Czy mogę coś zrobić bez wołania informatyka (uszkodzeń mechanicznych sam nie naprawię, mogę jedynie pogrzebać w sprzęcie) ? Może reinstall systemu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopchnij dysk w prawą stronę. Możesz też spróbować ostrożnie wyjąć go z gniazda i obejrzeć złącze (czy nie jest uszkodzone).

Jeśli nie zadziała - skontaktuj się z informatykiem. Być może dysk uległ mechanicznemu uszkodzeniu i nic już z nim nie zrobisz (znam ten ból, też mi z dnia na dzień padł trzyletni już dysk w laptopie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz płytę z Winem do napędu, w BIOSie szukasz zakładki z ustawieniami bootowania, ustawiasz napęd DVD jako pierwszy "boot device", zapisujesz i uruchamiasz ponownie. Powinno wyświetlić ci się menu, z którego możesz wybrać opcję naprawy systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...