Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FvZ

Wyłączający się komputer

Polecane posty

Witam,

Wczoraj zauważyłem bardzo smutną sprawę związaną z moim PC...

GRając w Skyrim, komputer mi się samoczynnie wyłącza. Ale tylko w JEDNYM przypadku:

Jak walczę ze smokiem, a ten na mnie zieje ogniem/lodem (zaley jaki smok). Oprócz tego gra hula cudownie! Zero scinek, super płynna i piękna grafika. Pomyślałem, że jakiś odosobniony przypadek. Włączyłem komputer oraz grę ponownie i... to samo, smok zieje, pstryk - komp pada.

Dodam tylko, że przez jakąś minutę-dwie nie mogę go włączyć, przycisk nie reaguje, trzeba czekać.

Ok... postanowiłem sprawdzić na innych grach. Far Cry 3 śmiga na wysokich detalach bez problemu. Inne gry w które obecnie gram - World of Tanks, Fifa 13, NBA 2k13 - śmigają na full bez piśnięcia nawet. Stery, directy, wszystko najnowsze...

Konfig:

Phenom II BE 965 + Silentium PC Fortis

4GB DDR3 Kingston Hyperx

WD 250GB

Płyta ASrock Extreme 3 rev2

GTX 260 864MB

Pentagram SilentForce 460W

Ok, wykonałem też BURNTEST w programie FurMark i po jakichś 40-50sekundach komp padł. Tak samo jak w Skyrimie. A to program do przeciążania grafy.

Pytanie - grafa? Czy zasilacz za słaby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję sprawdzić temperatury podzespołów. Możliwe, że komputer się wyłącza by zapobiec uszkodzeniu zespołów. A jeśli śpieszno sprawdzić, to obniżyć detale w Skyrim do minimum oprócz rozdziałki. Powalczyć ze smokiem i zobaczyć, czy znowu się wyłączy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury można by rzec, że są przystające i akceptowalne. Czy przeprowadzałeś OC karty graficznej? Próbowałeś na najmniejszych ustawieniach graficznych jakie tylko można ustawić walczyć ze smokiem? Czy masz wgrane jakieś modyfikacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już jest ok. =)

Sprawdź przy teście w FurMarku jaką temperaturę osiąga karta. Poza tym możesz zrobić dodatkowo test GPU w programie OCCT, jeśli i tu zostanie przerwany lub pojawią się jakieś błędy, można zacząć podejrzewać, iż z kartą jest coś nie tak. Natomiast jeżeli nic się nie wydarzy, zrób jeszcze Power Supply Test, ewentualnie, aby upewnić się co do "grzania / nie grzania się" procesora - test CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie temperatura, to może zasiłka popuszcza i nie daje tyle prądu ile sprzęt potrzebuje. Z jednej strony zasilacz masz już jakiś normalniejszy, ale z drugiej nie wiadomo co tam w nim siedzi (przynajmniej ja nie wiem). Zapuść OCCT i monitoruj napięcia, jeżeli jedno z napięć (zwłaszcza 12V) "kuca", to takie klocki mogą się dziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniam się ku opinii kolegi MikaelaDorrena, ten zasilacz już swoje przeszedł, choć de facto nie jest to "noname" to jednak...

Chyba po prostu kupię zasilacz. Skoro przy tym jesteśmy to jaki byłby optymalny do tego sprzętu? Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że za pół roku-rok będę (zapewne zmuszony) wymieniać kartę graficzną na coś mocniejszego. 550W? Co brać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...