Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amz

Rozwiązany: HDD, ntfs_file_system BSOD.

Polecane posty

Cześć.

Używam od paru dni Win8 ( 64bit, nie wiem, czy to ma znaczenie ) i dzisiaj zaczęły się dziać dziwne rzeczy z komputerem. Programy praktycznie co chwilę crashują a Windows wyświetla BSOD z powyższym komunikatem i resetuje komputer. Czym to może być spowodowane? Mój dysk twardy ma już parę lat, około 5-6, może czas najwyższy na jego wymianę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest uszkodzony, co prawda teoretycznie lekko (7 realokowanych sektorów), ale może być inaczej. Poza tym występują inne nieprawidłowości, przede wszystkim - mnóstwo błędów CRC, co praktycznie oznacza, iż dysk kompletnie "nie dogaduje się" z płytą (i na odwrót).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś: dysk jest uszkodzony i słusznie, że chcesz go wymienić. Lecz oprócz jego bardzo prawdopodobnej winy, istnieje możliwość, że wina może leżeć również po stronie: zasilacza, płyty. RAM także jest podejrzany, ale już mniej, gdyż wydaje mi się, iż to raczej problem związany z nieprawidłowo działającym dyskiem (możesz doraźnie spróbować wymiany kabla).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie istnieje jakiś sposób na sprawdzenie pozostałych komponentów? Kurczę, nie mam żadnego kabla pod ręką, a w chwili obecnej nie jestem w stanie za dużo inwestować w komputer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wszystko wyjdzie w praniu, przy uszkodzonym dysku testy nie będą wiarygodne (możesz co najwyżej sprawdzić RAM programem Memtest86+). Poza tym płyty i tak nie sprawdzisz, a zasilacz trzeba by podmienić lub zmierzyć napięcia miernikiem (podmiana, akurat w tym przypadku, mogłaby niewiele wnieść do sprawy), ponadto jeśli należy do tych kiepskich, to prawdopodobieństwo jego winy (przynajmniej niebezpośredniej) jest większe.

BTW, nie chciałem Cię straszyć, lecz przygotować na to, że usterek może być ewentualnie więcej i żebyś w takim przypadku nie był zaskoczony. Ale to tylko taki czarny scenariusz i miejmy nadzieję, że się nie spełni. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobo: Gigabyte GA-880GA-UD3H

proc: AMD Phenom II x4 Quad Core 955 Black Edition,

ram: A DATA GAMING 2x2gb 1600MHz

gfx: Sapphire Radeon HD5770

zasilacz: be quiet! Pure Power 530w.

To jest mój ogólny config. Jeszcze tylko się zapytam- na co konkretnie zwrócić uwagę przy doborze dysku? Znalazłem parę tanich modeli Seagate Barracudy ( 60- 80GB ) które na ten moment mi wystarczą; nie wiem tylko, czy jakaś ich charakterystyka ma wpływ na "dogadywanie się z kartą"? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...