Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

otton

Rozwiązany: Wentylator Procesora odpadł od płyty głównej

Polecane posty

Mam nietypowy problem. Otóż dziś podczas gry usłyszałem w pewnym momencie trzask w obudowie, zaś minutę później powitał mnie bluescreen. Otworzyłem obudowę i okazało się, że wentylator procesora odpadł od płyty głównej.

To znaczy mam do płyty przykręcony śrubami taki plastikowy kwadracik na którym są dwa ząbki. Na tych ząbkach zapina się wentylator od procesora. Odpadł mi właśnie jeden z tych ząbków. Nie wiem za bardzo jak sobie z tym poradzić.

1. Myślałem o podklejeniu tego elementu jakimś mocnym klejem, ale nie wiem czy nie wpłynie to jakoś negatywnie na sprzęt, poza tym wentylator procesora znajduje się nad kartą graficzną, więc nie wiem czy warto ryzykować ponowne, może tym razem mniej szczęśliwe w skutkach uderznie. Jak myślicie, jest sens się w to bawić?

2. Zastanawiałem się też nad tym czy nie kupić po prostu nowej podkładki, ale tu potrzebuję porady. Czy da się coś takiego dostać w sklepie nie dla idiotów czy innym podobnym, czy może trzeba jakoś przez producenta zamawiać?

http://twojepc.pl/html/shuttle_barebone/zen_proc.jpg - nie wiem jak dokładnie tą plastikową "podkładkę" nazwać dlatego daję tutaj zdjęcie żeby łatwiej było zrozumieć o którą część mi chodzi (nie moje, z sieci). Ten czarny kwadracik wookół procesora ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu zdobyć w jednym sklepie komputerowym samą podkładkę i temat jest praktycznie do zamknięcia, tylko jeszcze jedno pytanie mam. Otóż podczas wyciągania wentylatora z obudowy starła mi się trochę pasta, też kupiłem żeby nową warstwę nałożyć. Już to kiedyś robiłem co prawda, ale wolałbym się upewnić jak gruba warstwa będzie optymalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...