Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nairdak

Rozwiązany: Błędne wyświetlanie koloru w LCD

Polecane posty

Witam! Ostatnio mój monitor zaczyna mieć krótkotrwałe (ok. minuty) błędy w wyświetlaniu raz/dwa razy na dzień. Mianowicie zamiast białego tła we wnętrzach folderów, firefoxie, menu start itp. (dużych białych przestrzeniach) zamiast bieli wyświetlany jest taki kolor (jaśniejszy cyan).

Na screenach wszystko jest ok, problem sam przechodzi i nie pomaga na to ponowne włączenie monitora (z komputerem nie próbowałem, bo zwykle nie zdążyłem go wyłączyć, zanim się to naprawiło).

Dodam jeszcze, że w miejcach gdzie jest teksti wszystko jest w porządku, kursor też ma normalny biały kolor tak jak wszelkie przyciski. Ponadto w miejscach, gdzie się to pojawia widać "tańczące piksele" (coś jak ledwie widoczne "śnieżenie" w analogowej TV). W grach także nie zauważyłem żadnego problemu, to dzieje się tylko na pulpicie.

Kto wie jak temu zaradzić albo chociaż czym jest to spowodowane?

Monitor LCD BLUEH19W podłączony przez kabel D-sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem sterowniki i wczoraj przez cały dzień nic się nie działo, a dziś problem znów się pojawił, więc to chyba nie od nich.

Teraz utrzymywał się tak długo dopóki nie wyłączyłem komputera całkowicie - przy 'uruchom ponownie' monitor nadal świrował.

Przy okazji zauważyłem na czarnym tle 2 pionowe czerwone paski o szerokości piksela i w odległości kilku pikseli od siebie.

@Razor026

A czy podłączenie do grafiki zintegrowanej też wykluczyłoby albo (broń Boże!) potwierdziło problem z kartą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...