Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Zaniżona prędkość internetu 20 mbitów

Polecane posty

Witajcie. Niedawno zwiększyłem sobie prędkość internetu z 4 mbitów do 20. Problem w tym, że za bardzo nie odczułem tej zmiany. Była niewielka. Odłączyłem router i podłączyłem kabel internetowy WAN bezpośrednio do kompa, ale nic to nie dało. Mój internet działa wolniej na 20 mbitów niż u kolegi który ma 16 mbitów. Czyli powinienem mieć szybszy net, niż on a jednak nie mam. Prędkość pobierania plików, jest niewiele większa niż wcześniej. Wynosi zaledwie 400-900 KB/s, a wcześniej, jak miałem 4 mbity wynosiła zaledwie 200-300 KB/s. Jak widzicie różnica jest niewielka i coś tu jest nie tak. Problem ten mam też przy Wi-Fi. Próbowałem już wszystkiego, co mam robić? Dzwoniłem nawet do pomocy technicznej Internetii. Kazali mi sprawdzić transfer i podłączyć neta bezp. do kompa, a nie do routera. Nic to jednak nie dało. Kazali mi uruchomić kompa w trybie awaryjnym, ale i to nic nie dało. Speed test łącza, pokazuje poprawną prędkość, jednak jest ona zaniżona. Pliki pobierają się wolniej, niż powinny, a filmiki na youtube i podobnych serwisach buforują się zbyt wolno. Powinny uruchamiać się od razu, a nie że muszę na to czekać po kilka sekund. Powiedzieli mi, że wkrótce skontaktuje, się ze mną technik, by ustalić co i jak. Wolę jednak wiedzieć wcześniej, co jest przyczyną problemu.

Koledzy naprowadzili mnie na ciekawy trop. Chodzi o kable. Powiedzieli mi, że oni mają inne, grubsze kable, niż ja i że ja mam jakieś dziwne. Wytłumaczyłem im że to stare, ponad 10 letnie kable, które nie były zmieniane ani razu od czasu gdy zostały zainstalowane po raz pierwszy ok. 10 lat temu. Podejrzewam, że przyczyną, może być fakt, że oni mają kable światłowodowe, a ja zwykłe ethernet. Czy to może być przyczyną wolnego neta?

Prosze o odp.

Dane o moim kompie:

System Windows XP Professional SP3

Firefox w najnowszej wersji

Router: TP-link ale modelu nie znam, jak będzie potrzebny to piszcie.

Proszę o pilną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20mb/s ma sie zwykle tylko w poblizu centrali

900kB/s to niezla predkosc moze serwer nie daje wiecej?

jak speed test pokazuje 20mb/s to masz tyle bo te serwery wydalaja a nie jak inne patrz wyzej

no ale z drugiej strony jak nigdy nie zobaczysz tych 20mb/s to mozesz usluge reklamowac ale jesli speed test tyle pokazal to ci tej reklamacji nie uznaja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że kolega mając 16 mbitów ma net dużo szybszy niż ja a nie powinien. Nie zacinają mu się filmiki na YT a mi tak.

Poza tym on mi powiedział, że ma inne kable, niż ja.

EDIT: Sprawdziłem i mam kabel kategorii 5e. Powinien zatem obsłużyć prędkość do 20 megabitów. Ale kabel ten obsługuje częstotliwości, tylko do 100 Mhz, może to tu tkwi problem?

A może oni mają kable światłowodowe, a ja nie? Może to o to chodzi? Poczekam na kontakt z technikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...