Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akihito

Rozwiązany: Problem po dodaniu 2 kości ram

Polecane posty

Procesor:AMD Athlon II X4 620 BOX

Płyta Główna:MSI 770-C45 AMD 770 SOCKET AM3

Karta Graficzna PALIT Geforce 260 896mb DDR3

Pamięc: Wcześniej GoodRam DDR3 4096mb PC1333 Dual 2x 2048 CL 9 obecnie 2x wymieniony zestaw

Windows 7 x64

Witam cały mój problem rozpoczął się od zakupu dodatkowych kości ramu takich samych jakie miałem poprzednie. Podczas próby włożenia ich komputer nie startował w sensie startował ale po chwili znowu cichłi startował tak więc przemieniałem ich ustawienia wkładałem po kolei itd aż po jakiś 40 min udało mi się wszystko włączyć tak by nie startował ponownie cały czas. Włączam komputer i wyskakuje mi jakieś testy biosu czarne tło białe napisy (normalny bios mam niebieskie i żółte) i pisze CMOS cheksum bad. no Ok daje F2 by leciał na jakiś ustawieniach i komputer włącza się ale z taką piksoelozą (czytaj rozdzielczość kreta tak jakby świeżo po formacie go uruchamiać bez sterowników) jak się później okazało aero nie działa w systemie, przy próbie włączenia ustawień navidi wyskakuje komunikat. Karta graficzna nie została wykryta w stystmie próbowałem zainstalować sterowniki... nic nie wykrywają karty graficznej jeszcze jedna ważna rzecz w menadżerze urządzeń przed ostatni bridge ma żółty trójkąt (standardu PCI do PCI-do-PCI ten dolny). Opis urządzenia:programowanie układowe systemu komputera nie zawiera wystarczających informacji, aby można było poprawnie skonfigurować to urządzenie i używać go. Aby używać tego urządzenia, skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania uaktualnienia oprogramowania układowego lub BIOS-u. (Kod 35). Co ciekawe karte everst widzi i zerknijcie na to:

Właściwości procesora graficznego:

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Geometric Domain)400 MHz (oryginalny: 625 MHz)

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain)810 MHz (oryginalny: 1348 MHz)

Magistrala pamięci

Rzeczywista częstotliwość taktowania 297 MHz (DDR) (oryginalny: 1100 MH)

Wgl Narzędzie diagnostyczne DirectX w zakładce ekarn pokazuje n/a i nie ma mojej karty -.-

Może winą jest bios z 2009 roku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem windows mi normalnie pokazuje że mam 8 gb ramu. jak wyciągnąłem bateryjkę z biosu to te same komunikaty obecnie komputer chodzi bez tej bateryjki sprawdzę ram ale to jutro wink_prosty.gif bo się kładę spać właśnie ale dziękuje za odpisanie. JA mam dodane 2 kości ramu też dual do tych dwóch i mam w sumie 2x dual czyli 4x 2gb i wszystkie takie same parametry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wymiany problem potarza się jednak znalazłem chyba głównego winowajce przeglądając bios zobaczyłem, że te nowe kości mają TRFC 160 ns a stare TRFC110 co ciekawe przy włączeniu tabelki która porównuje kości wszystkie TRFC starych kości jest wyższe od tych nowych. Ktoś wie jak mam to ustawić by działało to poprawnie ? Do biosu mogę jedynie wejść po przez wyciągnięcie bateryjki bo wtedy komputer startuje tak że można go jakoś uruchomić innaczej wgl nie chce się włączyć przy wszystkich kościach ramu problem z karta graficzna zaczyna się gdy wrzucę 2 nowe kości ramu. Przy jednej nowej kości komputer działa normalnie. Obecnie pracuje na 2 starych gdyż przy nich wszystko jest w normie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...