Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Praktykant

Rozwiązany: Czyszczenie kompa.

Polecane posty

Siemka.

Słuchajcie, mam taka prośbę mój komputer we wrześniu skończy rok, a że przyszły wakacje i mam mnóstwo czasu chciałbym go jakoś teraz oczyścić.

I sprzętowo, i systemowo.

Nie jestem obeznany za bardzo dlatego proszę Was o wszystkie wskazówki/porady/inne takie co zrobić.

W sensie czyszczenia od środka podzespołów, konserwacja, czyszczenie dysku, jakieś programy itd

Chyba wszystkie programy odinstaluję, przeinstalowanie systemu coś da czy wgl o co w tym chodzi?

OGÓLNIE TO PROSZĘ O WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WSZYSTKIEGO CO MOGĘ ZROBIĆ DLA KOMPUTERA.

Z góry dziękuję, i wiem że ten temat wyszedł na pisany przez całkowitego laika.... biggrin_prosty.gif

Mam win 7 64 bit, podać podzespoły czy coś? ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i działać prawidłowo, ale po roku używania system jest na pewno tak zaśmiecony, że przydałoby się go oczyścić. Poza tym, programy takie, jak TuneUp mają oprócz czyszczenia systemu wiele innych przydatnych funkcji, jak np wyłączanie z autostartu zbędnych programów, deaktywowanie działających w tle aplikacji, które niepotrzebnie obciążają komputer (włączają się jedynie wtedy, gdy potrzeba), całkowite odinstalowywanie programów oraz usuwanie danych, przywracanie usuniętych plików, możliwość włączenia trybu turbo, dostosowywanie systemu do własnych potrzeb, defragmentator dysku i wiele innych.

Jak go pierwszy raz użyłem, różnica w działaniu komputera po wszelkich optymalizacjach i przed, była bardzo duża.

Wszystkie funkcje są prosto i czytelnie opisane, a praktycznie każde przeprowadzone zmiany można cofnąć. Po przeprowadzonej optymalizacji można zobaczyć, jakie było obciążenie systemu. Jak najbardziej polecam ten program smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia systemu wystarczy przeskanować porządnym skanerem i AV, wywalić nieużywane programy i, tak jak radzi koorchuck, wywalić zbędne programy z autostartu. Nie potrzebujesz jednak do tego specjalnego programu, a już napewno nie musisz za taki program płacić (czyt. jak się uprzesz, to są takie programy freeware).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_wyczyscic_komputer_-_letnie_porzadki-3877.html

Poradnik, właśnie, dla laików. Trochę w nim głupotek, ale ogólnie - nieszkodliwy. xD

Dodam, że jeśli czyści się rejestr, powinno się go również zdefragmentować. Poza tym, jeżeli nic Ci się nie przegrzewa, wymiana pasty nie ma żadnego sensu.

BTW, jeśli zamierzasz na nowo stawiać system (robić format), to żadne programy czyszczące nie są Ci do niczego potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej,możesz postawić system na nowo,ale po co jak twój komputer jescze nie ma jednego roku.Wątpie zebyś aż tak bardzo z niego użytkował i przez ten czas zaśmiecił że jest to potrzene.Co do programu to sciągnij CCleaner zrób sobie analize pózniej usuń i wyczyść rejestr.Taki zabieg na pewno pomoże a nie zaszkodzi.Warto go powtarzać np.raz w miesiącu.Możesz wywalic też programy z których dawno nie korzystałeś i nie są Ci potrzebne.Hmmm wyczyszczenie komputera po roku? Nie sądze żeby było w nim aż tak dużo kurzu,ale warto się upewnić.Możesz odkręcić boczną ściankę i przeeczyścic go jakimś pędzelkiem lub sprężonym powietrzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...