Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co mnie najbardziej denerwuje w CDA? cz. II

Polecane posty

Mnie najbardziej wkurzaja ludzie rozumni inaczej robiacy z siebie idiotów w AR, np antyfani czesto sie z nich smieje ale czasami sa poprostu zenujacy. :)

Chciałeś powiedziec ,,niektórzy'' AntyFani...

Mnie denerwuje jeszcze jedna rzecz w CDA...

A dokładnie w Forum CDA...

Chodzi mi o straszny rygor, który wprowadzają moderatorzy...

Mam już trzy ostrzeżenia za różne (za przeproszeniem) duperele...

Jedno za sprawę z LineageII (w pełni zasłużony ost).

Jeden za kilku postowy offtop.

Trzeci za to, że zwróciłem uwagę jednemu Forumowiczowi...

Wiem, że trzeba ostro oceniac na takim wielkim Forum,

aby utrzymac je w porządku, ale bez przesady!

(mam nadzieję, że nie dostanę teraz osta za ,,obrazę moderatorów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że (moi opinion :D ) Cd-action jest robione z coraz mniejszą pasją, gamewalker zrobił się strasznieeee nudniasty, troche jak Kuba-wojewódzki show. Głupkowate i nie śmieszne. Tak sobie porównałem numery sprzed 2 lat i pisali bardziej konkretnie, recenzje były znacznie dłuższe zawartością pisemną, a reklam to akurta tyle samo było :) . Zmiane w layoucie uważam za gorsze ( kiedy w końcu zmienicie?:P ) no i nie było Dugeone keepera i "age-ofa" 2 w tipsomaniaku gier dziesięciolecia buuuuuuuuuuu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypowiedzi o CDA z innego forum (niektóre są nieco wyrwane z kontekstu, ale ogólnego ducha anty-CDA da się wychwycić) :

"U mnie jak zwykle odrotnie - lekturę traktuje jako miły dodatek do gier. Jeśli jednak żadna z takowych mnie nie zainteresuje - to z góry dziękuję za wydawanie kilkunastu złotych za informacje, które już dawno posiadam dzięki łączu internetowemu. Chwalą im się natomiast dodatki zamieszczane na płycie (których i tak nie przeglądam - ale liczy się fakt) ^^"

"Recenzje też się znajdą, nie bywasz na serwisach o grach ? Qn'ik dzielnie walczył, lecz dla mnie jego walka była naturalnie jednostronna ... Newsy, dowloand, większa dawka śmiechu (patrz NL), znacznie bogatsze testy sprzętu (oni ograniczają się do trony na jedno urządzenie bez wnikania w techniczne szczegóły) ... Dostają co prawda niekiedy nieco szybciej gry do recenzji, aczkolwiek nie zależy mi, by dowiedzieć się o ocenie gry XXX, bowiem i tak nie stać mnie na jej wersję premierową. Poczekam sobie cierpliwie, i już wkrótce jej recenzję przeczytam za DARMO w internecie (żałosna była wypowiedź Qn'ika, który za wszelką cenę chciał zdyskredytować wortale - "Zastanawiam się co masz na myśli, pisząc o bezpłatnych materiałach. Czy wysłanie SMSa (...) za możliwość ściągnięcia poradnika to darmowość ?" - po pierwsze znam tylko jeden serwis, który każe sobie płacić za niektóre materiały. Niech mi poda choć trzy przykłady innych. Kto zdoła ?) "

"> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Zegarmistrz11

> > > Nie mogą dać NWN bo dopiero co kupiłem te grę ;P juz raz tak miałem kupiłem Codename

> Panzers

> Może wiecie kto to smugler czy jak on tam proszę o odpowieć bez śmiechu.

Gość zajmujący się obrażeniem antyfanów i teoretycznie zabawnym odpowiadaniem na listy ludzi :P"

"Co prawda CDA ma największy nakład, najwięcej stron, najlepsze pełne wersje (co nie znaczy jednak, że zawsze jest na poziomie, choć to oczywiście kwestia gustu) i największa opłacalność w stosunku do wydanych na nią monet. Co nie zmienia jednak faktu, iż jeśli chodzi o przyjemność z czytania, to jednak Play jest znaaacznie lepszy. Mógłbym jeszcze wymienić kilka argumentów : Smuggler, ile można ? , ostatnie słowo w AR należy do ciebie i dlatego wygrywasz (brak szans do kontrargumentacji), manipulowanie treścią (ot, choćby wywiad udzielony dla onet.pl, kto oczywiście zakończył ?), wspominanie o swoim jestestwie (jesteśmy najwięksi, najlepsi itp.), wspominaliście, że nie zależy wam na pokazywaniu twarzy (to było chyba w którymś AR - ty się tego trzymasz Smugi, ale co z resztą ? Wiem jak już wygląda np. Cormac czy Hut) ... Kupuje to czasopismo jedynie dla pełnych wersji, albo wtedy kiedy mi się bardzo nudzi i pragnę czegoś poczytać. Ach i jeszcze jedno - wasze żarty nie śmieszą. W tym i podpisy przy scrennach."

"> to jest odpowiedź na posta dodanego przez cichy10

> Sądząc z Twojej wypowiedzi jesteś kolejnym, który kupuje CDA tylko dla gier na Coverze.

Ja też jestem tym kolejnym - czy też zostanę zmieszany z błotem ? Recenzje mnie nie interesują, bo i tak zaopatruje się w starsze gry (tu pozostawiam wam miejsce dla waszych domysłów "dlaczego"), a poza tym ukazują się one znacznie szybciej na zagranicznych portalach w dużej mierze darmowych (oczywiście polskich także). Fajną twórczością wykazał się pan, który napisał zapowiedź EEIII. Resztę mógłbym sobie spokojnie podarować, i nie miałbym wyrzutów sumienia do końca życia/skończył ze sobą. Jak na największy polski magazyn o grach komputerowych recenzje stoją na niskim poziomie. Oczywiście dodatkowe działy są fajne i tym podobne, lecz bądź co bądź samo mięsko zdaje się pachnieć zgnilizną"

"> to jest odpowiedź na posta dodanego przez kuko7

> Aha... czyli twierdzisz, że panowie piszący recenzje w CDA są słabi? Hmmm... wcale się nie

> dziwię jak w poprzednim poście napisałeś że wogóle nie czytasz recenzji, albo Cię one nie interesują.

> Trudno uważać nieinteresującą recenzję za dobrą, co nie? Ciekawe ile jest takich osób jak Ty...

Niestety teraz następuje ten moment kiedy zostajesz zrównany z ziemią - oto co napisałem : "Fajną twórczością wykazał się pan, który napisał zapowiedź EEIII. Resztę mógłbym sobie spokojnie podarować, i nie miałbym wyrzutów sumienia do końca życia/skończył ze sobą"

Tak więc czytając ze ZROZUMIENIEM, wyciągniesz następujący wniosek : czytam recenzje, ale to nie dla nich kupuje ten magazyn. Poza tym jak skąd wiedziałbym, że "Fajną twórczością wykazał się pan, który napisał zapowiedź EEIII", jeśli bym jej nie przeczytał ? I nie interesują mnie, gdyż się nieciekawie napisane (dla przykładku : recenzje w Play'u czytam po kilka razy bez znudzenia) Kapiszi ?"

Tak, jestem antyfanem ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że zacząłem szybciej czytać, ale nie, to nie to, książki mi nadal "starczają" na tyle samo. Otóż ostatnio wszystkie kolejne numery CDA mi starczają na coraz krócej. Czasem dawno temu to po pierwszym, gruntownym czytaniu jeszcze spokojnie sięgałem po czasopismo przez jakieś dwa tygodnie, za każdym razem coś było. A ostatnio... Tak tydzień to max, na ile miałem zabawy.

Co się dzieje? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z góry, że nie jestem już dokładnie pewien które wypowiedzi są twoje wiec cytuję większość tego posta.

"Recenzje też się znajdą, nie bywasz na serwisach o grach ? Qn'ik dzielnie walczył, lecz dla mnie jego walka była naturalnie jednostronna ... Newsy, dowloand, większa dawka śmiechu (patrz NL), znacznie bogatsze testy sprzętu (oni ograniczają się do trony na jedno urządzenie bez wnikania w techniczne szczegóły) ... Dostają co prawda niekiedy nieco szybciej gry do recenzji, aczkolwiek nie zależy mi, by dowiedzieć się o ocenie gry XXX, bowiem i tak nie stać mnie na jej wersję premierową. Poczekam sobie cierpliwie, i już wkrótce jej recenzję przeczytam za DARMO w internecie (żałosna była wypowiedź Qn'ika, który za wszelką cenę chciał zdyskredytować wortale - "Zastanawiam się co masz na myśli, pisząc o bezpłatnych materiałach. Czy wysłanie SMSa (...) za możliwość ściągnięcia poradnika to darmowość ?" - po pierwsze znam tylko jeden serwis, który każe sobie płacić za niektóre materiały. Niech mi poda choć trzy przykłady innych. Kto zdoła ?) "

Wiesz nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to jest kwestia poziomu, jaki reprezentuje CDA a jaki reprezentują wortale. Dla mnie np. CDA ma wyższy poziom i redaktorzy piszą lepiej i ciekawiej (znam dwa takie wortale, dla jednego staram się pisać i wiem, że tak na dobrą sprawę jedyną osobą siedzącą w tej branży głębiej jest naczelnik jednego z nich, reszta robi to raczej amatorsko, co nie oznacza, że beznadziejnie mam na myśli, że nie jest to ich główne zajęcie, w które wkładają całą motywację) i dlatego wybieram CDA a nie wortale.

"Co prawda CDA ma największy nakład, najwięcej stron, najlepsze pełne wersje (co nie znaczy jednak, że zawsze jest na poziomie, choć to oczywiście kwestia gustu) i największa opłacalność w stosunku do wydanych na nią monet. Co nie zmienia jednak faktu, iż jeśli chodzi o przyjemność z czytania, to jednak Play jest znaaacznie lepszy.

Kwestia gustu dla mnie teksty w Playu są beznadziejne

Mógłbym jeszcze wymienić kilka argumentów : Smuggler, ile można ? , ostatnie słowo w AR należy do ciebie i dlatego wygrywasz (brak szans do kontrargumentacji)

Jak ktoś pisze list to jest chyba świadom, że nie będzie mógł kontrargumentować wypowiedzi Smugglera poza tym nie zawsze w AR są listy czasami są tez przedstawiane wymiany mailowe Smugglera z "kimś" i wtedy już nie można powiedzieć, że autor nie mógł kontrargumentować.

Manipulowanie treścią (ot, choćby wywiad udzielony dla onet.pl, kto oczywiście zakończył ?), wspominanie o swoim jestestwie (jesteśmy najwięksi, najlepsi itp.), wspominaliście, że nie zależy wam na pokazywaniu twarzy (to było chyba w którymś AR - ty się tego trzymasz Smugi, ale co z resztą ? Wiem jak już wygląda np. Cormac czy Hut) ... Kupuje to czasopismo jedynie dla pełnych wersji, albo wtedy kiedy mi się bardzo nudzi i pragnę czegoś poczytać. Ach i jeszcze jedno - wasze żarty nie śmieszą. W tym i podpisy przy scrennach."

Hmm a czy możesz udowodnić, że Smuggler manipulował jakimkolwiek listem, który do niego doszedł, jak dla mnie to on tylko ucina cześć listu, jeśli ten jest za długi. Co do wspominania o swoim jestestwie to mają do tego święte prawo, bo najwięksi na rynku i mają największy nakład. Co do twarzy to pokazywali twarz tylko w przypadku, gdy byli na jakichś targach i pokazywali się z „chodzącymi piersiastymi reklamami dla gier” (jedyny powód, dla którego czekam na reportaże z targów :D) bądź, gdy był to cykl "za kulisami" a wtedy trochę ciężko nie pokazać żadnego redaktora.

Ja też jestem tym kolejnym - czy też zostanę zmieszany z błotem ?

Mieszani z błotem są ci którzy mówią, że nie czytają tekstów a usilnie starają się wypowiadać na temat poziomu tychże tekstów których przecież nie czytają

Jak na największy polski magazyn o grach komputerowych recenzje stoją na niskim poziomie.

I tu znów kwestia gustu dla mnie stoją na bardzo wysokim poziomie a taki Play to dno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki play to z całym szacunkiem bardzo słaba gazeta i porównywanie go do Cd-action to tak jak byś porównywał moc malucha i nowego mercedesa :) . Jak na tak "potężne" czaspismo recenzje nie są złe... średniaste takie :P .

A z tym AR to powiedziałbym, że mimo iż użytkownicy licza się z ostanim słowem smugglera to i tak piszą bo mają z różnych przyczyn ogromne chęci- dokopać, pochwalić etc. Tak jak dziecko które wie, że zabawa petardami jest niebezpieczna, ale i tak się bawi ;) , no chyba że się takową zrani jak niektórzy. Co do pokazywanie twarzy to myśle, że średnio im zależy, obojętne uczucia tzw; natomiast co do tej manipulacji to czytałem całkiem sporo złapanych w sieci zanim wychodziło Cd-action i rzeczywiście zdarzają się korektz, ale nie zeby od razu manipulacje ;p .

I komunikuje, ze zlapane w sieci to w wiekszosci nie dzial rozmow, tylko dzial "komentowania" postow nic nie wiedzacych w wiekszosci uzytkownikow. Dlatego z gory nie nasmiewajcie sie z ich autorow bo czasami to glupio wychodzi :{

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominaliście, że nie zależy wam na pokazywaniu twarzy (to było chyba w którymś AR - ty się tego trzymasz Smugi, ale co z resztą ? Wiem jak już wygląda np. Cormac czy Hut)

No i co z tego, ze wiesz? To automatycznie oznacza, ze pchamy sie z naszymi zdjeciami wszedzie, gdzie sie da? Czesc ekipy unika drukowania swoich zdjec w pismie, czesc - w tym ja i Hut - nie ma nic przeciwko. Co, mamy rozmywac swoje twarze na fotkach z targow albo za wszelka cene kadrowac zdjecia tak, zeby nie bylo nas na nich widac? Bez sensu. Zdarzaja sie czasopisma (wychodze tu juz poza branze pism o grach), w ktorych przy kazdym artykule jest fotka jego autora. I niby dlaczego zle to swiadczy o autorach tych tekstow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to takie zbyt osobiste i nie zawsze wchodzi w temat? :P

A po drugie nie zawsze mus się podobać czytelnikowi ^^

Niektorym sie podoba, niektorym nie. Swoja droga jedni antyfani krzycza, ze kryjemy sie za ksywkami i nie pokazujemy twarzy, bo sie czegos tam wstydzimy albo boimy, ty natomiast na odwrot - masz problem z tym, ze pojawiaja sie czasem jakies nasze zdjecia. Nie chcesz - nie patrz. Co to, nasz problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie pełne wersje :D Od dobrych kilku numerów czytam pismo a płytka ląduje na wielkim stosiku (no czasem lookne w bonusy). Nie korzystam z pełniaków ani troche :/ I nie, nie dlatego, że są złe bo przeważnie większość mi odpowiada... ale CDA kupuje dla pisma a nie wypasionych pełniaków, jak chce pograć w jakaś grę to ide do sklepu i kupuję. Imo powinno być pełniaków mniej (albo gorsze) a zwiększona objętość samego CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzają mnie pełne wersje :D/

No teraz to nie masz powodów do marudzenia bo w CDACTON są teraz same bardzo dobre gry i każdy (każdy??) duża część ludzi będzię zadowolona :].

No ale trochę krytyki-co mnię ostatnio zaczeło wkurzać w Cda??

Ostatnio stwierdziłem że na luzie było za krótkie...śmieszne ale za krótkie... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy ;] wiem wiem, bez nich nie bylo by CDA albo bym musial placic 50zl za numer, nie mniej jednak robia sie coraz bardziej... narzucajace, i to te jednostronicowe i te co tylko kawalek strony zajmuja, nic tak nie irytuje jak reklama zaraz obok jakiejs interesujacej zapowiedzi, zapowiedz cala w ciemnym klimacie a obok jaskrawa i cukierkowa reklama czegos czego nie kupie/nie potrzebuje/juz mam, smiesza mnie tez reklamy dodatkow do komorek, skoro cenzuruja polowe obrazkow tak ze widac tylko wielki szary kwadrat to po co je wogule dawac? jak reklama jest na 2 strony to ok, mozna przeczytac jak cos ciekawego ale te jednostronicowki sa koszmarne, nie mowie juz o reklamach CDP ktore maja byc z zalozenia smieszne a mnie osobiscie zenuja glupota... jak ta majowa o super cenie czy czym tam, stylizowana na pierwsza strone jakiegos brukowca, jakas babcia zostala pobita w sklepie prawie bo chciala wnuczkowi ostatnio gre z tej seri kupic przed wycofaniem, juz widze taka babcie w rl ;] . Reszte lubie, nowinki techniczne jakos omijam i pare innych sprzetowych ale to sie przydaje jak ktos pieca ulepsza/kupuje nowego wiec nienazekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Niekoniecznie. Słowa "Klimat" używa się np. jako określenia na dobre odwzorowanie zachowania i słownictwa w średniowieczu, (lub jego braku) jeżeli dana gra/zabawa go dotyczy. Jest to też określenie na to, jak bardzo człowieka wciąga świat, fabuła, przygada w danej grze. I tego właśnie w tym wypadku to dotyczy.

@topic

Mnie wkurza w CDA dział Kaszanka Zone. Niby nic nadzwyczajnego, ale kiedyś recki tam były zabawne, a teraz... niby dalej śmieszą, ale to już nie to. Rzekłem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najbardzeij wkurzają mnie reklamy na co trzeciej stronie

2. Gigantyczne obrazki zajmujące 2/3 recenzji

3. Za małe AR

4. Gry dla dzieci (przygodówki)

5. Brak poradnika do danej gry (CD/DVD)

Ale mimo to i tak będę czytał CDA, ale chciałbym aby poprawiono chociaż jakość gier, minęły to czasy kiedy dawaliście takie gry jak np. Richard Burns Rally czy Trainz Railroad Symulator... :wink: Ale recenzje macie na najwyższym poziomie :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje bledne posługiwanie sie słownictwem. Przykład: plusy gry: "klimat", a klimat nie może dotyczyć gry bo klimat to może być np. tropikalny.

A mnie denerwuja ludzie, ktorzy wytykaja innym "bledy", a sami nawet nie sprawdza, czy maja racje.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=klimat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dobrnąłem do togo tematu. CDaction nie jest bez wad ale większość z nich da się przeżyć licząc, że za miesiąc będzie lepiej. Jedna rzecz która niestety nie zmienia się i bardzo mnie denerwuje to recenzje, a konkretnie brak w nich wątku o wymaganiach. często jest coś bąknięte typu "gra działa bardzo dobrze na starszym sprzęcie" czy "ma ogromne wymagania". Jak dla mnie jest to ZBYT mało sprecyzowane. Komputer uważany przez Was za starszy ma 1 rok czy 3 ?? Chciałbym abyście pisali na jakim konkretnie sprzęcie gra daje się uruchomić. nie mam może za nowego kompa, więc mnie jak i wielu innych graczy bez wypasionegpo portfela interesuje kwestia płynności. nie mogłem pogodzić się także z myślą usunięcie z GW: testowane na...Pomyślcie czasem o tym przy pisaniu recki ;) (nie będę się już czepiał, że w recenzji na 5 stron 3 to same obrazki). moją propozycją jest też np. abyście przy wymaganiach pisali karta klasy (np. GF6600GT) a nie akcelerator 128MB :/

to by było na tyle, więcej grzechów nie wymienię, za wszystkie serdecznie żałujcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dobrnąłem do togo tematu. CDaction nie jest bez wad ale większość z nich da się przeżyć licząc, że za miesiąc będzie lepiej. Jedna rzecz która niestety nie zmienia się i bardzo mnie denerwuje to recenzje, a konkretnie brak w nich wątku o wymaganiach. często jest coś bąknięte typu "gra działa bardzo dobrze na starszym sprzęcie" czy "ma ogromne wymagania". Jak dla mnie jest to ZBYT mało sprecyzowane. Komputer uważany przez Was za starszy ma 1 rok czy 3 ?? Chciałbym abyście pisali na jakim konkretnie sprzęcie gra daje się uruchomić.

Podajemy oficjalne wymagania minimalne. Juz ktos kiedys sugerowal, zeby testowac kazda gre na roznych konfiguracjach i pisac, czy chodzila i jak chodzila - jest to niewykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie zmiana skali CDA z 1-10 na 0-10. Imo 0 i 0.5 nic w zasadzie nie wnosza, 1 to 1, jak kiedys bylo napisane "dno + metr mulu". Dno to dno.

Ocena 0 była tylko raz w Kaszanka Zone tak samo jak ocena 0,5 a to dlatego bo z góry wiadomo, że gry z tego działu to totalne crapy więc takie oceny byly raczej formą ostatecznego poniżenia gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...