Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tikom

POMOCY !

Polecane posty

Mój problem polega na wyrzucaniu z programów do pulpitu tzn. gram gram gram i nagle wyskakuje komunikat Brak odpowiedzi . Na komputerze pojawiają sie blue screeny . Prosze o szybką pomoc w razie potrzeby wykonam kilka testów jakimis programami .

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jest to wina zasilacza ani systemu, proponuję sprawdzić RAM programem Memtest86. Podaj, również S.M.A.R.T. dysku, możesz do tego użyć np. programu HD Tune (zakładka Health). Sprawdzałeś temperatury?

P.S. Naprawdę, "treść" BSoDa mogłaby, okazać się przydatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj np. programu Crystal Disc Info.

Poza tym (choć już MikaelDorren o tym wspomniał): "Memtestem" sprawdzałeś pamięci teraz, czy, już wcześniej? Bo jeśli teraz, to robiłeś test, stanowczo za krótko (IMO powinno się go robić ze 4 godziny).

A co z temperaturami, są w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jest to wina zasilacza ani systemu,

Jasnowidz jaki, czy co?

Zasilacz jest akurat z gatunku tych, które dobrej opinii nie mają. Do sprawdzenia (raczej nie jego wina, ale i tak należy sprawdzić).

W Podglądzie zdarzeń (Start > w okienku wyszukiwania wpisz Podgląd zdarzeń) w dziennikach System oraz Aplikacja znajdują się jakieś błędy? Jeśli tak, to jakie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard- Czytałeś to?

Mój zasilacz to Chieftec arena 500W zasilacz był wymieniany nic nie pomoglo , system tez był reinstalowany.
Jak dla mnie, jasno z tego wynika, iż problem występował także na innym zasilaczu, więc winę zasiłki można wykluczyć.

Poza tym, autor tematu robił format, zatem myślę, że - choć do końca nie można pozbyć się podejrzeń - wina "systemu" jest mniej prawdopodobna.

P.S. Czasami wydaje mi się, iż pewne zdolności jasnowidzenia (raczej czarnowidzenia) posiadam, ale w tym przypadku, na pewno się one nie ujawniły. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ok.

Jeśli wszystko to, co wcześniej wymieniłeś, dobrze sprawdziłeś, pozostaje płyta główna, procesor i karta graficzna (ewentualnie, jakieś inne urządzenie, czy oprogramowanie).

Po jakim czasie grania, pojawia się problem (a, może losowo)?

Pisałeś, że również "wywala" programy, podaj jakiś przykładowy.

Tak jak pisał Sevard, zajrzyj do Podglądu zdarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ciężko wyciągnąć z Ciebie jakiekolwiek informacje.

Nie na darmo pytałem się o programy, ponieważ jeśli problem dotyczy tylko gier (ewentualnie, odtwarzania filmów, czy w ogóle, "czegoś" powiązanego z grafiką), to może wystarczy, tylko zmienić sterowniki karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard- Czytałeś to?
Mój zasilacz to Chieftec arena 500W zasilacz był wymieniany nic nie pomoglo , system tez był reinstalowany.
Jak dla mnie, jasno z tego wynika, iż problem występował także na innym zasilaczu, więc winę zasiłki można wykluczyć.

A jak dla mnie nie, bo nie było nigdzie napisane na co był wymieniany. Poza tym zasilacz może coś zepsuć w taki sposób, że potem już na żadnym innym zasilaczu się dana rzecz nie naprawi.

Poza tym, autor tematu robił format, zatem myślę, że - choć do końca nie można pozbyć się podejrzeń - wina "systemu" jest mniej prawdopodobna.

I tu ponownie się nie zgodzę. Format szansę zmniejsza, ale nie wyklucza. Przede wszystkim nie wiemy, czy autor przeprowadzał instalację z czystej płyty, czy też płyta była jakoś modyfikowana. Czasem ludzie zbyt optymistycznie podchodzą do tego co można z systemu wyciąć i potem jest ciekawie. Podobnie część szkodników może przetrwać format.

Tak, czy owak trzy rzeczy:

1. Podgląd zdarzeń.

2. Sprawdź pamięć programem Memtest86+ (test najlepiej zostaw na noc).

3. Sprawdź procek i kartę graficzną programem OCCT (przeprowadź wszystkie testy na ustawieniach automatycznych i wrzuć na forum wykresy, które powstaną po zakończeniu każdego z testów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard- Choć się ze mną nie zgadzasz, to właściwie się zgadzasz (nie chce mi się ciągnąć tego, małego sporu, więc nie będę "sypał" cytatami, wyjaśniał i tłumaczył). xD

Dodam tylko, iż RAM tikom, już "memtestem" sprawdzał. :P

Poza tym, niestety, autor tematu jest dość oszczędny w podawaniu informacji, więc trudno mu pomagać.

P.S. Opieram się na tym, co dany forumowicz twierdzi, że już sprawdził/zrobił i sugeruję, najpierw sprawdzenie czegoś, co wydaje mi się w danym momencie najbardziej podejrzane. Trudno żebym, aż tak mocno dociekał i - nie mając, ku temu podstaw - kwestionował prawdziwość danych informacji. W ten sposób, można by nie wierzyć w nic i do niczego nie dojść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wrzuć te wyniki na inny serwer, bo nie za bardzo uśmiecha mi się ściągać jedną paczkę co godzinę.

Z pierwszej paczki widzę, że coś jest nie tak jak być powinno ze sprzętem. Robiłeś może coś z tym prockiem (overclocking, odblokowywanie cache'u itp)?

Proszę również o ponowne sprawdzenie pamięci o ile nie zrobiłeś tego tak, jak opisałem w swoim poście.

Dodam tylko, iż RAM tikom, już "memtestem" sprawdzał. :P

Ty to co niżej nazywasz sprawdzeniem?

Skoro nie jest to wina zasilacza ani systemu, proponuję sprawdzić RAM programem Memtest86.

Po pierwsze uważałbym z użyciem memtest86 z tego powodu:

Ram:4GB

(niekiedy zdarzają się błędy w działaniu memtesta86, gdy w systemie jest >=4GB pamięci, memtest86+ nie ma tego problemu)

Po drugie nie poinstruowałeś użytkownika jak ten test powinien wyglądać. Jeden przebieg to przeważnie za mało, aby coś wyłapać, a bez dodatkowych instrukcji raczej mało kto będzie wiedział, że test powinien trwać dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...