Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elurin

Rozwiązany: Nowy zestaw- niekończąca się pętla bootowania

Polecane posty

Kupiłem następujące części:

Płyta głowna: MSI P67A-C45 (B3)

Procesor: Intel i5 2500k

RAM: GoodRam DDR3 1600Hz

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6950

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 (500W)

Po złożeniu komputera okazało się, że komputer nie uruchamia sie. Mowiąc prezycyjniej, po wcisnieciu przycisku 'Power' komputer wlacza sie i wylacza samoistnie, gdyby nie odciecie zasilania trwało by to w nieskonczonosc. Wlaczenie trwa okolo 4s, nastepnie 4s przerwy i tak w kołko. Wyglada to jak na filmiku (nie mojego autorstwa):

.

Starając się uruchomić komputer i zdiagnozować problem:

- podłączone do płyty głownej pozostawiłem tylko najważniejsze części (procesor, jedna kość RAM, zasilacz)

- zresetowałem CMOS

- przeprowadziłem próbe uruchomienia poza obudowa na nieprzowodzącej powierzchni (w celu wykluczenia zwarć na styku płyta głowna - obudowa)

- upewniłem sie co do poprawnego podłaczenia kabelkow, poprawnego umieszczenia pamięci RAM, procesor podłaczyłem 2 raz, wydaje sie być OK

Bardzo proszę o sugestie, z góry dziękuję za każdą pomoc. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem uruchomić komputer używając innego zasilacza - OCZ 700W. Problem niekończących sie restartów przy bootowaniu nie ustąpił.

Obawiam się, że wadliwa może być płyta główna lub procesor. Jestem bliski złożenia reklamacji. Nie mam możliwości sprawdzenia procesora w innej płycie głównej.

Jak myślicie, co może być przyczyną takiego działania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odpalać kompa za pomocą śrubokręta (może włącznik się jakoś zaciął i stąd te problemy)?

Jeśli nie wiesz jak, to trzeba ze sobą na chwilę zewrzeć dwa piny na płycie głównej, dokładnie te, które są podłączane do włącznika z przodu obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta główna jest niestety niedopracowana - ma problem z obsługą pamięci. Na początek spróbuj uruchomić komputer z jedną kością 1066MHZ lub maksymalnie 1333MHz (próbuj w każdym banku). Wykaz obsługiwanych pamięci:

http://www.msi.com/file/test_report/TR10_2228.pdf

Jeśli uruchomisz komputer, powinieneś zrobić update Biosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...