Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biniu292

kłopoty z pamięcią

Polecane posty

Dzień dobry.

mam raczej poważny kłopot z pamięcią na dysku D,teoretycznie powinno być jej 781 giga,z czego tylko 221(co dziwne) wolnych,jakieś tam gry,filmy i troszkę śmieci.gdy wejdę w komputer i zaznaczę właściwości pokazuje mi ogólna 781,wolna 221 zajęta 560,czyli wszystko się zgadza matematycznie,ale gdy już wejdę w dysk D i zaznaczę wszystkie w nim widoczne foldery,wychodzi mi że zajmują one tylko 260 giga,więc gdzie się podziało to 300 giga?

Co może być źle i jak to ewentualnie sprawdzić?

z góry dziękuję biniu292

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz pokazywanie plików ukrytych i systemowych i zobacz.

ok tylko jak to zrobić bom ja zielony

@up:

przykro mi ale pokazały mi tylko to co wiem

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś(poprzednio nie do końca jak powinno być),ale też na dysku D żadne większe pliki się nie pojawiły,jedynie na dysku C coś się pojawiło ale,tam wszystko jest ok

czekam więc na dalsze sugestie,dzięki

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie, to System Volume Information (lub coś innego związanego z Shadow Storage, być może jakieś Alternate Data Stream, ale wątpię). Może tak. Na początek odpal program Temp File Cleaner i zobacz, czy on nie pozbędzie się problemu. Jeśli nie, to przyjrzyj się plikom przywracania systemu i pousuwaj starsze, niepotrzebne już punkty przywracania. Jeśli i to nic nie da, to pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo w/w program uruchomiłem,wyczyścił mi dysk ale C więc też pomogło

Tyle że na dysku D zmian nie widzę,kopii zapasowej nie mam na dysku D więc nie zajmuje ona tym samym miejsca

pozdro czekam co dalej

P.S. teraz widzę że jednak dysk D troszkę się poprawił,ale tylko o 10 giga więc nadal szukam 290,tylko system wolniej chodzi mam wrażenie,co do zwolnienia systemu to tylko wrażenie widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak,nie mogę podnieść uprawnień na koncie Admina a wyskakuje mi że nie mam dostatecznych uprawnień,cały czas wyświetla mi się jako konto standardowe

niby jestem adminem a i tak nie ma wystarczających uprawnień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,zrobiłem jak pisaliście i wróciło w sumie 38 giga ale brak jeszcze 262,więc proszę o dalsze sugestie(sprawdzanie dysku się powiodło i wygląda że jest ok)

p.s. o do tego nie działa mi minecraft i syn chce mi głowę urwać

minecraft już działa ale z resztą nie wiem co dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem S.M.A.R.T.-a ale nie wiem jak go tu wkleić,wiem że coś print screen się robi ale nigdy mi to nie wychodzi,mogę ewentualnie podać wszystkie wyniki które mogą coś wyjaśnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ważne dane (takie których utrata byłaby powiedzmy bolesna i nieodwracalna - zdjęcia, prywatne filmy, prace, dokumenty itp). Jest też możliwość zgrania zawartości całego dysku twardego na inny dysk ale będziesz wtedy potrzebował drugiego dysku o nie mniejszej pojemności - za to w takim wypadku skopiuje Ci się wszystko, co skopiować się da.

P. S. Z tego wychodzi że masz jeden dysk twardy a to jest w Mój komputer to partycje. Podejrzewana jest awaria dysku (jako urządzenia) więc w grę wchodzi zagrożenie utratą wszystkich danych ze wszystkich partycji (gdyby dysk całkowicie poszedł do krzemowego raju). Dlatego jest zalecana kopia. Oczywiście jak nie zależy Ci na danych to możesz kopię pominąć i przystąpić do właściwej diagnostyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...