Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Konsacz

Komputer się restartuję podczas grania

Polecane posty

Witam. Ostatnio wyczyściłem komputer sprężonym powietrzem i po tym zaczął się sam resetować podczas grania, (gry deus ex human revolution i Wiedźmin 2, natomiast na starszych tytułach np. fallout, divine divinity działa bez zarzutu ), co wcześniej nie miało miejsca. Co może być tego przyczyną, czy w czasie czyszczenia mogłem coś uszkodzić???

Mój sprzęt: płyta główna ASUS P55D, procesor intel i5 750, karta graf. geforce 260 gtx, ram 4GB DDR3 kingston, zasilacz be quiet 500W.

Po wyczyszczeniu nałożyłem pastę termo-przewodzącą firmy "cooler master".

Natomiast podczas czyszczenia wypadła mi z karty graficznej czarna śrubka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/086210b42895baf4.html, ale nie wiem co przykręcała. Czy jej brak może być źródłem problemu?

Takie temperatury pokazuje mi program "hardware monitor" podczas grania: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51204da12f62278c.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi bardziej jak i w jakich miejscach czyściłeś sprężonym powietrzem.

Choć wątpię by to było możliwe, żeby sprężone powietrze to spowodowało(chyba że, wilgoć?) ale raczej nie, bo można ją szybko wysuszyć

A ta śrubka jest od chłodzenia od k.graficznej? pytanie tylko jakiej firmy masz gtx 260?

A i czy podczas czyszczenia nie pominąłeś czegoś podczas dopinania kabli..

Nawet najdrobniejsze nie dopięcie czy złe nałożenie, w twoim kompie też może coś takiego powodować.

Przypomnij sobie co zrobiłeś i co według ciebie może być nie tak? problem jest do rozwiązania i znaleźć się go da:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Wyczyściłem kartę graficzną i procesor, zasilacza nie dotykałem bo ma plomby, a żeby go dobrze wyczyścić trzeba cały rozkręcić. Sprawdzałem kable i wszystkie wyglądają na dobrze dopięte. Kartę graf. mam firmy grainward.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ta śrubka prawdopodobnie przyciskała chłodzenie do chipa co powoduje że nie ma wystarczającego docisku co rezultuje w przegrzaniu. Z tylnej strony karty powinna być niedaleko od chipa pusta dziurka na srubę wkręć ją tam będzie dobrze. Sprawdż też czy chłodzenie procka nie jest lużne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

@up:

odkręciłem radiator razem z wiatrakiem

Wygląda na to że ta śrubka prawdopodobnie przyciskała chłodzenie do chipa co powoduje że nie ma wystarczającego docisku co rezultuje w przegrzaniu. Z tylnej strony karty powinna być niedaleko od chipa pusta dziurka na srubę wkręć ją tam będzie dobrze. Sprawdż też czy chłodzenie procka nie jest lużne.

Gdzie dokładnie jest ta dziurka? Obejrzałem całą kartę i nie znalazłem\zauważyłem takowej? Nie chciałbym rozkręcać grafiki bo boję się że coś zepsuje

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed założeniem radiatora i wiatraka, posmarowałeś procesor pastą termo przewodzącą?

Sorry, nie zauważyłem w pierwszym poście, że nakładałeś. ale może nie dokręciłeś lub nie docisnąłeś dobrze radiatora?

ale takie restarty to zazwyczaj wina przegrzania. Więc włącz jakiś programik który pokaże Ci temperaturę na procesorze i grafice włącz grę i patrz na temp podzespołów, ten który będzie miał najwyższą jest głównym podejrzanym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie jest ta dziurka? Obejrzałem całą kartę i nie znalazłem\zauważyłem takowej? Nie chciałbym rozkręcać grafiki bo boję się że coś zepsuje

Nie wiem gdzie dokładnie są mocowania na cooler przy GTX 260 ale wokół miejsca na chip (z drugiej strony) powinno brakować jednej (jeżeli faktycznie jest tak jak przypuszczam). Możesz też spróbować dokręcić śruby przy obó coolerach. Pytanie: masz standardową GTX 260 czy custom design (czyli z innym chłodzeniem)?

@magots:

[ciach]

Nawet jeżeli nie nakładał nowej pasty to nie powinno to powodować przegrzewania. Ja dość często zdejmuje cooler i jeszcze nigdy nie zmieniałem przy tym pasty.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Tak wygląda moja karta:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9d2b85192b89c49.html

a przed założeniem radiatora i wiatraka, posmarowałeś procesor pastą termo przewodzącą?

Sorry, nie zauważyłem w pierwszym poście, że nakładałeś. ale może nie dokręciłeś lub nie docisnąłeś dobrze radiatora?

ale takie restarty to zazwyczaj wina przegrzania. Więc włącz jakiś programik który pokaże Ci temperaturę na procesorze i grafice włącz grę i patrz na temp podzespołów, ten który będzie miał najwyższą jest głównym podejrzanym

Program "SpeedFan" pokazuje że podczas gry najbardziej nagrzewa się grafika i procesor:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29ab5d993e06929b.html, natomiast po jej zminimalizowaniu temperatura tych podzespołów nie przekracza 55 stopni. Czy takie temperatury podczas grania są za wysokie???

Ostatnio komputer po zresetowaniu nie zdążył się porządnie włączyć, ale jeszcze przed uruchomieniem Windowsa, dwa razy się ponownie zresetował zanim się uruchomił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz wygląda że wszystkie śrubki są na miejscu, więc ta która musiała wypaść z zewnątrz. Czy są programy za pomocą których można sprawdzić czy procesor i karta graf. się nie przegrzewają, żeby odkryć, który z nich jest przyczyną mojego problemu???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są programy za pomocą których można sprawdzić czy procesor i karta graf. się nie przegrzewają, żeby odkryć, który z nich jest przyczyną mojego problemu???

np program everest pokaże Ci temp podzespołów.

Nie jest dobrze widziane cytowanie całego postu w sytuacji gdy odnosisz się do jego fragmentu. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś dobry program do sprawdzenia wydajności poszczególnych podzespołów komputera. Chciałbym za pomocą takiego programu poddać np. kartę graficzną obciążeniu, nie obciążając jednocześnie przy tym procesora, aby dowiedzieć się czy to ona powoduje restarty, a nie procesor???

A czy jest jakiś dobry program do sprawdzenia wydajności poszczególnych podzespołów komputera. Chciałbym za pomocą takiego programu poddać np. kartę graficzną obciążeniu, nie obciążając jednocześnie przy tym procesora, aby dowiedzieć się czy to ona powoduje restarty, a nie procesor???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz temperatury procka już dał, chodziło mu o program do diagnozy restartu, a takiego niema.

Poniekąd jest (tu, odpowiadam też na ostatnie pytanie autora), to OCCT. Można zrobić testy procka i grafy (i nie tylko), i zobaczyć czy nie pojawią się błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś dobry program do sprawdzenia wydajności poszczególnych podzespołów komputera. Chciałbym za pomocą takiego programu poddać np. kartę graficzną obciążeniu, nie obciążając jednocześnie przy tym procesora, aby dowiedzieć się czy to ona powoduje restarty, a nie procesor???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli, że chciał coś do monitoringu takiego restartu.

Domyślałem się, co miałeś na myśli (celowe, masło maślane), dlatego napisałem- poniekąd. :) Jeśli przeprowadzi się testy w OCCT i wywali błędy, to będzie wiadomo z czym jest nie tak (powtarzam się, ale nie tylko ja to czynię), więc na jedno wychodzi.

@autor- Jeszcze raz- zrób testy w OCCT (wszystko będziesz miał w jednym) i najlepiej wrzuć screeny na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że OCCT nie wywali mu żadnego błędu, ponieważ przegrzanie procka powoduje inaczej niż BSoD natychmiastowy restart, uprzedzający wszystkie wykonywane operacje. Żeby się dowiedzieć czy wina leży w przegrzaniu też nie trzeba mieć protokołu, taki czysty restart jest raczej wystarczająco charakterystyczny. Prime 95 jest też o tyle lepszy że nie musisz go instalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...