Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tokarief

Rozwiązany: Dziwne zachowanie komputera...?

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu (bodajże od lipca, tak mi się zdaje) mój komputer coś ostatnio dziwnie chodzi. Po pierwsze, raz nie mogę go włączyć, tzn. gdy włączam go, wiatraczki działają, wszystko gra, ale monitor się nie włącza, a potem słychać dźwięk restartu i muszę go potem wyłączać i dmuchać w wiatraczki, to pomaga. Jak już go włączę, to wszystko gitez malinka, mogę normalnie grać, temperatura też w normie (30-35 stopni w stanie "lekkim"). Czasem jednak kiedy wejdę na Chrome'a i włączam Youtube, to czasem mi się zawiesza przy przeskakiwaniu przez filmiki i pokazuje się blue screen. Kiedy próbuję ustawić na HD film, to nagle komputer łapie dużą czkawkę i muszę z powrotem ustawić na 360p. Pomyślałem sobie: "pewnie wirus mi miesza w rejestrach, ściągnę Avasta i przeskanuję, gdy będę miał czas...". Ale gdy instalowałem Avasta, ten od razu zaczął mi robić szybkie skanowanie, więc myślałem "A co tam, przynajmniej sprawdzi, o co chodzi, nie będę tego odkładał". Jednak nagle... PUF. Blue screen mi się pokazał. Teraz się boję w ogóle robić coś z kompem. Czyściłem CCleanerem, ale niezbyt pomógł. Wydaje mi się, źe mój komp pójdzie na emeryturę... :/

System: Windows XP Service Pack 3.

Zasilacz: Modecom Premium 400

Płyta główna: Asus P5KPL-CM

Procesor: Intel Dual Core E2220 @2,4 Ghz

RAM: 2 GB.

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400 GT (1 GB)

Dysk twardy: Maxtor 6B200P0

Ważna uwaga: ostatnio ściągałem najnowsze sterowniki do karty graficznej (ze strony NVIDII) i chyba od tamtego momentu zaczęło mi się wszystko sypać. Może to sprawka właśnie tego małego urwisa? Niestety nie znam zasilacza, tylko wiem tyle, że daje 390W.

EDIT: Sugestii zero, jak widzę. Dodam też, że ostatnio też Internet (chyba 4 MB/s, pojęcia nie mam) mi wysiada. Youtube ładuje sie wolniej, a wcześniej szło normalnie, bez zgrzytów. Czekam, aż ktoś odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O formacie nie ma mowy, do większości gier zgubiłem płyty, straciłbym wszystko. Siostra też mi zabrania usuwać większości programów. Przeskanowałem Avastem komputer w trybie szybkiego skanowania i znalazł 2 wirusy, które potem usunąłem. Teraz jest lepiej, ale wciąż mi się komputer wiesza i pokazuje się BSOD, kiedy przeskakuję między filmikami. Spisałem nawet jaki jest komunikat błędu:

STOP: 0x0000008E (0xE0000001, 0xB83E0925, 0xAA3118B8, 0x00000000)

watchdog.sys - Adress B83E0925 base at B83E0000, Datestamp 480254ab

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nie mam doświadczenia, by rozkręcić zasilacz, by zobaczyć jaki ma model. Boję się, że coś spartolę. Zasilacza nie podam.

Ok, spróbowałem pomieszać trochę w regedt32, potem dałem HKEY LOCAL MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Watchdog i dałem nowy DWORD o nazwie BreakPointDelay, wartość 3. Zobaczymy później. Jeśli nadal pojawi się bluescreen, dam wam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Nie no, 2 lata go trzymam i ani razu mnie nie zawiódł. Chyba odkryłem, czemu czasem mój komp odmawia posłuszeństwa, gdy go włączam. Wyciągnąłem RAM, dmuchnąłem parę razy, włożyłem i od razu odpaliło. Zresztą, czy zasilacz ma jakieś istotne znaczenie oprócz tego, że daje PC-towi energię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi tylko o dostarczanie prądu. Tylko, że ten prąd musi się mieścić w odpowiednich standardach (tętnienia nie mogą być za wysokie, napięcia muszą być odpowiednio stabilne, itp.).

W przypadku Modecoma nie ma gwarancji, że ten zasilacz przestrzega norm ATX. A to może wpływać na niestabilność komputera, jak też powodować różne usterki i awarie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem naprawiony, wystarczyło przełożyć RAM do sąsiedniego gniazda. A w sprawie Youtube'a...wydaje mi się, że za szybko przeskakuję między filmami (często oglądam sławne fragmenty kwestii postaci z My Little Pony, które trwają 4-5 sekund i od razu idę do następnego filmu.)

Temat zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...