Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siradam07

Rozwiązany: Restart BIOSu. Jak?

Polecane posty

Jak w temacie. Nigdy nie restartowalem BIOSa tak wiec prosze o podpowiedz. Chce miec pewnosc ze dobrze robie (komp mi jeszcze nie zbrzydl az tak). Nie chce wyjmowac baterii, bo nie za bardzo chce sie dac. Tak wiec wiem z teorii, ze trzeba wylaczyc cos co nazywa sie CMOS. Pytanie: czy mam usunac jumper clear cmos w plycie glownej czy to nie to? Plyta to wolfdale1333-D667 R2.0. Zamierzam przeprowadzic restart bo mi komp nie dziala przy podlaczeniu nowego dysku twardego, a cos trzeba sprobowac bo mi 80GB ATA nie pasi.

I taki bonus question. Co mi ewentualnie da aktualizacja BIOSu? Czy wprowadza to znaczne zmiany?

PS: Jezeli gdzies sa literowki i bledy to przepraszam ale pisze z komorki xD

Wielkie dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiasz w inne położenie. Poszukaj zworki, przy której powinno być napisane coś w stylu CLR_CMOS. Jest to opisane w instrukcji do płyty głównej, którą znajdziesz na przykład tutaj, strona 18 (2.7 Jumpers Setup).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra o dziwo odnalazlem moj zagubiony manual to motherboard'a. Teraz nie ma zadnej zworki na clear CMOS'ie. Czyli teraz nalozyc zworke na kilka sekund i potem znowu usunac?

PS: Gdzie znajde zworki? xD Nie mam zadnej bo z plyta glowna nie byla dolaczona. O ile jeszcze wyciagne starego kompa z piwnicy (Pentium 3) i znajde tam zworki w plycie albo w HDD/CD reader. Bedzie pasowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...