Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

khorinis38

Rozwiązany: AMD Phenom II X6 1090T

Polecane posty

Posiadam płytę Gigabyte MA770-US3 próbowałem podłączyć do niej nowy procesor, włączam komputer: czarny ekran, unknown processor. Więc podłączyłem stary i pobrałem bios z http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga...s3_20/download/ i nic nie dało, nie wiem czy ta płyta nie obsługuje 6 rdzeni czy co?może ktoś podać inny link do biosu mojej płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem oglądając filmik http://www.youtube.com/watch?v=CefwtR96a3U Musiałem pozostać przy starym radiatorze bo nowy strasznie ciężko się montuje jedna nóżka,nie ta przy tym skoblu strasznie ciężko wchodzi w gniazdo przy sockecie. BTW podczas uruchomiania systemu wyskakuje mi błąd pliku NTLDR.Uruchomiłem system wciskając F12 i wskazując mój dysk twardy.Czas pokaże czy uda mi się to rozwiązać. :nauka:

I jeszcze jena sprawa wentylator przy procesorze podczas grania strasznie hałasuje, czy jest na to jakiś sposób, czy trzeba go wymienić na inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną sprawę grając w Crysisa 2 krata GeForce GTX 460 768 MB nagrzewa się do 66 C i procesor do 45 C

Jak już wspomniałem podczas grania wentylator przy procesorze mocno hałasuje, poleciłbyś jakiś cichszy .

Nic się nie stanie karcie graficznej 60 stopni ocb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie obudowy ? Mam zamontowany zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular i wiatraczek od starej karty graficznej, ale chodzi mi o wymienienie całego coolera(masakrycznie hałasuje) wielu użytkowników się na niego skarży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Może tak hałasować dlatego, że ogólnie jest mu gorąco. Gdybyś mógł jakoś przedmuchać budę, pewnie by się uciszył. Jaką masz obudowę? Możesz jej zamontować jakieś chłodzenie, czy musiałbyś ją zmieniać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do tej obudowy wejdzie Performa (czy jakiekolwiek inne wydajne chłodzenie), poza tym ta obudowa i tak ma za słaby przepływ powietrza by porządnie to obniżyło temperatury. Dobrze by było ją wymienić, choćby taki SilentiumPC Brutus 410 jest całkiem niezły, ma 2 wentylatory w zestawie (wersja 310 ma jeden) i kosztuje tylko ~140zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamykaj jeszcze tematu jeśli łaska, niedługo zamówię te chłodzenie(obudowa+cooler) i dam Ci raport jak to się sprawuje.

Tak w między czasie, mam problem:Podczas uruchomiania komputera na czarnym tle wyskakuje błąd"brak pliku NTLDR",wciskam F12 i zakładkę dysku twardego i wtedy system się uruchamia.To stało się po tym, gdy musiałem uaktualnić bios nie pisałem o tym wcześniej ponieważ zdawało mi się, że uda mi się to rozwiązać.Normalnie system się nie uruchamia...

Czy to normalne, że w programie CPU-Z Core Speed przeskakuje z wartości 800 MHz na 1600 MHz na 2400 MHz na 3200 Mhz

Multiplier(nie wiem co to znaczy)tez nie jest stałe i wskazuje x 4, x 8, x 12

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skakania mnożnika - jest to jak najbardziej normalne i wiąże się to z oszczędzaniem energii. Pastę można alkoholem zmywać.

Co do zginania pinów... mi się to osobiście nie zdarzyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet gdybyś wymienił pamięci razem z płytą, to i tak większej różnicy nie uświadczysz.

Reinstalacja systemu jest zalecana po zmianie płyty głównej; po zmianie innych podzespołów wystarczy usunąć stare sterowniki (jeśli są).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Samsung HD1035J, posiadam też drugi dysk jakiś WDC barracuda chyba...Sprawa wygłąda tak system mam zainstalowany na tym WDC, a grę w którą gram(Starcraft 2)na tym Samsungu,sejwy od gry są na tym systemowym,

podczas gry czasami tnie mi się nie miłosiernie :ohmy:

Chyba będę musiał zrobić format i zrobić wszystko na jednym dysku, a filmy i muzykę będę trzymał na tym 1 TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...