Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kameleo77

Wyłączanie się ekranu.

Polecane posty

Witam.

Niedawno założyłem podobny temat, w którym napisałem, że podczas grania w wymagające gry na max detalach przez dłuższy czas wyłącza mi się ekran. (Pojawia się napis - brak sygnału, ale wciąż słychać dźwięk). Uznałem, że przyczyną były zbyt wysokie temperatury procesora lub karty graficznej. Na procka kupiłem chłodzenie (teraz temp. to max 40 stopni), a na karcie gdy gram w np. Crysisa 2 podkręcam fan na 55-65%. I wszystko było ok.. Lecz dzisiaj włączam sobie starcrafta i po jakiejs godzinie nagle mi się ekran wyłączył. Starcraft nie jest wymagającą grą i przy nim karta mi się nie grzeje... Więc czego to może być wina? Zasilacza? ;/ Jak miałem starą kartę (4890) to nic takiego się nie działo. Gdyby nie to, że stracę gwarancję po prostu kupiłbym sobie jakieś chłodzenie na kartę i wtedy zobaczył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktos???

Wczoraj grajac w Crysisa wlaczylem fan na karcie na 60% i temp. spadla do ok. 75 stopni.. A temp. procka to zaledwie 45.. Mimo wszystko ekran po jakichs 2 godzinach grania wylaczyl sie. W takim razie nie jest to wina wysokich temp. lecz czegos innego. Tylko czego?

Jezeli nawet zasilacza to czemu po pierwsze wylacza sie sama karta graficzna? A po drugie czemu nie wylacza sie od razu jak wlacze gre tylko dopiero po jakims czasie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz można by sprawdzić, gdyż przy obecnej konfiguracji pod maksymalnym obciążeniem może się zbliżać do granic swoich możliwości. 456W na linii 12V nie jest jakąś wielką wartością przy karcie która potrafi uciągnąć max. ok. 290W (do tego procesor i reszta kompa i mamy 400W przekroczone). HD 4890 ciągnie mniej (max ok. 230W) i stąd zapewne nie było z nią problemów.

Nie mniej jednak na początek skupiłbym się na samej karcie.

Wczoraj grajac w Crysisa wlaczylem fan na karcie na 60% i temp. spadla do ok. 75 stopni.

Warto sprawdzić jak się będzie sprawowała karta przy pełnej prędkości chłodzenia. Test OCCT GPU też nie zaszkodzi zrobić. O tak oczywistą rzecz jak stan zakurzenia chłodzenia karty nie zapytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego na czym najbardziej mi zależało tu nie ma, czyli wykresu z temperaturami karty.

Choć z drugiej strony - klik. Ten Sapphire specjalnie niskimi temperaturami nie grzeszy. Jedyny pomysł na ochłodzenie karty jaki mi przychodzi do głowy to zwiększenie obrotów wentylatora + odpowiednia wentylacja obudowy.

Tak z ciekawości - HD 6970 wymaga wtyczki 6-pin + 8-pin, NOX ma 2 x 6-pin. Można by sprawdzić, co będzie po podłączeniu wtyczek 6 + 8 pin (przejściówkę 6->8 pin można znaleźć w sklepach lub na allegro).

Zasilacz ma co prawda tylko 456W an linii 12V (dla porównania - dużo lepszy jakościowo XFX Core 550W ma tu 528W), ale teoretycznie powinien temu zestawowi dać radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nic takiego nie widzę...Jak dasz radę to spr. na innym zasilaczu.

@EDIT

Dorzuć temperatury karty to będzie wiadomo.Jak Cię nie ogłuszy to nastaw na 100% Fan.Spr. czy wszystkie kable podpiąłeś do karty.Chodzi mi tu o zasilanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz0rny

Gdyby nie była to jednak wina sprzętu, proponuję usunąć sterowniki od karty grafiki i wgrać inne (niekoniecznie najnowsze, ale żeby nie były też ZA stare).

U siebie zauważyłem kiedyś podobny objaw. Pomogło coś tak banalnie prostego jak przestawienie w opcjach częstotliwości odświeżania ekranu... Zdarzało się, że niektóre aplikacje nie radziły sobie najlepiej na wysłużonym monitorze.

Jeżeli to nie pomoże, słuchaj innych. Ja tu opisuję moje przypadki, ale może się komuś taka informacja przyda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury karty to: przy FANie ustawionym na:

Auto: 85-90 stopni

60%: 70-75 stopni

100% (Przy czyms takim sie nie da wytrzymac): 58-65 stopni (Tutaj sprawdzalem przez jakies 10-15min.)

A kartę mam podpięta przez 6+8pin. (dokladnie to 6 + 6+2pin)

Sterowniki zmienialem kilkakrotnie z roznych innych powodow wiec to napewno nie to.

A jaki byscie polecali zasilacz zeby starczyl na dluzszy czas i na ewentualne OC? (po zmianie plyty glownej, procek do jakichs 3.5Ghz)

Zastnawialem sie nad tym: http://allegro.pl/cooler-master-gx-650w-12...1597494183.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Mam jeszcze jedno pytanko... Wezme chyba tego XFXa Core 650W, ale zastanawiam się czy nie dopłacić do niego 40zł i nie kupić XFX Core 750W? Pytam ponieważ w przyszłym roku być może dokupiłbym 2 kartę na Crossfire i takie 650W na pewno by tego nie uciągneło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezsens. Jeśli już robić CF-a z dwóch 6970 to teraz (pomijając wszelkie wady tego rozwiązania, czyli mikroprzycięcia, większy pobór prądu i zwiększoną emisję ciepła). Za rok, dwa lepiej będzie wymienić kartę na mocniejszą (a znając historię można być pewnym, ze takie się pojawią). Inna sprawa, że nie sądzę by 6970 jakoś stracił na wydajności przez 12 miesięcy, by trzeba było go wymieniać/"CF-ować".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...