Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matioso

komputer się zawiesza

Polecane posty

Witam

Mam problem z dnia na dzień zaczęło mi mulić komputer i zawiesza się lekko, czasami nie idzie nic zrobić a jak słucham muzyki i mam właczone gg i przeglądarkę mozlilie to przycina strasznie muzykę , windowsa miałem przeinstalowanego 2 tygodnie temu i nie wiem czemu się tak dzieje. Możecie mi coś na to poradzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację komputera, w tym zasilacz (marka, model, moc).

Sprawdź temperatury w spoczynku i podczas gry. Możesz do tego użyć programu HWMonitor.

Ściągnij program HDTune i daj screena zakładki Health. Rozszerz okno tak by się zmieściła cała tabela na screenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:Intel Celeron® CPU 3.06GHz

Płyta Główna: MSI 915GM4

RAM:512 MB RAM

Dysk Twardy: Segate Baracuda 7200.12 160GB

Karta Graficzna: Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Zintegrowana karta graficzna

System: Windows XP Home Edition

Zasilacz: Trust 370W Power Supply Unit

post-169274-1302622689_thumb.jpg

post-169274-1302622702_thumb.jpg

post-169274-1302622712_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zasilacza sprowadza się do odpięcia kabelków, odkręcenia i wyjęcia go z obudowy, włożenia i przykręcenia nowego, podłączenia kabelków. Na ogół kabelki da się podłączyć tylko w jeden sposób, zatem złe podłączenie jest mało realne. Co do samego zasilacza - 350W-400W Seasonic, Fortron GHN, Tacens RIV (ten akurat 450W, bo mniejszych nie ma), Chieftec lub podobny byłby w sam raz. Dla przykładu - http://allegro.pl/fortron-fsp350-60-hln-wr...1453387161.html, gdybyś nie chciał wydawać za dużo.

Co do dysku - możliwe, że to wadliwy firmware. Jakby tak nie było następujące wartości są niepokojące:

65550 atrybutu BC - oznacza to kłopoty z zasilaniem dysku.

363 realokowane sektory (05) - ilość uszkodzonych zastąpionych zdrowymi z dodatkowej, ograniczonej puli.

1 sektor czekający na realokację (C5)

1 błąd niekorygowalny (C6) - wzrost ich ilości oznacza problemy albo z powierzchnią, albo z mechaniką dysku.

33 nienaprawialne przez sprzętową korekcję błędy (BB)

82 opuszczenia przez głowicę zapisującą swojej normalnej wysokości pracy (BD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę co jeszcze jakieś kabelki z zasilacza idą do CD-room i są one połączone i jeśli kupie zasilacz to będę miał te wszystkie kable tak jak trzeba i będzie wiadomo co i jak gdzie podpiąć? czyli zasilacz 350W do 400W i z tych marek co pisałeś?

mam nadzieje,że nic złego się nie dzieje z tym dyskiem dopiero pół roku jest używany , może to wina zasilacza ? bo czasami to sie komputer wyłączy sam i po pewnym czasie można go włączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym zasilaczu powinny być wszystkie niezbędne kabelki (24 i 4 lub 8 pin do płyty głównej, molex i SATA do dysków i napędów optycznych, ew. 6-pin do karty graficznej).

będzie wiadomo co i jak gdzie podpiąć?

Z tym raczej problemów nie będzie, bo na ogół pasują one tylko w jeden sposób. Z molexami może być mały problem, ale jakby co - żółtym na zewnątrz.

mam nadzieje,że nic złego się nie dzieje z tym dyskiem dopiero pół roku jest używany , może to wina zasilacza ?

Są ostatnimi czasy "przeboje" z firmware dysków Seagate, zatem nie można tej opcji wykluczyć. Jednak olbrzymia wartość atrybutu BC wskazuje, że można podejrzewać zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić któryś z tych zasilaczy zobacz proszę:

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-400w-g...1550487375.html

http://allegro.pl/chieftec-hpc-360-302-df-...1553627672.html

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-atx-11...1558927086.html

albo jeśli te są złe zasilacze i nie pasują a masz chwilę czasu to proszę podaj jakiś w miarę dobry zasilacz nie drogi to sobie go zamówię przez allegro

No to jeśli byłby problem z tym dyskiem to co mogę zrobić oprócz tego iż mogę go oddać na gwarancję bo jeszcze jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fortron byłby lepszy (i tańszy). Z pierwszymi GPS-ami był problem z niestabilnością napięć , a dwa pozostałe to stare konstrukcje pod AGP.

Co do dysku - jeśli to wadliwy firmware, to można spróbować jego aktualizacji. Niektóre problemy może rozwiązać też niskopoziomowy format. Oczywiście przed każdą z tych czynności trzeba zrobić kopię najważniejszych danych. Ale skoro dysk jest na gwarancji, poszedłbym tą drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pożyczył mi swój zasilacz pisze na nim MODEL: LPK 19-30 460W mogę spróbować do podłączyć do swojego komputera czy za dużo jest 460 W ? a co do tych aktualizacji na stronie segate to nie wiem nawet,które ściągnąć możesz mi dokładniej powiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby on on chociaż miał te 460W...

Zasilacza od kolegi nie podłączaj, bo to też jest złom, a dokładniej Akyga.

Nie ma czegoś takiego jak "za dużo W". Zasilacz o większej mocy nie pobierze większej ilości energii elektrycznej.

Co do firmware dysku - w tym drugim linku który podałem wcześniej kliknij "Download and run CC49 firmware update utility here". Przedtem zamieść obrazek z zakładki Info z HD Tune, żeby wiadomo było, czy jest sens aktualizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobiłem te screeny dodatkowo zrobiłem tego co wcześniej. Tak się zastanawiam czy nie lepiej już kupić nowy komputer niż cały czas dokładać do tego bo wiecznie się coś w nim psuje a za 1500zł to można było by już jakiś porządny komputer kupić

post-169274-1302883021_thumb.jpg

post-169274-1302883035_thumb.jpg

post-169274-1302883056_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware jest sens aktualizować, gdyż jet on w wersji CC37 (na stronie Seagate jest nowszy, CC49)

Co do kupna - niezła myśl. Za ok. 1500 zł można by złożyć coś takiego:

Procesor:

AMD Athlon II X3 450 /3.2GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 265 zł

Płyta główna:

MSI 870-G45 /AMD 870/ - 240 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB 1333MHz CL9 - 139 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 139 zł

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD5770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI - 399 zł

Obudowa:

Thermaltake V3 okno (b/z) - 169 zł

Zasilacz:

Fortron FSP400-60GHN 400W - 159 zł

Razem - 1510 zł (esc.pl)

Trzyrdzeniowy procesor, dobra płyta główna, 4 GB pamięci, dość wydajna karta graficzna, cichy i szybki dysk twardy, przewiewna obudowa i solidny zasilacz. Napęd optyczny można by zostawić z obecnego kompa, stąd go nie uwzględniłem w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to na screenach z HD Tune widać bardzo duże zużycie procesora i tu mógł być problem. Zastanawiam się, czy oby kontroler nie pracował w trybie PIO zamiast DMA. Skoro działa, to jest ok, ale sprawdź jednak jeszcze to zużycie procka, bo może coś się zalęgło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...