Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ester

Rozwiązany: Temperatura procesora

Polecane posty

Kolega ma na pokładzie procek AMD Phenom II X2 545, który w testach osiąga w spoczynku 37 stopni, a przy graniu 67 i prosił mnie bym zapytała, czy są to temperatury właściwe, czy ma się czegoś obawiać i tak powinno to wyglądać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z temperaturą tego procka :] Dochodziła do 78stopni xD

Założyłem radiator i pastę na nowo [pasta 25zł - wymieniałem płytę główną dlatego musiałem kupić. Za pierwszym razem źle założyłem radiator i dlatego miałem temperaturę 78C :P ] dodałem 2 wentylatory obok od zasilaczy +otwarta obudowa i temperatura procka 52stopnie przy 100% obciążeniu 4 rdzeni, a tak średnio 42-44 :D [speed wiatraka 4500rpm przy obciązeniu cpu]

Ps. wyczyść radiator - zdejmij wiatrak [są tam po bokach plastikowe zaczepy xD] pod tym zbiera się masa kurzu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są niepokojąco wysokie(...)

Serio to są aż tak niebezpieczne temperatury? Głównie mam na myślę tę pierwszą wartość, gdyż u siebie (AMD PhenomX4 955) też mam coś ok. 32 st. w spoczynku i ok. 50(parę) st. podczas obciążenia. Np. ostatnio Total War: Shogun 2 "nabijał" mi temperatury procka do jakichś 55 st. Też powinienem się martwić jak założyciel tematu, czy raczej "mogę spać spokojnie"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "drobna" różnica między 55 a 67 :P W spoczynku temperatura mogłaby być niższa, ale ujdzie. W przypadku założyciela tematu chodzi o obciążenie.

Jeszcze pytanie do Estery... procesor miał odblokowywane rdzenie?

@Alaknar: oj się czepiasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do Estera

Ekhm...!

prosił mnie bym zapytała

; )

Co do temperatur - zmiana systemu chłodzenia może faktycznie pomóc, o ile nie ukryje prawdziwego problemu - coś te temperatury podbija.

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to - tradycyjnie dla tego działu ; ) - zasilacz. Jaki ten kolega ma zasilacz? Potrzebna jest marka, model i moc.

Druga rzecz - używa np. Nowego Gadu Gadu? Nie wiem, jak jest z obecną wersją, ale swego czasu Nowe GG, nawet zwinięte do traya powodowało 100% zużycia procesora, co oczywiście mocno podbijało temperaturę. Niech kolega otworzy Menadżer Zadań i sprawdzi, czy jego "w spoczynku" faktycznie jest w spoczynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem tym kolegą, o którym mowa. Fakt prosiłem Ester, żeby popytała w moim imieniu, ale zdecydowałem się na napisanie z dawno zapomnianego konta.

Co do pytań:

-w spoczynku użycie procesora waha się od 0%-10%

-nie używam gadu-gadu. Jedyne programy które mam otwarte podczas gry to steam i skype.

-posiadam zasilacz Tacens Radix III 720 W.

-wiatrak oraz radiator mam wyczyszczone oraz poprawnie zamontowane

-nie bawiłem się w podkręcanie procesora

Moje podejrzenia padają na nie dające sobie radę chłodzenie procesora więc postanowiłem zaopatrzyć się w SilentiumPC Fortis HE1225. Kiedy dotrze do mnie przesyłka i zainstaluję chłodzenie to napiszę jak zmieniła się sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...