Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

verinen

Zacinanie się gier z otwartym terenem

Polecane posty

Witam!

Problem polega na tym, że grając w np. Obliviona lub Stalkera: Zew Prypeci (oczywiście oryginalne) co około 5-6 sekund gra się zawiesza na jakieś pół sekundy. Ogólnie fps mam dobre.

Z kolei w grach na zamkniętym terenie (np. COD 4 na multiplayer) zawieszeń nie ma, więc mój problem polega raczej na doczytywanie terenu- im szybciej się poruszam, tym częstsze zawiechy. Również wejście w jakieś krzaczory powoduje mocniejsze ścięcia. :blink:

Sprzęt:

-lekko podkręcona GF 8800 GT (przed podkręceniem było tak samo)

-intel pentium dual core 2.66

-2.5 GB RAM

Wszystkie sterowniki nowe.

Ilość zacięć nie zależy od grafiki- na minimalnych przy 800x600 jest tak samo jak na średnio-wysokich przy 1400x900.

Pytałem się wujka Google kilka dni, jednak nie znalazłem nic, co by mi pomogło... :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk chyba wygląda OK, choć tu lepiej by się ktoś bardziej obeznany wypowiedział.

Teraz zmierz temperatury HWMonitorem.

//edit: @MikaelDorren: kolejny dowód na to, żebym sprawdzanie SMARTa zostawił profesjonalistom. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać w nim (dysku) dwa problemy. Niezerowa wartość nieprzetworzona atrybutu BC wskazuje na problemy z zasilaniem dysku. Albo zasilacz coś mąci, albo kabelki, albo sam dysk. Podobnie z atrybutem 0A - tu wzrost wartości nieprzetworzonej wskazuje na problemy z mechaniką dysku. Zbyt OK on nie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać w nim (dysku) dwa problemy. Niezerowa wartość nieprzetworzona atrybutu BC wskazuje na problemy z zasilaniem dysku. Albo zasilacz coś mąci, albo kabelki, albo sam dysk. Podobnie z atrybutem 0A - tu wzrost wartości nieprzetworzonej wskazuje na problemy z mechaniką dysku. Zbyt OK on nie wygląda.

Bardzo dziękuję :-)

Czy jest jakiś sposób by zobaczyć co dokładnie szwankuje, a co za tym idzie- jakoś to naprawić? :rolleyes:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro SMART wskazuje na problemy z zasilaniem, to warto sprawdzić zasilacz. Weź miernik i zmierz napięcia zasilacza na poszczególnych liniach bez obciążenia i w stronie, lub też podłącz komputer pod inny zasilacz.

Koniecznie zmierz też temperatury podzespołów, może się coś przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgraj z tego dysku wszystkie istotne dane. Następnie będziesz musiał zaktualizować firmware tego dysku. To jest w tym przypadku bardzo istotne, bo dysk może paść w każdej chwili. Tu masz opisaną całą procedurę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka - Command Timeot (BC) bez zmian, Spin Retry Count (0A), czyli na polski - ilość prób ponownego rozpędzenia talerzy, wzrosła z 16 do 17. Wygląda na to, że nadal są problemy mechaniką dysku.

Coś mi mówi, że powoli możesz zacząć myśleć o nowym HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...