Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

filipbawol

Komputer się zawiesza/restartuje.

Polecane posty

Witam!

Od pewnego czasu zawiesza mi się komputer, bądź samoczynnie restartuje.

Zazwyczaj zdarza się to po wyłączeniu jakiejś gry, bądź czegoś co obciąża kompa. Temperatury są jak najbardziej ok, więc to nie to. Kłopot występuje najczęściej w spoczynku (chrome, aqq, aimp).

Zasilacz trzyma takie napięcia (sprawdzane miernikiem):

12V

obciążenie: 12,33V

spoczynek: 12,44V

5V

obciążenie: 5,17V

spoczynek: 5,14V

3,3V

obciążenie: 3,34V czasami skacze do 4,13V

spoczynek: 3,36V czasami skacze do 4,11V

Konfiguracja komputera:

Intel Core i7 860

MSI P55-GD65

Goodram 2GB 1333MHz

OCZ SxS 600W

Samsung HD502HJ

Intel X25-V 40GB

GeForce GTX 460 ASUS DirectCU 1GB

Jak zamiast GTX460 dam HD2600pro to zwiechy i restarty kompa są bardzo rzadkie.

Jeśli będzie coś jeszcze potrzebne to pisać.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach powinienem mieć SeaSonic M12II-620 620W. Wtedy zobaczę czy będzie coś się działo.

Co ciekawe podłączyłem kompa do innego gniazdka i jak na razie nie ma żadnych zwiech, restartów. Zobaczymy jak trochę dłużej pochodzi na tym gniazdku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam - sprawdzałeś na tym "starym", czy "nowym" gniazdku? Skoro, jak napisałeś, po podłączeniu do innego gniazdka problem nie występował, to problem może leżeć w owym gniazdku. Dla pewności weź miernik i sprawdź, czy na Seasonic nie ma takich skoków napięcia jak na OCZ. To niekoniecznie musi być problem czysto sprzętowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na tym i na tym gniazdku. Na tym i na tym zasilaczu. Problem występuje.

Przełożyłem kostkę RAM do innego banku. Restart był znowu jednak objawił się trochę inaczej ponieważ wyskoczył na chwilę (sekundę) bluescreen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w kompie, popatrzyłem itp. itd. etc. Zauważyłem (dopiero teraz :)), że zawiechy kompa czy też restarty występują wtedy gdy obojętnie w jaki sposób chcę otworzyć plik o rozszerzeniu WMV.

Jak temu zaradzić? Czyżby jakieś sterowniki "gryzły" się z plikami z ów rozszerzeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...