Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcin93ns

Problem z BlueScreenem

Polecane posty

Witam

Wiem, że pełno jest tych wątków w necie, ale nie mogę w żaden sposób rozwiązać tego problemu. Otóż: włączając grę bardzo często pojawia mi się blue screen,albo komputer się zawiesza (wystepuje dziwne ścinanie, i gry,systemu.i dźwięku.. Mam karte graficzną GeFroce 9500GT (przeczytałem, aby zainstalować inne sterowniki-nie pomogło), procesor Intel E3300. Czytałem jeszcze o tym, że mogą się podzespoły przegrzewać.

Lecz w trakcie grania jak i "spoczynku" temperatury różnią się 2-4 stopnie.

Jeśli ma ktoś jakąś pomocną radę proszę napisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Tracer model: 4life/400

Procesor: Intel E3300

Karta graficzna: GeForce 9500GT

RAM:1GB Hynix DDR2 400MHz-sprawdzone programem Memtest (sprawne)

Płyta główna: Asus P5G41-M LX

Dysk twardy: WD 500GB-sprawdzony programem HD Tune (sprawny)

...możliwe że za mało dokładna, to dopiszę jakby czegoś brakowało

a to co przepisałem z tego BS'a:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Informacje techniczne:

STOP: 0x000000D1

dtsoftbus01.sys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 400W (Fortron, Chieftec, Seasonic, OCZ...) wystarczyłoby z zapasem, jednak Tracer słynie z tragicznej jakości swoich wyrobów. Może się okazać, że to nie zasilacz jest winien, jednak zalecałbym zmianę. Jeżeli planujesz upgrade lub kupno nowego PC-ta w najbliższej przyszłości, to warto zastanowić się nad mocniejszym zasilaczem, który wystarczy już do nowego komputera.

Zacznij jednak od Daemon Tools i innych programów emulujących, przyczyna problemu jest raczej programowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj komputer programem OTL: zaznacz opcje Użyj filtrowania we wszystkich sekcjach i wciśnij Skanuj. Log wrzuć na forum. Może w ten sposób uda się sprawdzić, czy problemy mają przyczynę czysto hardware'ową (co nie zmienia faktu, że zasilacz warto zmienić albo chociaż sprawdzić stabilność na pożyczonym PSU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy: WD 500GB-sprawdzony programem HD Tune (sprawny)

...możliwe że za mało dokładna, to dopiszę jakby czegoś brakowało

Widać jestem niewierzący. Poproszę o screena z zakładką Health.

Widzę, że napęd też jakoś nie najlepiej działa, tzn. rozłącza się, kiedy chce. Albo problem z zasilaniem (wysoce prawdopodobne), albo problem z jakimiś sterownikami (najprawdopodobniej spowodowany przez oprogramowanie emulujące napędy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 błąd zapisu, więc nie jest źle. Ale ten dysk, to na systemowy się nie nadaje. Ma za małą wydajność i nie lubi on ciągłej pracy. Nie ma również najbardziej interesującego mnie parametru w S.M.A.R.T. (BC znaczy się), a szkoda, bo to by mogło sporo wyjaśnić. Nie jest on jednak problemem, przynajmniej nie bezpośrednio.

Co się stało z poprzednim dyskiem (nie wygląda mi na to, by był to pierwszy dysk, tak patrząc na inne części)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...