Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CezuS

Rozwiązany: Dziwny problem z komputerem.

Polecane posty

Witam! Piszę tego posta z trybu awaryjnego Visty (oczywiście z obsługą sieci). Zacznę od początku:

Wczoraj wieczorem odpaliłem komputer i zacząłem przeglądać n-k. Otworzyłem niemało (ok.15) stron w operze (w kartach). Po pewnym czasie monitor na 1/4 sekundy zczerniał, później strasznie zamulił system. Klawiatura+przyciski myszy nie działały, za to machanie myszką było tak zmulone jak Crysis na Win. 98. Pomyślałem- reset pomoże. Szczęśliwy wcisnąłem mały guziczek, czekając przegryzając batonika. Pokazuje mi się loading Visty, po czym wyskakuje (zamulając sie przy tym strasznie) okno o błędzie, na siłe wmawiające mi, że Windows jest uszkodzony, nie można go uruchomić, a to za sprawą "nowych sterowników/nowego sprzętu". Nic takiego nie miało miejsca, sterowniki były dawno, a nowego sprzętu ni mam. Wczoraj też nic nie instalowałem. Uruchomiłem więc tryb awaryjny, który o dziwo zadziałał. Posiedziałem na nim chwilkę, wyłączyłem kompa, po ok. 5 min. znowu włączyłem, wszystko działało. Po ok. 10 min. pracy w Windowsie znowu wszystko pieprzło (w ten sam sposób). Miało to miejsce jeszcze ze 2-3 razy tego samego dnia, dałem se więc spokój.

Dziaiaj włączam komputer- BIOS strasznie krzaczy (wyskakują jakieś wykrzykniki, których raczej być tam nie powinno w takiej ilości, że mi zajmują cały ekran). Windows nawet nie podejmuje próby odpalenia się. Po restarcie- znany nam już komunikat. Próbowałem przywracania systemu na 5 dni w tył- bezskutecznie. Reinstalacja systemu jest niewykonalna- z płytą czy bez, system ignoruje to i próbuje uruchomić Vistę. W BIOS jedyne co umiem rozczytać, to wykrzykniki, więc nawet nie próbuję nic kombinować. Teraz siedzę w trybie awaryjnym, nie mogąc nic wskurać. Moje podejrzenia to przegrzwająca się karta grafiki, ale zapewne się mylę. Błagam was o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę teraz, że to coś z kartą, bo wentylator na niej chodzi bardzo powoli (i rzęzi troszkę). A konfigurka:

Manufacturer: Foxconn

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ (2 CPUs), ~2.0GHz

Memory: 2046MB RAM

Hard Drive: 250 GB

Video Card: NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS

Monitor: Rodzajowy monitor PnP

Sound Card: Głośniki (Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio)

Speakers/Headphones: Speakers 5.1 and headset ;)

Keyboard: Główny koncentrator USB

Mouse: Główny koncentrator USB

Operating System: Windows Vista? Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.100218-0019)

Ponadto zasilacz: FEEL I-350ATX

Pomyślałem, że zaraz go odkurzę, może coś to da.

Odkurzenie pomogło tylko dla wiatraczka przy karcie, reszta po staremu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę teraz, że to coś z kartą, bo wentylator na niej chodzi bardzo powoli (i rzęzi troszkę). A konfigurka:

Manufacturer: Foxconn

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ (2 CPUs), ~2.0GHz

Memory: 2046MB RAM

Hard Drive: 250 GB

Video Card: NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS

Monitor: Rodzajowy monitor PnP

Sound Card: Głośniki (Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio)

Speakers/Headphones: Speakers 5.1 and headset ;)

Keyboard: Główny koncentrator USB

Mouse: Główny koncentrator USB

Operating System: Windows Vista? Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.100218-0019)

Ponadto zasilacz: FEEL I-350ATX

Pomyślałem, że zaraz go odkurzę, może coś to da.

Odkurzenie pomogło tylko dla wiatraczka przy karcie, reszta po staremu.

Na twoim miejscu MODECOMA bym w kosz dał.

A dwa twoja grafika padła bo krzaczki ci się robił więc układ" GPU" ci padł w takim razie.

A dokładnie system ukazujący obraz w monitorze.

I między innymi zakupił na takie coś bym jak NP: cheftiec 400W, ten model zasilacza ci wytrzyma spokojnie na takich obrotach..

Choć kosztuje statystycznie 170zł ale wart jest ceny

A co do karty graf to jak najbardziej bym ją wymienił na coś bardziej żywotnego i bardziej praktyczniejszego jak np: model z seri 9 a dokładniej

Geforce 9800 GT( obojętnie jakiej marki)-Gigabyte,MSI, Zotac, palit itd.

więc ja tu nie będę się rozpisywał więcej bo wiem że sam znajdziesz dany model przeze mnie wybrany..

A jeszcze lepiej by było jak byś zakupił model zasiłki 600W cheftiec.

To już możesz parę lat smigać na mim dobre, i co najważniejsze możesz sobie przewody dostosować i je przemieniać..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są jednoznacznie słabe, i jakąś nie mam do nich gustu i chęci kupna..

Mowa tu o Chieftecach, które polecasz. Konkretnie o serii GPS. Ale nie jest to jedyna seria, która sprawia problemy. Jeszcze większe problemy są z zasilaczami z serii ANP.

Ale tak po ciichu, będę wybierał FSC by china. OK tylko nikomu ani słowa;)

Co to jest FSC? Nie znam takiej firmy. Jest za to FSP z Tajwanu i jest to jeden z lepszych producentów zasilaczy. Natomiast Chieftec producentem nie jest w ogóle. Zasilacze do niego produkują takie firmy jak Delta Electronics, CWT, Sirtec. Generalnie jeśli chcesz marudzić na chińskie zasilacze, to lepiej uważaj, bo eliminujesz sporo szanowanych firm jak np. Enermax (Tajwan), CWT (Chiny, lub Tajwan, nie jestem pewien), FSP (Tajwan), Sirtec (Tajwan), Seasonic (Tajwan), Delta Electronics (Tajwan), Tagan (Tajwan). Europa ma za to tak "zacnych" producentów jak: Trust (Holandia), czy Xilence (Niemcy).

Tak swoją drogą, jeśli już komuś coś polecasz, to napisz choć poprawnie nazwę firmy.

Powyższa uwaga dotyczy również innych Twoich postów, więc skoro nam zarzucasz, że piszemy coś na czym się nie znamy, to jak określisz swoją działalność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- wczoraj wieczorem udało mi się wykonać formata, ale niestety Śwista dalej się nie pali do pracy. Czyli- ani w tę, anie we wtę- ani Visty normalnie, ani awaryjnie. Proszę was o pilną pomoc, o co chodzi, bo póki co mówicie tylko, co się stać może (zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...