Skocz do zawartości

Wysoki ping i utrata połączenia


Osioł

Polecane posty

Witam

Od paru dniu mam poważny problem ze swoim łączem i nie jestem w stanie dojść czego to może być wina. Problem zaczął być zauważalny kiedy w WoWie zacząłem dostawać pingi wysokości paru tysięcy. Sądziłem, że może gra się skopała czy coś, ale z ciekawości sprawdziłem w innej grze MMO i była identyczna sytuacja. Na dodatek, jeżeli odpalę jakikolwiek tytuł, który nie wymagana dostępu do internetu to automatycznie zostaje rozłączany z sieci (przez co nie mogę np. gadać przez Skype z kolegą).

Skanowałem komputer antywirusem i nic nie wykrył. System zresztą i tak jest nawet świeżo postawiony.

Próbowałem jak coś resetować całego Liveboxa, nic nie pomogło.

Jak coś korzystam z Win7 oraz Internet 2mb Livebox, który łączy się komputerem posiadający Broadcom 802.11g Network adapter (przedtem był ten mały adapter od tp, ale jak podłączyłem nową kartę to też działało ok). Ale w sumie problem zaczął się po podłączeniu nowych wiatraczków do chłodzenia sprzętu, choć to byłoby nielogiczne....

Mam nadzieje, że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem, bo chce uniknąć telefonów do TP, bo ich "darmowa" linia nie jest już darmowa (ostatnim razem doliczyli sobie do rachunku telefony do nich :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym Ci pomógł, ale Ci zazdroszczę że grasz w WoWa :(

A tak na serio, kłopot zaczął się od reinstalacji systemu, czy wcześniej na nowym systemie chodził normalnie? Jak długo to się dzieje? Może jest po prostu chwilowa awaria w TP

EDIT: A może spróbuj na chwilę odłączyć te wiatraczki, może jednak coś tam psuję, co szkodzi sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczął się jakoś 3 dni temu, właśnie od podłączenia tych wiatraczków (jeden na dysk twardy, drugi na cały tył i trzeci na przód obudowy).

Jutro jak wstanę z łoża to rozkręcę blachę i je po odłączam, choć na dalsze wskazówki i tak i tak poczekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeprowadź test na pingtest.net i wrzuć na forum wynik.

Jakim antywirusem sprawdzałeś system? Jakiego masz antywirusa i firewalla? Jeśli tego nie robiłeś, to przeskanuj system programami Malwarebytes' Anti-Malware oraz SUPERAntispyware Free.

Szczerze mówiąc to wygląda mi to jednak na problem z łączem, lub Liveboxem, ewentualnie z jakimś kabelkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik: http://www.pingtest.net/result/22171915.png

Jako antywirusa używam Avasta, firewalla póki co systemowego. Miałem Firewall Plus, który niestety jedynie co mi robił to wieszał system w częstych przypadkach (aktualizacje do WoWa, stare gry itp.)

Zeskanowałem system podanymi przez Ciebie programami i znalazł 14 spywareów, po ich usunięciu nic się nie zmieniło.

Cóż...będę musiał zdjąć blachę i pogrzebać w tym ustrojstwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...