Skocz do zawartości

Ogame


Gość Hell Shell

Polecane posty

Życie jest piekne. A jeszcze lepsze jest atakowanie bezbronnych światów, sam nie muszę się na razie bać (5 rakietnic i 3 lekkie laserówki), 4 myśliwce i 2 transportery. Jako, że niedaleko mojej planety była inna, bogata w metal (potrzebny) i kryształ (BARDZO potrzebny) i sporo deuteru najechałem ją 2 transportowcami i 4 myśliwcami. :]

Pożyczka została zwrócona (5000 metalu i deuteru), a sam otrzymałem spory profit od tego najazdu (thx Rev!).

Buduję się powoli ale z rozmysłem i ciągle pnę się w górę. Ciekawe co dalej, gra nie pożera jednak aż tyle czasu, każę cos budować itp. i wychodzę wracając ze 3/4 razy do gry. A gra się przyjemnie. :]

Unia 25 - HolyDeath, ktoś chce stworzyć w 1 galaktyce sojusz? Zapraszam. :twisted

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 934
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Taa... Ja miałem 77 OWiec, 112 lm, 5 krążków, 12 DT i miwszystko rozpier... 450 OWcami. Ja miałem jecze obrone, to mu rozwaliłem 35 OWiec. Miałem 19k pkt, mam- po dwóch dnaich- 15k pkt. Zaraz po ataku miałem 12.5k pkt.

Zróbcie jakiś fajny sojusz na uni1, a ja zapraszam do sojuszu ImG na 19uni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się chyba nie bardzo póki co nadaje do tworzenia jakiegokolwiek sojuszu, a co dopiero jakiegos fajnego;] No chyba, że komus by bardzo zależało, ale ja nawet stoczni jeszcze nie mam, także na nic się chyba nie przydam póki co;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Ja miałem 77 OWiec, 112 lm, 5 krążków, 12 DT i miwszystko rozpier... 450 OWcami. Ja miałem jecze obrone, to mu rozwaliłem 35 OWiec. Miałem 19k pkt, mam- po dwóch dnaich- 15k pkt. Zaraz po ataku miałem 12.5k pkt.

Zróbcie jakiś fajny sojusz na uni1, a ja zapraszam do sojuszu ImG na 19uni.

lol po co robicie flote skoro nie możecie jej zabezpieczyć? najpierw się robi obronę a potem flotę. Już nie mówiąc o tym, że jak jesteście offline dłuzej niż 12godz to trzeba FS robić..

swoją drogą ja floty prawie nie mam (może 20OW i 10 N) a mam 38k pkt więc nie rozumiem jak można miec tak mało przy większej flocie niż moja^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mówiąc o tym, że jak jesteście offline dłuzej niż 12godz to trzeba FS robić..
Ja tu nowy jestem. Co to jest FS i po co to robić?
swoją drogą ja floty prawie nie mam (może 20OW i 10 N) a mam 38k pkt więc nie rozumiem jak można miec tak mało przy większej flocie niż moja^^
Hehe, ja to nawet obrony planety nie mam jeszcze (własnie jestem w trakcie budowy mojej pierwszej wyrzutni rakiet), a punktów mam 20^^ Może przy obliczaniu punktów bierze się pod uwagę czas, który upłynął od rejstracji i co przez ten czas gracz zrobił?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BROWAR - ty sie nie musisz na razie przejmować, bo w OGame jest ograniczenie, które pozwala atakowac tylko wrogow, ktorzy maja w tej walce jakiekolwiek sznase, a przy 20 pkt. nikt wielkich armii jeszcze nie buduje, wiec jedynae, co musisz robić, to zbudować jedno - dwa działa, czy wyrzutnie, żeby nie mogli cię zjechać samymi transporterami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->BROWAR jako ze masz 20 punkciorow jestes objety Noobschutz-em jest to zabezpieczenie przed atakiem zbyt silnego przeciwnika na twoje wlosci. Najazd moga ci zrobic tylko ci gracze ktorzy maja podobna (w duzym zaokragleniu :wink: ) ilosc punktow. Noobschutz-a tracisz kiedy masz punktow 5k (k znaczy tysiac czyli 5000 punkciorow) i/lub wiecej. Noobschutz wizualnie objawia sie kolorami nickow w widoku galaktyki (tzreba miec deuter aby ten widok uruchomic) i tam zobaczysz nicki z kolorami: biały-równi tobie, czerwoni-za dobrzy na ciebie oraz zieloni ciency nawet jak na ciebie :wink: . Acha, jest jeszcze rada wujka Reva, czyli weź sie podlacz pod jakis sojusz tak jest o wiele bezpieczniej, nie musis byc to silny sojusz ale jak na poczatku to jak znalazł, byle kto cie wtedy niezaatakuje;]

Bedzie, tego dobrego;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz - własnie ktoś mnie atakuje, a ja obrony nie mam ani trochę :P (a jakieś 300 pkt na koncie) Kazałem zbudować dwie wyrzutnie rakiet (uwiną się, zanim wróg przyleci) i teraz nie wiem, czy jestem w stanie coś więcej zrobić ? :] W oGame gram sporadycznie, i się loguję jak w robocie siedzę ;P a teraz chyba mnie olśniło, że loga dałem :) Jak myślicie ? przetrwam? a jak nie, to co będzie ?? wdzięcznym będe za odpowiedź :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ? przetrwam? a jak nie, to co będzie ??

Zależy od tego jaką flotą cię atakuję, bo jeśli to same transportery to się nie obawiaj, ale jak już choc kilka myśliwców, to dwie wyrzutnie rakiet moga nie pomóc. Co się stanie gdy przegrasz starcie? Zapewne będziesz miał zniszczoną obronę oraz flotę jeśli taką posiadasz. Także mniej surowcow, bo najeźdźca weźmie pewnie trochę na własny użytek. No i oczywiście nieco mniej punktów. Ale ogólnie nic wielkiego się nie stanie, bo spokojnie możan grać dalej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wejść z kimś w soju,sz, to musza oni być z mojego układu, z mojej galaktyki, czy też może to bez różnicy?

Wystarczy, że będą z tego samego uniwersum. Nieraz gracze w sojuszach są porozrzucani po wielu galaktykach i układach, choć często są tworzone sojusze lokalne, np. graczy z kilku sąsiadnich układów, ale lepiej mieć wtyki i członków sojuszu w jak największej ilości miejsc w całym uniwersum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ? przetrwam? a jak nie, to co będzie ?? wdzięcznym będe za odpowiedź

W OGame zawsze sie przetrwa, ale najlepiej podczas ataku wysłąć transporterami wszystkie surowce na dowolną, nawet wrogą planetę, a potem po ataku je po prostu zawrócić - to ci ich nei ukradną !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ? przetrwam? a jak nie, to co będzie ??

Taki ze mnie wikajus jak z... no w każdym razie wiadomo o co chodzi ;) A dzięki za odpowiedź. Wiele mi nie zabrał, bo akurat na budowę tych wyrzutni poszła resztka surowców jakie posiadałem, a i nawet systemów obronnych nie zniszczył do końca i się zregenerowały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie wikajus jak z... no w każdym razie wiadomo o co chodzi ;) A dzięki za odpowiedź. Wiele mi nie zabrał, bo akurat na budowę tych wyrzutni poszła resztka surowców jakie posiadałem, a i nawet systemów obronnych nie zniszczył do końca i się zregenerowały :)

Hehe, jakoś tak mam, że często Ciebie z wiku-yu mylę, głównie przez żółte avatary, choć wiem że to są dwie różne osoby. Sorry za pomyłkę i postaram się uważać na przyszłość ;)

A jeszcze co do ataków, to dobrą strategią, by stracić jak najmniej surowców jest tuż przed atakiem wysyłanie gdzieś ich wszystkich transporterami, a po ataku wystarczy zawrócić flotę. Ew. zrobić tak jak Ty, czyli w tym czasie budować systemy obronne. A kiedy atakuje nas gracz sporo silniejszy i wiemy, że nie mamy najmniejszych szans, to wtedy trza uciekać z planety całą flotą i z surowcami, tak by stracić jak najmniej, a koleś jak najmniej zyskał. Co najwyżej ucierpią wtedy nasze systemy obronne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co sie dzieje z ogame? Od paru dni juz, jak tylko wchodze na strone glowna (z roznych przegladarek) to zatrzymuje mi sie przy ladowaniu grafiki (owu, reklama, team). I nic... moge sobie czekac do smierci.

Hmm... zastanawiające. U mnie jest wszystko ok. Wchodzę codziennie, nawet teraz jestem zalogowany i nie mam żadnych problemów z ładowaniem strony, więc to raczej nie jest wina strony gry, skoro mnie i pewnie wielu innym osobom wchodzi bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram na uni 25 i właśnie dostałem się na topa :D Jestem na 1400 którymś miejscu ale pnę się do góry :lol: Jeszcze nigdy nie kożystałem z FS i nie uważam tego za konieczne, ale zaatakowano mnie dopiero 3 razy wiec jeszcze zobaczymy. Jeśli ktoś byłby zainteresowany sojuszem, mój nik jest taki sam jak na FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na uni7 to jestem na 1400, a na 20 1300....a FS przyda ci się, jak ci wyzerują 50 albo więcej OW :) ja tak miałem na u7 i zrezygnowałem z budowania floty, natomiast na u20 miałem chyba 3% na księżyc no i powstał :) i flotę teraz tam chowam bo 90% graczy (którzy mnie skanuja) nie wiedzą jak wyslac sondy na księzyc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest coś, że nie można mieć więcej niż jedno konto. To jest tak ogólnie, na całą grę, czy też nie można mieć więcej niż jedno konto tylko w obrębie jednego uniwersum?

Nie można mieć dwóch kont na jednym uni. Ale za to np. już po jednym na każdym uniwersum owszem i to jest jak najbardziej dopuszczalne. Wszystko przez to, że każde uni ma innego game operatora, więc każdy pilnuje, czy obu na jego uniwersum nie ma podwójnych kont, choć czasem nawet niedokładnie, bo kumpel i jego brat grali z jednego kompa u nich w domu i nie zgłosili tego adminowi, ale przez ponad dwqa miechy gry nikt ich nie złapał, ani nie ukarał, więc ogólnie to różnei bywa, ale lepiej nie zakładać dwóch kont na jednym uniwersum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, gram w OGame od 24 godzin :) i przynam ze mnie wciagnelo :D

Gram na uni 21 i posiadam (wiem ze slabo, ale mi sie FAQ nie chcialo czytac :P btw. pierwsza gra przed ktora nie przeczytalem FAQ):

> kopalnia metali poz. 4 (rozbuduje dzisiaj do 5)

> -||- krysztalow poz. 2 (rozbuduje dzisiaj do 3)

> syntezator deuteru poz. 3

> elektrownia sloneczna poz. 6 (rozbuduje dzisiaj do 7)

> fabryka robotow poz. 1

> laboratorium poz. 1

Do kiedy trwa n00b-protection??

Mam nadzieje ze mnie nikt z Was nie zatakuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...