Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mateo1993

Ulepszenie komputera.

Polecane posty

Witam!

Planuję ulepszyć swój komputer tak aby wreszcie pograć w produkcje typu: GTA 4, AC 2 czy Sabouter. Parametry mojego komputera to:

-Płyta główna: MSI K9N SLI-2F nForce570 SM2

-Procesor: AMD Athlon 64 5000+ BOX AM2

-RAM: 2x GoodRam DDR 2 1024 MB PC 800

-Graficzna: MSI GeForce 8500 GT 256 DDR2/128

-Zasilacz: 400W

Planuję aby koszty włożone w ulepszenie doszły do ok 500 zł. Najbardziej zależy mi na wymianie karty graficznej.

Mam na oku 3 modele:

- Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3 256bit PCI-E (GV-R485-512H-B) ok 315 zł

- Gigabyte GeForce GT 240 1024 MB DDR5 128bit DVI/HDMI PCI-E (600/3400) (ver. OC) 390 zł

- EVGA GeForce GTS 250 512 MB DDR3 256bit DVI/HDMI PCI-E (675/1800) 410 zł

Którą z nich polecalibyście najbardziej, może uwzględnilibyście jakiś inny model. Oraz co jeszcze wymaga zmiany ewentualnie dodania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie markowe zasilacze mają problemy z trzymaniem napięć i mogą się spalić w każdej chwili w tym sens ;/ a to przy wydajniejszych kartach jest bardzo ważne.Liczy się jakość wykonania a nie tylko moc.Ale jak chcesz to nie wymieniaj, ale pamiętaj ostrzegałem.

@Edit ^^ Oj pomyłka dzięki za podpowiedzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest sens. Fortron jest zdecydowanie lepszą konstrukcją. Ma lepsze zabezpieczenia i takie tam.

Osobiście brałbym coś takiego:

Seasonic SS-400ET 400W OEM

Asus Radeon HD4850 1GB DDR3/256b DVI PCI-E

Jeszcze powiedz w jakiej grasz w rozdzielczości bo może wystarczy grafika z 512MB pamięci.

Markowe zasilacze mają problemy z trzymaniem napięć i mogą się spalić w każdej chwili

Raczej miałeś na myśli zasilacze niemarkowe. Popraw bo jeszcze ktoś uwierzy. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy Ci już napisali najpierw wymienień zasilacz (to absolutny priorytet nawet jakbyś miał grafy nie wymieniać :wink: ), potem dopiero zmieniaj kartę graficzną, moim zdaniem najlepiej na radka 4850 jakoś nigdy mnie nie przekonywały gts 250 (chociaż niezaprzeczalnie wydajność mają jednak podobną).

@Daridar: Jeśli gra w tej rozdzielczości to raczej powinna mu wystarczyć wersja z 512 mb na pokładzie. No chyba, że różnica w cenie będzie faktycznie nie wielka to nie warto się rozdrabniać, a dodatkowa pamięć na pewno się przyda.

Edit: Elesshar ubiegłeś mnie :wink:

OFF: co do procka to ja osobiście mam taki sam (jeśli to jest brisbane 2,6 ghz) to nie jest znowu najgorszy, przy swoim sprzęcie jestem w stanie w większość gier pograć na max ustawieniach w nominalnej rozdziałce monitora. Co nie znaczy jednak, że jakbym miał kasę to bym go nie wymienił :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, bo widzę, że różni forumowicze różnie piszą najlepiej zrobisz kupując:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=14358

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=62463

Wymiana procesora w twoim komputerze pociąga za sobą konieczność zmiany mobo i pamięci tak więc na razie nie ma się co w to pchać.

Podzespoły które ci poleciłem sprawdzą się po ewentualnej zmianie platformy i przesiadce na nawet na 4 rdzeniowy procesor :) oczywiście nie każdy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnica pomiędzy 1GB a 512MB to ok 30 zł. Więc jednak lepiej kupić z większą pamięcią. I pytanie jeszcze jedno: będąc w 2 sklepach u mnie w miejscowości kolesie mówili, żebym kupował GeForca a nie Radeona. Jak myślicie dlaczego?

Żeby naciągnąć czy to po prostu kwestia gustu.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i się nimi nie sugeruj bo takich "znafcuf" to na pęczki wśród sklepowych "informatykuf" i nie tylko... GeForce wychodzi drożej przy bardzo zbliżonej wydajności, raz jedna karta jest szybsza raz druga, ale te różnice są marginalne.

Radzę kupić na ram.net.pl tego Amacroxa i http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=62463 jeśli zamierzasz przesiąść się na większy monitor w przyszłości to faktycznie tak niewielka różnica w cenie nie sprawia różnicy

Jeśli chcesz kupić na esc.pl to tam 4850 stoi dużo drożej, a tego zasilacza nie mają. Z ich zasobów polecam Fortrona 400W najlepiej w wersji GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1GB pozwoli na wyższe detale w wymagających grach jak np. GTA4, więc warto dołożyć tych kilkanaście złotych.

I pytanie jeszcze jedno: będąc w 2 sklepach u mnie w miejscowości kolesie mówili, żebym kupował GeForca a nie Radeona. Jak myślicie dlaczego?

Akurat mieli sporo GeForce'ów na magazynie. Zapewne tych "odgrzewanych kotletów" ;). Mało to profesjonalne, w tej branży nie powinno być miejsca na faworyzowanie jednej z firm-ma decydować m.in. wydajność i cena. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie, po prostu trzeba zachować się rozsądnie. Jak montujesz zasilacz na górze obudowy, to uważaj żeby nie spadł (tzn. przykręć go jak najszybciej). I nie odpalaj komputera póki wszystko nie będzie na swoim miejscu dobrze przymocowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...