Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaker

Wydajny komputer do gier i projektów graficznych

Polecane posty

Porozmawiałem z ojcem i jest pewien problem. Ma on straszne opory, co do kupienia komputera przez internet i wysyłania go potem w ramach np. serwisu, poza miasto. Nawet, jak stwierdziłem, że ja to będę robił, to i tak powiedział, że to na nim się też odbije... Więc czy mógłby ktoś pomóc mi zachęcić ojca i dać mu jakieś dowody, że temu serwisowi można ufać. Nawet niższa cena go nie przekonuje, bo mówi, że jak tak to można złożyć tańszy zestaw i na tym się kończy :/

Help!

PS. Alternatywnie, czy mógłby ktoś podać przykład kilku sklepów komputerowych z szerokim asortymentem w Poznaniu, w których nie musiałbym aż nadto przepłacić, jak w Komputroniku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zestaw. który złożył Gi3r3k pochodził właśnie z morele.net, którego oddział jest u Ciebie w mieście. Kilkukrotnie namawiałem do kupienia tam komputera i Gi3r3k właściwie robił to samo. Serwis będziesz miał blisko, więc w razie jakichś (czarnowidzicie strasznie :tongue: osobiście nie miałem jeszcze w życiu problemu, którego by forumowicze nie rozwiązali) problemów po prostu zaniesiesz komputer i po kłopocie. :smile: Także śmiało możesz iść z karteczką z zestawem i niech Ci go złożą (tylko w razie jakby próbowali Cie do jakichś zmian nakłonić to się nie dawaj i obstawiaj przy tym zestawie z forum, albo konsultuj się tutaj z nami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli w tym Kompunkt IT mi złożą? No to dobrze :D Ojciec przynajmniej nie będzie miał obiekcji... Ja myślałem, że to tylko taki partner usługowy. Teraz jestem przynajmniej pewny, dzięki za wszystko ;p

@down

Wiem, że edit jest zły, lecz to ostatni raz -_-

Ojciec i tak kupi, co będzie chciał( ja tylko proponuję tak, żeby się zorientował xd), sam mu powiedziałem, że jeśli chce taniej, to może być i GTX 460 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli w tym Kompunkt IT mi złożą? No to dobrze :D dzięki za wszystko ;p

To jest pewnie franczyza, czyli w uproszczeniu - sklep działający tj. w autonomii i należący do państwa Morele.net :wink: .

Co do GTXa 470 - niestety, ale w takiej cenie odpada. Bierz albo GTX 460 1GB (Palit, nie ma nic innego) albo HD5850 od Sapphire. GTX 465 to słabszy brat GTXa 470 (z jego wadami) o wydajności GTX 460 1GB, więc odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze raz upewnić, co do zestawu i wchodzę na stronę morele.net sprawdzam, a gdzieś zniknął procesor Intel Xeon X3440, do tego jeszcze nie mają na składzie tylu pamięci ram(2x), lecz sądzę, że dojdą. Jutro z ojcem chciałem jechać zamówić do ich oddziału w Poznaniu i teraz nie wiem, czy czasem nie będą mi chcieli zaproponować czegoś innego.

Pomożecie?

PS. Istnieje alternatywa, żebym kupił gdzie indziej, lecz mój ojciec nie chce się bawić i ja też zbytnio nie chcę w reklamowanie sprzętu na dwa fronty. Więc po prostu chcę kupić wszystko w jednym miejscu, jako zestaw, a więc są jakieś propozycje dotyczące alternatywy w przypadku procesora(ten był do podkręcania)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dwa procesory, czy są dobre itd? Jeśli czas sprowadzenia przekroczy 2 tyg, to nie będę miał wyboru, więc?:

- Procesor Intel Core i5 655K, 3.2GHz, 4MB, LGA1156, BOX (BX80616I5655K 908019)?

- Procesor Intel Core 2 Duo E8600 3,33GHz(1333MHz) 6MBL2 LGA775 - BOX (BX80570E8600)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon byłby o wiele lepszy. Jeśli nie dostarczą Ci go w ciągu 2 tygodni, to jednak proponowałbym kupno procka w innym sklepie. CPU zepsuć jest trudno (no chyba, że ktoś szaleje z napięciami) i bardzo rzadko jest poddawane gwarancji. ;) Szanse na zepsucie czegokolwiek są stosunkowo niskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dwa procesory, czy są dobre itd? Jeśli czas sprowadzenia przekroczy 2 tyg, to nie będę miał wyboru, więc?:

- Procesor Intel Core i5 655K, 3.2GHz, 4MB, LGA1156, BOX (BX80616I5655K 908019)?

- Procesor Intel Core 2 Duo E8600 3,33GHz(1333MHz) 6MBL2 LGA775 - BOX (BX80570E8600)?

Drugi nie pasuje, chyba, że użyjesz młotka...

Po prostu weź Core i5 760. Kartę Innovision GTX 470, mam i mogę polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie tydzień temu w tym sklepie w Poznaniu(partner morele.net), ze zmianą właśnie Xeona na i5 i tą kartę Innovision.

Miał być w poniedziałek, lecz nie doszedł procek i jeszcze na morele.net Zalman Performa wyparował. Ojciec oczywiście powiedział, aby gościu w sklepie sam sobie wybrał chłodzenie do procesora z podobnymi specifikacjami. Nie jestem zbytnio zawiedziony, bo w razie czego wymiana chłodzenia nie będzie, aż tak droga Dostanę prawdopodobnie w czwartek lub piątek, jak dojdzie nowe chłodzenie, którego nazwy oczywiście nie znam, bo ojciec się nie zapytał... Jak dostanę do ręki listę komponentów, to wam napiszę na co mi wymienili.

PS. Myślałem, że szybciej pójdzie ściągnięcie tych komponentów i złożenie go. Jednak nie wyszło to po mojej myśli, jak widać. Niecierpliwy może i trochę jestem, lecz dodatkowo rok szkolny za pasem i kiedy tu komputer wypróbować. W czasie roku szkolnego mam ograniczony dostęp na 100%

Edit:

Znam już nazwę chłodzenia. Zalman Performa został wymieniony na SilentumPC Fortis HE 1225. Czy to dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...