Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 08/2010 zawartość

Polecane posty

Jak dla mnie najlepszy i tak jest artykuł o ZX Spectrum.

Tylko jedna uwaga do autora: NIE ma takiego słowa jak "włącznik".

Jest źródło zasilania i odbiornik, między nimi kabel, który może zostać uzupełniony "wyłącznikiem", który służy do zerwania połączenia źródła z urządzeniem pobierającym prąd.

Poza tym nie może być tak, że jakiś przedmiot ma swoją nazwę, a kiedy się z go przyciśnie zmienia ją (tak by musiało być w tym wypadku z wyłącznika na włącznik, czy odwrotnie).

To tyle, pozdrowienia.

P.S. Więcej takich artykułów, z historii, komputerów, sprzętu gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer fajny, nie wybitny ale nie spadł poniżej wysokiego poziomu. Mam natomiast pytanie odnośnie Diablo II. Autor mianowicie pisze, że Diablo było fajne, ale druga część wprowadziła dużo większe zmiany w tym fakt, że gra zapisuje nie lokację ale statystyki postaci. Lokacje są każdorazowo losowo tworzone. O ile mnie pamięć nie myli, zresztą grałem z miesiąc temu...już pierwsza część Diablo wprowadziła taki system. Stąd nie za bardzo rozumiem czemu przypisuje się to drugiej części?

Piszę to bez złośliwości: ale spora część tego artykułu dotyczyła cechy, którą miał poprzednik. Stąd moje pytanie, bo może źle zrozumiałem...ale co dokładnie autor miał na myśli i czemu przypisał zapisywanie postaci a nie lokacji jako nowince wprowadzonej w dwójce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszy i tak jest artykuł o ZX Spectrum.

Tylko jedna uwaga do autora: NIE ma takiego słowa jak "włącznik".

Jest źródło zasilania i odbiornik, między nimi kabel, który może zostać uzupełniony "wyłącznikiem", który służy do zerwania połączenia źródła z urządzeniem pobierającym prąd.

Poza tym nie może być tak, że jakiś przedmiot ma swoją nazwę, a kiedy się z go przyciśnie zmienia ją (tak by musiało być w tym wypadku z wyłącznika na włącznik, czy odwrotnie).

To tyle, pozdrowienia.

P.S. Więcej takich artykułów, z historii, komputerów, sprzętu gier.

Masz zasadniczo racje, choc takowe slowo jednak istnieje (http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=w%...znik&kat=18).

TEkstow o historii sprzetu juz popelnilem kilka i jeszcze kilka mam w planie.

A ja pochwale sie, ze sam wpadlem na system kodowania bez wiedzy nt. ROT-13 :) V powtarzalo sie czesto i wystepowalo jako spojnik, zalozylem, ze to "i", policzylem przesuniecie (13 liter) i voila :) BTW: prosty ten szyfr i nie powinniscie dawac wskazowki co do jego typu - daloby sie rozwiazac, a i satysfakcji wiecej.

Pozdrawiam,

Kazdy kolejny przekaz bedzie zaszyfrowany w trudniejszy sposob... :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to bez złośliwości: ale spora część tego artykułu dotyczyła cechy, którą miał poprzednik. Stąd moje pytanie, bo może źle zrozumiałem...ale co dokładnie autor miał na myśli i czemu przypisał zapisywanie postaci a nie lokacji jako nowince wprowadzonej w dwójce?

Teza artykulu jest to, ze Diablo II byl pierwsza gra z serii, w ktorej polozono tak duzy nacisk na multi, a nie na single - tak, jak bylo w jedynce. Owszem, lokacje w Diablo sa tworzone losowo, ale o ile dobrze pamietam, nie za kazdym razem gdy wczytujesz gre - sprawialo to, ze gdy grales w Diablo i zaczynales gre, za kazdym razem miales inne podziemia. W Diablo II ten proces rowniez zachodzi, ale tu za kazdym razem, gdy loadujesz gre - po prostu tworcy poszli dalej, bo bylo im to na reke tworzac multi do Diablo II.

Myślałem na początku że to jakiś luźny zwrot, ale ta nazwa pada przynajmniej dwa razy w kontekście tytułu, więc fail panowie.

Masz racje, moja wina. :( Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, ze ostatnia lokacja nazywa sie Tron Zniszczenia i po prostu skleilem dwie nazwy. Co nie zmiania oczywiscie faktu, ze to moja wtopa.

Apropo artykule o ekranizacjach-szkoda, ze zabraklu Dragon Ball:Evolution

Film ogladalem i rzeczywiscie nedzny, ale zauwaz, ze jednak Dragon Ball to przede wszystkim manga i anime - a tekst przedstawial ekranizacje gier :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne, nie wiedziałem o tym systemie zapisów, bowiem przez lata gry w jedynkę ani razu nie wczytała mi się ta sama lokacja :) Dziękuję za odpowiedź.

W ramach uzupelnienia wczesniejszej odpowiedzi dodam jeszcze, ze to losowe wykreslanie granic swiata dotyczy przede wszystkim multi, ktore tak naprawde od singla nie roznilo sie niczym. Przerzucajac postac pomiedzy multi, a single tak czy inaczej byles na losowosc swiata skazany i to ludzi zasadniczo wkurzalo - nie ukrywam, ze mnie na poczatku tez. Przez cale swoje zycie gralem i tu i tu jednoczesnie, wiec zmiany mapy byly norma do ktorej czlowiek szybko sie przyzwyczail bo po prostu musial. Nawiasem mowiac, gra w Diablo II z druga osoba byla tym bardziej fajna, ze przeciwnicy byli po prostu mocniejsi i wiecej frajdy sprawialo ich ubicie. Stare dobre czasy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Numer jak już pisałem świetny, ale nie o tym.Mam pytanie, po co ten ukryty przekaz skoro On całe g**no nam daje.We ,,wstępniaku" i tak Poprawa pisze że wrzesień będzie gorący, i to że będzie w numerze recka S2.To samo co w przekazie.Moim zdaniem lepiej by było przecieki zaczynać, jakieś 2tygodnie po premierze numeru - w tym przypadku 08/2010 i powoli, lub szybciej dawać nam konkretne informacje.Co o tym sądzicie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przejazdem w Bydgoszczy, a więc miałem okazję zakupić świeże CD-Action. Zakupiłem je na hali w Realu i ... NIE MA PŁYTY !! Z początku myślałem, że jeżeli nie ma płyty na wierzchu, to będzie w ,,chudym,, opakowaniu w środku.... Myliłem się. Za pismo zapłaciłem, tyle ile kosztuje z płytą , czyli 14,99. Na piśmie, a mianowicie na okładce widnieje taki text: ,, Czasopismo i płyta stanowią integralną całość i nie mogę byś sprzedawane oddzielnie,, to ja się pytam , gdzie płyta ? Dodam, że tylko takie numery waszego pisma znajdowały się w tejże hali. :angry::blink: Co na to redakcja i czytelnicy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przejazdem w Bydgoszczy, a więc miałem okazję zakupić świeże CD-Action. Zakupiłem je na hali w Realu i ... NIE MA PŁYTY !! Z początku myślałem, że jeżeli nie ma płyty na wierzchu, to będzie w ,,chudym,, opakowaniu w środku.... Myliłem się. Za pismo zapłaciłem, tyle ile kosztuje z płytą , czyli 14,99. Na piśmie, a mianowicie na okładce widnieje taki text: ,, Czasopismo i płyta stanowią integralną całość i nie mogę byś sprzedawane oddzielnie,, to ja się pytam , gdzie płyta ? Dodam, że tylko takie numery waszego pisma znajdowały się w tejże hali. :angry::blink: Co na to redakcja i czytelnicy ?

Musisz zahaczyć o informacje w realu. Powiedz, że chcesz płytę i koniecznie pokaż rachunek. Pracownik powinien dać ci DVD lub podać dalsze instrukcje dot. miejsca gdzie masz iść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jak już pisałem świetny, ale nie o tym.Mam pytanie, po co ten ukryty przekaz skoro On całe g**no nam daje.We ,,wstępniaku" i tak Poprawa pisze że wrzesień będzie gorący, i to że będzie w numerze recka S2.To samo co w przekazie.Moim zdaniem lepiej by było przecieki zaczynać, jakieś 2tygodnie po premierze numeru - w tym przypadku 08/2010 i powoli, lub szybciej dawać nam konkretne informacje.Co o tym sądzicie???

Ukryte przekazy to zabawa w rozszyfrowanie, a mogles miec te informacje nawet nie kupujac pisma... za powaznie do tego podchodzisz. Przecieki 2 tygodnie przed? Niby o czym? O zawartosci? 2 tygodnie przed premiera zawartosc pisma jest bardzo plynna jeszcze, potem cos wyleci i bedzie placz "ale w przeciekach mowili..." albo tez przeciekniemy gre, ktora miala byc ale np. nie doszla. No a poza tym to za wczesnie i w ogole do bani.

Ukryty przekaż co najmniej dziwny w tym numerze

Nie bedzie dziwny 31 sierpnia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość czytających zadowolona, a ja zastanawiam się z czego? Współczuję, bo widać jak PC cienko zipie - ile recenzji w tym miechu? Aż 11, z tego K&L2 którego naciągacie na 8 i H.Potter dla dzieciaków z dużych produkcji + kilka gier online... Chociaż w konsolach też bida... Załamujące jest to , że najciekawszym artkiem jest tekst o Spectrum :)

Pełne wersje - szkoda miejsca na twardym :( - kombinujcie dalej.

I żeby nie wcisnąć recki Starcrafta? - rączki opadają, ale na pewno w następnym numerze naprawicie ten błąd. Ja bym dał jakieś 10 str recenzji... I może jeszcze jakiś artek o pierwszej części? I o dodatku?

A na serio: jak widzą ten temat pro gracze w pierwszego Starcrafta? Kończą rozgrywki?

PS muszę dodać, że okładka dno. Mimo, że niewiele widać spod tych wszystkich napisów to jednak mogliście dać cokolwiek, ale nie tego nędznego screena. Fuj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w supermarketach czasami wyjmują płyty z czasopism i potem trzeba się po nie zgłosić z paragonem...

A czasami po prostu ludzie kradną :D

AA, to dzięki. Nawet o tym nie pomyślałem, a 20 sierpnia wpadnę do Bydgoszczy, to na pewno tam wjadę :laugh: Tylko ciekawi mnie jeszcze gdzie mam się z tym zgłosić? Może do punktu obsługi klienta,

A ja muszę przyznać, że bardzo dobry numer, Gratuluję pierwszej recenzji na świecie Kane & Lynch:Dog Dayz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość czytających zadowolona, a ja zastanawiam się z czego? Współczuję, bo widać jak PC cienko zipie - ile recenzji w tym miechu? Aż 11, z tego K&L2 którego naciągacie na 8 i H.Potter dla dzieciaków z dużych produkcji + kilka gier online... Chociaż w konsolach też bida... Załamujące jest to , że najciekawszym artkiem jest tekst o Spectrum :)

Pełne wersje - szkoda miejsca na twardym :( - kombinujcie dalej.

I żeby nie wcisnąć recki Starcrafta? - rączki opadają, ale na pewno w następnym numerze naprawicie ten błąd. Ja bym dał jakieś 10 str recenzji... I może jeszcze jakiś artek o pierwszej części? I o dodatku?

A na serio: jak widzą ten temat pro gracze w pierwszego Starcrafta? Kończą rozgrywki?

PS muszę dodać, że okładka dno. Mimo, że niewiele widać spod tych wszystkich napisów to jednak mogliście dać cokolwiek, ale nie tego nędznego screena. Fuj!

Z jakiej planety spadłeś na ziemię? Nie zauważyłeś, że lato to zawsze okres suszy w grach? Więc nic dziwnego, że w numerach lipcowo-sierpniowych recenzji mniej. Za to dział "W produkcji" o wiele większy a co za tym idzie numery pod koniec roku wypełnione będą w większości reckami a nie publicystyką i zapowiedziami. Tak na marginesie to pewnie wina Redaktorów CDA, że latem jest tak mało gier do recenzowania. Na stos ich, na stos!!! :wink:

A co do recenzji nowego Starcrafta to zdajesz sobie sprawę z tego, że przy wydawaniu prasy obowiązują pewne terminy? Do druku obecny numer poszedł przed premierą Starcrafta i nie sposób było napisać recenzji o czymś w co się jeszcze nie grało? Logiczne? Jeżeli ciekawi Cię opinia CDA o nowym Starcrafcie to zapraszam do http://www.cdaction.pl/news-13924/recenzja...liberty-pc.html.

Natomiast okładka? Cóż, tutaj akurat nie będę się spierał. Ale tylko dlatego, że to kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Nie podoba Ci się okładka? Twoje prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to denerwuje jak ludzie narzekają .... ;D Numer jest dobry , wybitny nie jest ... ale po co sie załamywać i wypisywać jakieś głupoty ? Panowie , przed Nami wrzesień , październik , listopad , grudzień , jeszcze styczeń - najlepsze misiące w branży gier . Także jest na co czekać , a przyszły CDA będzie pewnie b.dobry . Mafia II , Starcraft i mam nadzieje dobre pełniaki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam krótkie pytanie, czy tylko ja trafiłem na błędnie wydrukowy egzemplarz czasopisma? Mam wszystko przeczhylone o kilka stopni w lewą strone (nadruki, obrazki, teksty) przy czym częśc tekstów jest przycięta. Pytam z myślą w głowieL O, biały kruk!!! ;P

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...