Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rogalik88

Wymiana płyty głównej ;)

Polecane posty

Witam. To kolejny mój wątek w dziale sprzętowym i kolejne pytanie. Potrzebuję podkręcić procesor, lecz moja dotychczasowa płyta tego nie oferuje. Model procka to Intel Pentium Dual Core 1,8GHz. Pytanie do was: jaką płytę główną polecacie, tak do 200-220 zł i do ilu ghz dałoby radę wykręcić ten model z boxowym chłodzeniem i do ilu gdybym wymienił na coś w stylu SilentiumPC Spartan HE923? Z góry dzięki za odpowiedź.

Konfiguracja:

Intel Pentium Dual Core 1,8GHz, Gigabyte HD4850 1gb OC, zasilacz Fortron FSP400-60GHN, 2x 1gb RAM Kingston.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dałoby radę znaleźć tą płytkę Asrock P5B w jednym sklepie razem z dosyć tanim chłodzeniem, do około 80 zł? Szukałem jej wraz z SilentiumPC Spartanem ale nie mogę znaleźć ich razem w jednym sklepie aby ograniczyć koszty wysyłki :(

EDIT: Czy znajdzie się TU jakaś dobra płyta główna max 200-220 zł ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiana, albo przynajmniej kupno pasty termoprzewodzącej to mus. Nie mogę grać bo procesor na obciążeniu ma 80 stopni :/. Czym prędzej zdecyduję się na tą płytę i cooler..

EDIT: Ha, okazało się że boxowy wiatrak jest lekko wypaczony i nie da się go idealnie przyczepić do płyty przez co temperatury takie duże. Lekko poprawiłem i ma 60 stopni na obciążeniu. Wymiana konieczna ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będzie problemów z podkręceniem PDCka do 3 GHz z tą płytą ASRocka ;P?

EDIT. Na innym forum wyczytałem że płytka ta nie ma opcji zmiany napięć co chyba odrzuca możliwość podkręcenia tego pentiuma? Jak tak to znajdzie sie jeszcze inna płyta max 200-210 zł która na 100% będzie miała taką możliwość? Nie chciałbym wymieniać jej za pół roku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...