Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

filipbawol

Chłodzenie do GTX280 czy zmiana na HD5850.

Polecane posty

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem chłodzenie do mojego GTX280.

W zasadzie chłodzenie już prawie wybrałem. Jest to Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX PRO. Kosztuje ono ~200zł.

Tylko czy opłaca się zmieniać na niej chłodzenie? Bo gdybym ją sprzedał za powiedzmy ~680zł, dołożył 200zł za chłodzenie i jakieś ~100zł to kupiłbym używanego na gwarancji HD5850.

Co będzie lepszym wyborem? Kupno chłodzenia czy sprzedaż GTX280 i kupno Hd5850?

PS Lubię sobie pograć na TV w Full HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX280 nadal jest świetną kartą, pociągnie wszystkie gry na max detalach. 5850 jest jednak lepszy [no i dx11 może się kiedyś przydać]. Jeśli masz fundusze, kupuj tego Radka. Różnica w wydajności nie jest jednak porażająca. Wybór należy do Ciebie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie nastawiasz na 5850, to szukaj uzywki z niereferencyjnym chlodzeniem. Sam jestem posiadaczem owej karty (niestety, referent) i niedawno zorientowalem sie ze moje pamieci na grafie nie sa niczym chlodzone, wiec w furmarku grzaly sie do 80*...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica między tymi kartami to nie więcej niż 10 FPS to nie będę zmieniał. Natomiast jeśli coś bliżej 20FPS to zmienię z wielką chęcią. Jak bym kupował HD5850 to jeszcze nie wiem z jakim chłodzeniem. Zależy co kto będzie miał na handel. :tongue:

@buczek93

Głośna jest podczas obciążenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym teście wychodzi na to, że obie karty dobrze sobie radzą. Ale jak wiadomo 5850 obsługuje DX11, a poza tym ciągnie mniej prądu, więc na twoim miejscu również brałbym radka. ;)

@UP UP

Mi radzono, żebym brał 5850 w wersji Sapphire. Ale ona jest droższa, poza tym nie wiem po ile chodzą używane. Najtańsze są bodajże z HISa, ale one podobno głośne są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

jak masz kasę to przeskocz na 5850 będzie chłodniej.

na PPC był do kupienia 5850 vapor-x zobacz jeszcze pclab i bmk, może uda Ci się tam trafić coś ciekawego.

up wszystkie referenty są takie same i nie są jakoś super głośne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

mam referenta msi 5850 w stresie wentylator chodzi na 44% i nie słychać go. Od 50% dopiero zaczyna się suszara ale nawet przy temp. 30*C w pokoju i GTS 250 nie dobija do takich obrotów. Oczywiście oby dwie karty w stresie ( obciążone przez obliczenia Boinc) do tego procek też wykorzystany na maks.

po 12h i 21 min w takim tandemie temp. 5850 są takie:

5850temp.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

podczas grania przy jednym gpu nigdy takie nie będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój GTX280 podczas stresu jest dla mnie dużo za głośny. Jakoś bardzo szum z kompa mi nie przeszkadza. No, ale bez przesady Panowie. :laugh:

Zresztą ta karta w 3Dmarku06 osiągnęła 90 stopni. :ohmy:

Z tego testu podanego przez darktangram za dużo nie wynika, która karta "lepsiejsza".

Na pclol jest jeden HD5850 prawie nówka za 940zł. Wersja z tym chłodzeniem.

Ciekawe czy znalazłby się jakiś kupiec na GTX. Mam jeszcze na handel Zalmana Flex'a.

@michi93

Witam Cię serdecznie z powrotem. :icon_smile:

Masz jakieś testy tego swojego HD5850?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

filip wszystkie testy jaki chcesz mam, ale gry odpadają bo w chwili obecnej nie mam w domu ani jednej.

tego gigaszita sobie odpuść głośne, brak trybu 2d- jest ble.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

coś swędzi?

5850 Toxic

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=27819

1,5k

a tutaj 5870

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=22005

też 1,5k

jednak 5870 jest dalej mocniejszy niż 5850 podkręcony do jego poziomu. Nie widzę sensu płacić tyle kasy za toxica chyb, że trafia się w normalnej cenie koło 1k

do tego za 1,3k da radę kupić GTX 470

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zostawił GTX 280 i zmienił chłodzenie.

Raz, ze będzie zdecydowanie ciszej i tak samo chłodniej.

Dwa - kombinowanie w celu kupienia używanego HD 5850, który okaże się wadliwy (fakt, od czegoś jest gwarancja, ale i tak problemy z kartą to nie jest to, co byśmy chcieli), a poza tym jakoś dużo wydajniejszy nie jest (argument, ze ma DX 11 - jakoś niewiele gier z niego korzysta, a Metro 2033 nie jest wystarczająco mocnym powodem, dla którego można byłoby takie coś robić - to już lepiej zbierać kasę i kupić GTX 465/470/480 - które DX 11 w przyszłości faktycznie wykorzystają, bo są pod tym względem sporo lepsze od konkurencyjnych ATI).

Nie żebym był fanboyem Nvidii (sam mam Radzia HD 5770 - nareszcie!), ale patrząc realnie, dla mnie bardziej opłacalne zostawienie tego jak jest i dokupienie porządnego chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3Dmarku06 różnica między kartami w SM3.0 to ~1000p natomiast w SM2.0 karty wypadają niemal, że identycznie.

Jednak sobie chyba zostawię tego GTX280. Za rok będę najprawdopodobniej zmieniał całego kompa. Wtedy czy tak czy siak bym HD5850 sprzedawał bo raczej pójdę w GTX480. Chyba, że będzie coś lepszego w tamtym czasie.

Teraz tak. Jakie chłodzenie będzie najwydajniejsze do 200zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...