Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mcrr

Błędy CRC podczas instalacji gier

Polecane posty

Jest pewien problem z Windowsem 7 x64 i zupełnie nie wiem z czego on wynika. Są ludzie, którym on się zawiesza bez ostrzeżenia, choć teoretycznie wszystko jest sprawne. Wspólną rzeczą dla tych krachów jest to, że dzieją się na komputerach, które mają co najmniej 4GB RAMu. Po zejściu z ilością RAMu do 3GB, lub mniej problem ustawał. Takie przypadki są sporadyczne, ale jednak są i w necie jeśli dobrze się poszuka znajdzie się opisy problemów tego typu, których nikt nie potrafi rozwiązać.

Ale ten problem jak na mój gust nie za bardzo się ma do tego, co jest opisane wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kilku, lub kilkunastosekundowe zawiechy to takie u mnie jak najbardziej występują... ee... występowały, bo kompa do tej pory mi nie przywieźli. Nie ważne czy podczas gry, czy np. zwykłego przenoszenia folderu. Zupełnie bez zapowiedzi wszystko staje i nic się nie da zrobić. Ani ctrl+alt+delete, ani alt+tab (jeżeli to gra) nie działa. Po prostu trzeba poczekać aż to minie. I jest to dość wkurzające, bo np. zawsze rozłącza mi przez to rozmowę na skype...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpewniej dysk, procek, pamięci, lub zasilacz. Dopóki nie masz kompa u siebie i tak nic się nie da stwierdzić, więc na razie z diagnostyką dajnmy sobie spokój.

Przy problemach, o których pisałem wcześniej system już się nie podnosi po zwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do tego gościa i zapytałem czy mi dzisiaj odda kompa. Powiedział, że to co się działo to wina RAMu. Niby jest niekompatybilny z resztą sprzętu. Jutro mi da kompa z... 1 GB jakiejś innej pamięci i będę się z tym męczył aż do czasu jak załatwi nowy RAM. Po prostu świetnie. Tym bardziej, że na początku miał być GoodRam ale mi na siłę zmienił na Geil. Przed wyjazdem nad morze raczej się kompem nie nacieszę... :dry: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że to co się działo to wina RAMu. Niby jest niekompatybilny z resztą sprzętu.

Czekaj, czekaj... chodzi o ten ram i tego kompa z sygnaturki twojej. Jeśli tak to co ma ten ram do reszty sprzętu??? Jeśli ci komp działał o ram jest kompatybilny. Oj ci informatycy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Niektóre płyty główne nie lubią jakichś kości i objawy są takie, jakby kość była uszkodzona. Dlatego na stronach producentów płyt są umieszczane listy zgodności z pamięciami, by klient wiedział, które pamięci na pewno dobrze działają. Inne mogą, ale nie muszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sevard - jakos ja bez problemu na swojej plycie juz kilka najrozniejszych kostek ddr3 katowalem - goodram, kingston, deil szly bezproblemowo...

Szkoda ze nie zobaczyles czy podczas tych zwich procesor cos sobie uparcie liczy - u mnie jezeli byly zwisy to z powodu fochow procesora, ktory crysisa zrzucal nagle na 1 rdzen co konczylo sie 2 klatkami/min (!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian - hmm... No to mamy zagwozdkę. Bo to oznacza, że albo Ty jesteś dużo fajniejszy niż buczek93, albo że ktoś tutaj ma problem ze sprzętem. : / Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten węzeł gordyjski... Masz jakiś pomysł? Ty zawsze bardzo dużo dobrych, wartościowych rzeczy wnosisz do wątków w Sprzęcie.

jakos ja bez problemu na swojej plycie juz kilka najrozniejszych kostek ddr3 katowalem - goodram, kingston, deil szly bezproblemowo...

Rozważyłeś możliwość taką, że Twoja płyta główna była kompatybilna z tymi wszystkimi pamięciami...?

Tu nie chodzi o to, że płyta obsługuje DDR2, a ktoś pakuje DDR3 - tak się nawet fizycznie nie da. Po prostu czasem sprzęt się ze sobą nawzajem nie lubi i tyle. Dlatego w instrukcji każdej płyty głównej jest tablica kompatybilności i jak się kupuje do niej RAMki, warto sprawdzić, czy na 100% będą działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2fps. yyy... trochę dziwne, bo ja na swoim procu tylko 1 rdzeń włączony 1,5Ghz w Crysisie na najwyższych osiągałem kilkanaście fps.

Dostajesz upomnienie za bezsensowne statsowanie. Jeszcze raz zobaczę Twój post, który nijak się ma do tematu i możesz się liczyć z konsekwencjami.

Jeśli chodzi o zgodności pamięci z płytą główną, to Alaknar napisał o co mi chodziło, więc nie będę tego powtarzał. To, że coś fizycznie pasuje jeszcze nic nie znaczy. Im bardziej zaawansowana technologicznie pamięć, tym większe szanse, że będzie się gryzła z płytą główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...