Jump to content
Exclusive

Nagrywarka combo TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M i błąd nagrywania

Recommended Posts

Witam. Przechodząc do sedna sprawy. Mam problem z nagrywarką (combo) TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M. Niedawno chciałem przegrać dane z dysku i zwolnić trochę miejsca. Problem jest w tym, że jak wkładam płytę DVD do napędu, ten wykrywa go jako pustą płytę...CD. Moje pytanie jest następujące: da się to jakoś naprawić?

Najprawdopodobniej jest to wina nagrywarki. Przypuszczam, że kiedyś mogłem zainstalować jakiś program, który zmienił właściwości tejże nagrywarki. Mam nadzieję, że jest jakiś sposób na odwrócenie zmian. Teoretycznie mógłbym zrobić przywracanie systemu, gdybym wiedział, kiedy się to konkretnie wydarzyło. Podobnie ma się sprawa z formatem. To oczywiście najszybsze rozwiązanie, ale nie chciałbym formatować, gdy jest jeszcze jakaś możliwość.

Robiłem już tak: przeinstalowanie sterownika, przeinstalowanie nagrywarki.

Jakieś rady? Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

A nagrywałeś na tej nagrywarce już kiedyś płyty DVD???? Combo nagrywarki znane są z tego, że posiadają nagrywarkę cd i odtwarzacz DVD(ale nie wiem czy wszystie). Ja też miałem na jakiejś tam combo taki problem, bo potrafiła tylko nagrywać cd a DVD tylko mogła dane przeczytać. Jak pustą DVD wsadziłem to albo jej wogóle nie przeczyatała albo pokazywała jako pustą. Ale jak coś było na niej nagrane to pokazywała pliki.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie tak mają - combo to jest właśnie połączenie nagrywarki CD z odtwarzaczem DVD. :)

Żadnego DVD w tym nie nagrasz.

edit: wygooglowałem trochę i widzę, że to jednak nagrywarka DVD :)

Masz system XP? Jeśli tak, to wiedz że on puste płyty DVD zawsze wykryje jako CD. Nie przejmuj się tym i po prostu nagraj płytę w jakimś programie, np. Nero.

Edited by yojo2
Link to post
Share on other sites

Widzę, że się źle wyraziłem wcześniej, za co przepraszam. Otóż przypisałem combo dlatego, że ma zarówno możliwość nagrywania CD jak i DVD. Kiedyś ta nagrywarka dawała radę. Możliwe, że źle działa ze starości (5 lat już pracuje) albo podczas przechodzenia na dysk SATA z ATA mogło się coś nie tak podłączyć i już nie nagrywa (w sumie to od tego przejścia nie sprawdzałem, więc może być to to).

Yojo2, no nagrałem jedną płytę DVD to mi Nero wywalił błąd zapisu i tyle płytę widziałem. Dane tam są, ale nie da się ich odtworzyć.

Edited by Exclusive
Link to post
Share on other sites

Wiecie co, nagrywarka już działa. Widocznie wystarczyło podpiąć zamiast niej, napęd DVD a po jakiś kilku minutach wrócić do nagrywarki i wszystko śmiga.

Dzięki za chęci a moda proszę o zamknięcie tematu :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...