Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Komputer + TV

Polecane posty

Możliwe... Ale TVTool nie pomoże jeśli ograniczeniemli są sterowniki. NIKCZEMNY STOLEC a spróbuj zainstalować jakieś starsze sterowniki. Pamiętam, że jak miałem Gf3Ti to też takie jaja odchodziły - tyle, że ja nie miałem obrazu wcale (tylko mignął). Zainstaluj jedne z pierwszych sterowników, w których dodano obsługę Twojej karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens stosować starsze sterowniki, lepiej już na czas oglądania filmy wywalić je w ogole i potem zainstalować sobie spowrotem najnowszą wersję.

Co do tvtool to przecież jest to zwykła nakładka mająca ułatwić korzystanie z ustawień telewizyjnych sterowników, więc nie może ona mieć, żadnego wpływu na całą moją sytuację.

W każdym bądź razie dzięki wam za pomoc. Podejrzewam, że nikt już nic więcej nie wymyśli jak na to zaradzić, więc po prostu na czas oglądania filmu na tv będę wywalał sterowniki, bo w koncu to tylko krótką chwilkę zajmuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens stosować starsze sterowniki, lepiej już na czas oglądania filmy wywalić je w ogole i potem zainstalować sobie spowrotem najnowszą wersję.

Co do tvtool to przecież jest to zwykła nakładka mająca ułatwić korzystanie z ustawień telewizyjnych sterowników, więc nie może ona mieć, żadnego wpływu na całą moją sytuację.

W każdym bądź razie dzięki wam za pomoc. Podejrzewam, że nikt już nic więcej nie wymyśli jak na to zaradzić, więc po prostu na czas oglądania filmu na tv będę wywalał sterowniki, bo w koncu to tylko krótką chwilkę zajmuje.

Czesc mam identyczny problem jak ty dokładnie mam ta sama karte graficzna i telewizor sony właczam kompa kolory sa i w momencie jak sie pakuje winodws czyli stery nvidii to robi sie czarno biały obraz. Próbowałem rózynych wariantów mam trzy kable jeden euro złacze bezposrednio do telewizora i s-video do kompa obraz robi sie kolorowy tylko smuzy i jest wyblakły . Na drugim kablu mam s-video do kompa i s-video do tv z przejsciówka na euro ten sam efekt, a trzeci sposób to composite video z przejsciówka euro do tv i composite video do kompa z przejsciówka na s-video i efekt jest ten co opisywałes. Musze jeszcze napisac ze podłaczam drugiego kompa z gf5200 i wszystko smiga na tv sa kolory tak jak powinno byc tylko rózninca jest tak ze na 5200 jest bezposrednie wejscie czinczowe czyli composite video a na 6600gt s-video. Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos dobry w te klocki co nam pomoze pozdrawiam i zostawiam swój gg 1450980

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Połączyłem mój komputer z telewizorem (a właściwie dekoderem polsatu) przez S-Video i złącze EURO. Chcę odbierać satelitę na telewizorze i komputerze równocześnie i zapisywać wszystko na dysku twardym. Próbowałem coś kombinować, ale nic nie wychodzi. Nie mogę uzyskać niczego z komputera na telewizorze i na odwrót. Co robić? Moja karta to MSI 7900GTO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta posiada vivo?

próbowałeś podłączyć komputer bezpośrednio do telewizora? kabel kupiony czy robiony? próbowałeś inaczej podłączyć?

opisz dokładnie co z czym jest spięte (czyli w stylu: kabel xx z wyjścia grafiki biegnie na wejście... itd).

jeśli masz kilka trybów AV, to czy sprawdziłeś wszystkie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Posiadam kartę GeForce 7600 gt. Wyjście tv to 9 pinowe gniazdko mini DIN. podłączam do niego przejściówkę na chinch i dalej przez złącze euro do telewizora. Wszystko poustawiane jest niby jak trzeba tylko obraz na tv jest czarno biały. Nie pomaga zmiana standardów (PAL-B... itp.)

Do karty była jeszcze dołączona przejściówka z czterema kabelkami chinch. Jak podłączam tv do jednego z nich (metoda prób i błędów) też czarnobiel. Nie mam pojęcia co robić. Help :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz, czy chinch do SCART jest podłączony tak jak na schemacie http://pinouts.ru/VideoCables/scart_adapter_pinout.shtml (tylko ta dolna część nas interesuje).

ogólnie polecam wejść tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php, jako kategorię wybrać "serwis komputery", w pole wyszukiwanych słów wpisać "czarno biały obraz" i dać szukanie. wyskakuje około 200 tematów, jest duża szansa że któryś da Ci odpowiedź.

większość z tematów wskazuje na problemy z okablowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mam problem... Ostatnim razem kiedy chciałem sobie coś pooglądać na TV jakieś 6 miesięcy temu wszystko działało bez zarzutów. jakiś miesiąc temu przeinstalowałem windowsa (to może mieć związek) ale kabli nie ruszałem. chciałem sobie wczoraj obejrzeć film na tv więc ustawiłem w opcjach wszystko jak zawsze, format NTSC , obraz clone i czarny ekran... to wygląda jakby tv nie dostawał sygnału od karty, ale gdy odłączyłem kabel (po sprawdzeniu wszystkich możliwych formatów i ustawień obrazu) telewizor zaczął "buczeć" a gdy podłączyłem kabel spowrotem to przestał. co ciekawe dźwięk z karty dźwiękowe słychać w głośnikach telewizora. Ale obrazu nie widać...

używam kabla 4 pin s video i jack 3.5 na SCART w karcie mam 7 pin ale używam dołączonej do karty przejściówki. Karta to GF 6800 gs palita

Jak wspomniałem mam nowego Windows, innego niż wcześniej. Wcześniej miałem podstawowego oryginalnego Windows i zainstalowanego później sp2, niestety płytka się porysowała (tak wiem jak to wygląda) i pożyczyłem od kolegi Windows sp1 (też oryginał) i zainstalowałem później sp2.

Gdy odłączyłem kabel telewizor zaczął buczeć, a w opcjach drugi ekran automatycznie zmienił się na na nie podłączony, czyli karta i telewizor sygnał odbierają... chyba... Nie mam pojęcia o co chodzi dzisiaj jeszcze pójdę do kolegi z kablem sprawdzić czy u niego wszystko działa.

Ktoś wie co to może być? Wszystko wcześniej działało a obraz był idealny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kombinowałem już z innymi sterownikami i sprawdziłem wszystkie formaty i ekran jest czarny, spróbowałem właśnie z driver cleanerem ale efekt ten sam. Z resztą wcześniej jak zmieniałem inny format to albo był śnieg, obraz migotał albo był czarno-biały, a teraz co bym nie wybrał to i tak jest czarny i znaczek AV2 nie znika. :(

Kabla też nie udało mi się sprawdzić bo jego (kolegi) gf 6600 ma 9 pinowe svideo a ja mam 4 pin i przejściówkę z 7 pin, tak że lipa, ale nie sądzę, że to kabel, nie jest w żaden sposób uszkodzony, zawsze był schowany za meblami i nie ruszany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Zapomniałem też dodać, że to dość stary tv. Mam tam tylko wejście euro. Czy to może być przyczyną?

Gdy miałem stary telewizor było to samo. Być może było to uzależnione od tylko jednego trybu av... Teraz, po zmianie na nowego LCD wszystko ładnie działa. Bez żadnych ingerencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie ja akurat częśto podpinam kompa pod TV fajnie sie gra wtedy w fife 07 ^^ po prsotu zamiast kombinować w kompie wszytkie opcje wyswietlania etc. zostawcie wspokoju i po prostu musisz miec odpowiedni kanał w TV to tego typu wyświetlania najcześciej jest to któreś z AV [ wiem bo już podłaczałem około 20 kompów do 10 różnych TV i nigdy niemiałem kłopotu ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podłączam kabel od karty graficznej do TV i np. resetuje kompa to na TV wszystko normalnie widze jak na monitorze, ale kiedy załaduje się windows to na TV są jakieś dziwne białe pasy a na monitorze wszystko narmalnie widze. Myślę ze to nie wina kabla bo jak mi sie wlacza komputer to ta monitorze i na TV widze wszystko narmalnie tylko dzieje sie tak po zaladowaniu Windowsa. Mam najnowsze stery do karty;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to właściwy temat ;).

Do rzeczy - w PC mam 4-pinowe wyjście S-Video, w TV - wejście antenowe i pytanie - da się to załatwić za pomocą samych kabelków? Mam przejściówkę z wtyczką (męską) S-Video na jednym końcu i cinch (żeńską) na drugim, zmajstrowałem sobie kabelek z cinchem męskim i wtykiem antenowym, ale to nie za bardzo działa.

Czy moje podejrzenia, że Composite Video (taki sygnał daje przejściówka S-Video -> cinch) nie jest sygnałem "strawnym" dla wejścia antenowego w TV są słuszne? Jeśli tak, to prosiłbym o polecenie jakiegoś taniego i prostego modulatora, z wejściem S-Video (męskim, kabelek S-Video mam - ż-ż) i wyjściem antenowym (typ złącza dowolny, wtyki nie są drogie ;), byleby sygnał był akceptowany przez wejście antenowe w TV). Ewentualnie może być schemat do zbudowania czegoś takiego, ale przy ilości elementów >4 wysiadam ;).

TV pracuje w standardach PAL i SECAM, co jest wyjściu TV karty - nie mam pojęcia (ale chyba w większości wypadków karty z takim wyjściem potrafią wygenerować sygnał PAL).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem :). Jednak z tego, co widzę, to modulatory nie są drogie, taki dość prosty może kosztować nawet 20-30 PLN (obawiam się, że wymontowanie modulatora z video i dorobienie do niego zasilacza byłoby "trochę" kosztowniejsze, nie wspominając już o moich "umiejętnościach" w zakresie elektroniki :)). Zresztą już znalazłem to, tyle, że wszelkie opisy tego ustrojstwa (nie tylko w tym sklepie) są dość lakoniczne - brakuje informacji, czy te cinche to wejścia (gdyby tak było, to by mnie to urządzało, musiałbym sobie dorobić tylko jeszcze jeden kabelek), nie widać na zdjęciu, czy ta wtyczka, co idzie do konsoli, to SCART (w tym wariancie musiałbym majstrować przejściówkę, na szczęście schemat jest dość prosty) a i coś stronę producenta niełatwo znaleźć :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem wczoraj podłączyłem kompa pod telewizor było wszystko ok ale w ustawieniach zapomniałem przywrócić żeby obraz był klonowany(na monitor i telewizor)a więc dziś przenoszę kompa z powrotem na stanowisko pracy a monitor czarny więc spróbowałem pod telewizorem ale tam też obraz czarny.Próbowałem na niemo ale nie da rady ktoś wie jak można przywrócić ustawienia.(mam geforc'a najnowsze sterki)proszę pomóżcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...