Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Komputer + TV

Polecane posty

Mam nadzieję, że to właściwy temat ;).

Do rzeczy - w PC mam 4-pinowe wyjście S-Video, w TV - wejście antenowe i pytanie - da się to załatwić za pomocą samych kabelków? Mam przejściówkę z wtyczką (męską) S-Video na jednym końcu i cinch (żeńską) na drugim, zmajstrowałem sobie kabelek z cinchem męskim i wtykiem antenowym, ale to nie za bardzo działa.

Czy moje podejrzenia, że Composite Video (taki sygnał daje przejściówka S-Video -> cinch) nie jest sygnałem "strawnym" dla wejścia antenowego w TV są słuszne? Jeśli tak, to prosiłbym o polecenie jakiegoś taniego i prostego modulatora, z wejściem S-Video (męskim, kabelek S-Video mam - ż-ż) i wyjściem antenowym (typ złącza dowolny, wtyki nie są drogie ;), byleby sygnał był akceptowany przez wejście antenowe w TV). Ewentualnie może być schemat do zbudowania czegoś takiego, ale przy ilości elementów >4 wysiadam ;).

TV pracuje w standardach PAL i SECAM, co jest wyjściu TV karty - nie mam pojęcia (ale chyba w większości wypadków karty z takim wyjściem potrafią wygenerować sygnał PAL).

Ja mam niepotrzebny modulator, ale nie wiem czy taki będzie Ci odpowiadał, bo służy on do podłączenia DVD (złącze SCART, lub Eurozłącze jak kto woli) do starszego TV, który ma tylko wejście antenowe - ale może z jakąś przejściówką?

Jak coś, mogę niedrogo odsprzedać.. to pisz na PW, lub na GG (5986874, mogę być niewidoczny). A mi już on zbędny bo kupiłem wreszcie TV LCD..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam__R

Sprawa nieco straciła na pilności, ale jakieś info o Twoim urządzeniu możesz zapodać (mile widziane jakieś zdjątko :)). Przejściówka to nie problem - tu znalazłem schematy, któryś się na pewno by nadał :). Inna sprawa, że na oku mam również to, nie takie drogie, z dwuletnią gwarancją i, co najważniejsze, producent najwyraźniej nie wstydzi się swojego produktu :D (jakiś miesiąc temu pojawiało się coś podobnego do tego, z tym, że bez informacji o producencie i gwarancji, za to w tej samej cenie co ten MTV-04).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie:

telsatll9.th.jpg

Jak widzisz modulator jest kieszonkowych rozmiarów, nie to co te skrzynki oferowane w sklepach internetowych ;) Więc może go spokojnie ukryć wsród kabli :)

Wprawdzie bez gwarancji, ale to są urządzenia które działają długie lata, możesz mi wierzyć. W razie czego niedrogo sprzedam, bo u mnie tylko się kurzy, a jeszcze do niedawna z niego korzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczam swojego Paviliona poprzez kabel D-SUB (do Samsunga, jest osobne wejscie podpisane "PC"). TV obsuguje standardowa rozdzielczosc 1024x768, oraz inne (sa wypisane w instrukcji). Krotka konfiguracja w panelu nvidia i dziala bez zadnych problemow.

Audio podpinam przez zwykly kabel jack-jack.

Mam niby wyjscie HDMI w lapku, a w TV wejscie, ale jakos szkoda mi bylo kasy na kabel, tym bardziej, ze korzystam sporadycznie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam kilka pytań. Zamierzam kupić kabel S-Video - Euro.

- Czy przy połączeniu PC z TV i odtwarzaniu filmów (DVD nawaliło) następuje jakaś strata jakości czy dźwięku obrazu?

- Jak ustawić na komputerze odtwarzanie filmu na TV (karta graficzna GF 5200FX, odtwarzacz AllPlayer, najnowsze stery)?

- Czy to prawda, że niektóre telewizory nie do końca S-Video mogą wyświetlać obraz w tylko w czarni i bieli? Jakie to są telewizory?

- http://allegro.pl/show_item.php?item=650856190 Czy jest to standardowy kabel S-Video - Euro (zastanawiają mnie te dwie końcówki audio połączone jakąś przejściówką)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...