Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eGzysTens

Wyjątkowo wysoka temp

Polecane posty

"Tanie mieso psy jedza" - znasz to powiedzenie? Arctic Silver 5 za 25 zl z esc.pl bedzie zdecydowanie lepsza... I nie opowiadaj nam, ze tych kabli nie mozesz inaczej poukladac, bo nikt w to nie uwierzy. Zrob tak jak ci radzilismy a tempy spadna zdecydowanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się kłócić, bo chcecie mi pomóc, wiadome, coś mogę je bardziej poukładać, ale ta obudowa jest dość mała 40x40x19 tak ręką mierzę (dłoń rozłożę na 21 cm max ;p) więc mam na prawdę mało miejsca, taśmę od cd romu ledwo włożyłem inaczej nie pójdzie, karta graficzna nachodzi mi na dysk twardy jakiś 1cm i są od siebie jakiś 1mm (ten obszar co nachodzi na siebie) więc taśma od dysku musi iść nad kartą, pod kartą jest kawałeczek miejsca i wtedy stykała by się z płytą główną, właśnie sobie uświadomiłem (bo chciałem zrobić raid 0+jeden wolny dysk) że nie włożę trzeciego dysku, taśmę od drugiego dysku mogę ładnie zwinąć. Jak patrzyłem na obudowy to mają zazwyczaj 47+cm więc no jest różnica, myślałem nad tą przeźroczystą obudową, mam ciemny pokój i fajnie było by jak bym coś wymieniał lub czyścił, wszystko bym miał dobrze oświetlone. no i mogę mieć dwa wiatraki z boku jeden z tyłu chyba jeden z przodu i z góry nawet.

Ale nie po to w sumie pisze ten post xD

Czym czyścić komputer z kurzu? Na forach z google różnie piszą. to pędzelkiem to powietrzem w spreju, to suszarką do włosów.

Oczywiście kupię tą lepszą pastę, pytałem bo tamtą to już mam i jak by była dobra... ale nie jest ok spoko,

Ułożę tak biurko żebym postawił komputer obok i nie będzie miał zaduchu pod biurkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sprężone powietrze i nim czyść. Tylko trzeba uważać, żeby nie odchylić puszki za bardzo od pionu. Jeśli chcesz bardzo wiedzieć czemu, przechyl ją do góry nogami i psiknij rodzeństwu (tylko lepiej młodszemu) albo znajomemu (ale słabszemu) w kark. ;>

Co do kabelków - jeśli masz niską obudowę, to nawet lepiej, bo nic nie powinno być napięte. Kup sobie kilka tych plastykowych tasiemek ("zipek"? Jakoś tak się to zwie) i przytrocz wszystkie kable do obudowy - na prawej wewnętrznej ściance (patrząc od frontu) powinny być wycięcia do tego idealne. A jeśli naprawdę masz za krótkie taśmy, to możesz spróbować kupić dłuższe (50 cm taśmy SATA kosztuje jakieś 7 zł w średnio drogim sklepie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się czyścić stary komputer odkurzaczem i nigdy niczego nie uszkodziłem, ale mimo wszystko polecam sprężone powietrze, bo na pewno mniej uważać można. Poza tym pędzelek do golenia też potrafi być przydatny.

Natomiast co do obudowy to wydaje mi się, że w tej cenie (albo niewiele wyższej) można kupić całkiem dobrą obudowę, tyle tylko, że mniej bajerancką. W sumie co kto lubi, ale przezroczyste obudowy w dodatku świecące akurat do mnie nie przemawiają.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/z..._2010?page=0,16 --- możesz tutaj zajrzeć, obudowy polecane przez Miguela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...