Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Niska wydajność nowej karty graficznej.

Polecane posty

Skoro po wymianie karty i sterownikach się problemy zaczęły to chyba było jasne gdzie może być problem.

Przy włączonej przeglądarce i winampie z muzyką:

Procesor CPU: 10%-15%

Pamięć fizyczna 60%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze jest takie jasne. Istnieje wiele takich przypadków jak np : Klik!

ale dosyć o tym. Wracajac do tematu.. wiem ze tylko lamerzy pisza ''Po formacie bedzie jak kiedyś'' ale w takich przypadkach moze byc naprawde wiele przyczyn ( Jesli pisales o spalonej karcie, to moze problem lezy w wejsciu ) i czasami jest to o wiele szybsze rozwiazanie niz szukanie igly w stogu siana.

Na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze przywrócić standardowe ustawienia Biosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komputer w ogóle by nie reagował, to może i byłoby to dobrym rozwiązaniem, ale z racji tego ze działa to przy wlaczaniu komputera nacisnij odpowiedni klawisz i wejdz do Biosa, nastepnie znajdź tam opcje Klik Load Optimizer Defauls lub po prostu nacisnij F6, no i pamietaj zapisac ustawienia ( Save i Exit setup )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale żadnych zmian po restarcie biosu nie zauważyłem. System już niby chodzi normalnie, ale Assassyn (gierka przykładowa w którą gram najwięcej) nie wygląda już tak "pięknie" i nie działa już tak płynnie jak na GF9800. I to mnie dziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli resetowaniem bateryjką? Czy jakis inny sposób? Bo z tego co czytam to z czasem jakie bateryjki muszą byc wyciągnięte to czasem nawet 24h.

Jeśli wyjmiesz baterie cjoć na minute to po włożeniu jej na płyte i włączeniu kompa będziesz miał zresetowany bios. BIOS nie ma zasilania przez tą minute i nie ma jak pracować bez prądu. A po włączeniu kompa z bateryjką masz już reset BIOS'u. To skąd te 24h?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi, ale właśnie znalazłem parę testów i w każdym nowe radki 5770 wypadają blado w Assassin's Creedzie. Niestety muszę zgodzić się ze SwistKiem zgodzić, że te karty są dość kontrowersyjne i ich wydajność czasem nieprzyjemnie zaskakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjmiesz baterie cjoć na minute to po włożeniu jej na płyte i włączeniu kompa będziesz miał zresetowany bios. BIOS nie ma zasilania przez tą minute i nie ma jak pracować bez prądu. A po włączeniu kompa z bateryjką masz już reset BIOS'u. To skąd te 24h?

Adrian1911

Tak gdzieś na jakimś forum czytałem.

Powinni tego zabronić.

Nie czytania, tylko pisania bzdur.

Istnieją płyty główne które nie reagują na "wyciąganie bateryjki" (przestanie działać zegarek w biosie, nic więcej), bo CAŁA zawartość pamięci CMOS jest "nieulotna" i nie wymaga zasilania (z grubsza, nie wiem co będzie po paru latach - producent tych pamięci nie gwarantuje "wieczystego" przechowywania danych).

Właściwą procedurą kasowania pamięci CMOS (= przywrócenie "fabrycznych" ustawień BIOS) jest to co napisał producent w instrukcji danej płyty głównej. A pisał różnie, bo rożnych pamięci i systemów zapisu używa się do przechowywania danych konfiguracji.

Czyli: bierzemy do ręki "Manual" (albo otwieramy jego elektroniczną wersję) i czytamy co tym razem wymyślił konstruktor płyty w temacie "Clear CMOS Settings".

Gofer

Czyli w skrócie EAH5750 1GB jest słabsza od GF9800 512MB? Super.

W zasadzie NIE, ale bez problemu znajdziesz kilka przypadków kiedy jednak TAK.

ATI twierdzi, że nowe sterowniki (te co ich jeszcze nie ma) rozwiążą większość problemów z "dziwną" wydajnością kart HD 5xxx ... pożyjemy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...