Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Draghmar

Guild Wars

Polecane posty

Gość Draghmar

Konkurs sie juz skonczyl, wiec pozwolilem sobie wyedytowac swojego posta pozostawiajac jedynie screeny i krotka notke ;)

Screeny Ascalon City z przed napadu Charr'ów

A tutaj kilka screenów z poprzednich bet...serwer różnie działa (najczęściej nie działa), więc proszę o cierpliwość:

Galeria Guild Wars

Hie, hie :)

Dla niezorientowanych GW to gra sieciowa, która nie będzie posiadac miesięcznych opłat. Robią ją ludzie, którzy odeszli od Blizzarda, a maczali palce przy ich największych tytułach. Na dodatek jeden z nich odpowiedzialny był za BattleNet. Sama rogrywka jest dość nietypowa i nie wszystkim może przypaść do gustu. Wg mnie jest dynamiczniejsza niż w inych grach MMO i ciekawsza. Graficznie prezentuje się miodzio co widać na screenach pod powyższymi linkami. Jeśli będzie kogoś interesowało coś więcej to niech tutaj pisze. Na pewno odpowiem.

Już się bałem, że trzeba bedzie dać ostrzeżenie za jakieś pirackie seriale :) Żebym to ja lepiej znał angielski... BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Już się bałem, że trzeba bedzie dać ostrzeżenie za jakieś pirackie seriale :) Żebym to ja lepiej znał angielski... BR

Już się bałem jak zobaczyłem niebieską czcionkę ;).

To tak na wszelki wypadek do innych. To są legalne klucze do legalnej bety, która ma się odbyć 18 lutego :D

No jak to który? Jest nas tutaj tylko dwóch - Mejste i ja, czyli Browar :) I nie pisz dwóch postów pod rząd, edytuj poprzedni post. BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ponad 11tys zarejestrowanych użytkowników i takie małe zainteresowanie, chyba najlepszym darmowym (w sensie, ze gra sie bez abonamentu) MMORPG?

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie - zadanie nie jest trudne, potrzebna jest tylko bujna wyobraźnia :D Nagroda też jest kusząca - do wygrania są przecież klucze do lutowych beta testów (od 18 do 20 lutego), więc można będzie sie zapozanć z gierką (możliwe, że to już ostatnie beta testy...), tym razem, wygląda na to, że na FilePlanet nie będzie darmowych kluczy i jedyna możliwość ich zdobycia to udział w konkursach organizowanych przez różne serwisy (np ten podany przez Draghmara ;) ), jeszcze raz zapraszam do wzięcia udziału konkursie - panuje tam na prawde świetna atmosferka, wszytkie pomysły spotykają sie za żywym zainteresowaniem, więc nie ma na co czekać... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CPT-KOTOR

Tia!:] grałem w to w beta testach:) tam sie chyba z 18 albo 15 lvl zawsze zaczynało:] ciekawie sie bardzo zapowiada gra ale według mnie WoW nie pobije no chyba że te darmowe grywanie:) to pluss olbrzymi według mnie:) już sie nie moge doczekać premiery:)

Czyżby się działy pomyliły? To nie komentarze... BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Tia!:] grałem w to w beta testach:) tam sie chyba z 18 albo 15 lvl zawsze zaczynało:] ciekawie sie bardzo zapowiada gra ale według mnie WoW nie pobije no chyba że te darmowe grywanie:) to pluss olbrzymi według mnie:) już sie nie moge doczekać premiery:)

To byla alpha, ktora sie odbywala rok temu. Teraz jest juz normalnie, tzn. zaczynasz od pierwszego. A w przypadku porownan do innych gier to trzeba miec na uwadze, ze GW ma troche inne podejscie do rogrywki. WoW jak inne MMO ma otwarty swiat ze wszytskimi wadami i zaletami tego rozwiazania. W GW swiat podzielony jest na obszary dzieki czemu osiagnieto cos czego zaden inny MMO nie osiagnie. Ciekawe questy i fabule. Nie mowiac juz o urealnieniu rozgrywki bo nie czuje sie jakby to byl tylko hipermarket ;)

Czyżby się działy pomyliły? To nie komentarze... BR

Nie rozumiem...przeciez to forum, dzial o gra sieciowych. On powiedzial co mysli itp. A ja mu wytlumaczylem co moglem na ten temat...Jesli nie do tego sluzy forum to do czego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę i objaśniam - dział GwS służy przede wszystkim do umawiania się na sieciowe potyczki forumowiczów. Jeżeli ktoś chce podzielić się swoimi opiniami na temat gry czy też poczytać, co o niej myślą inni, zaglada do działu Komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Już tłumaczę i objaśniam - dział GwS służy przede wszystkim do umawiania się na sieciowe potyczki forumowiczów. Jeżeli ktoś chce podzielić się swoimi opiniami na temat gry czy też poczytać, co o niej myślą inni, zaglada do działu Komentarze.

Hmm...a to nie wiedzialem :oops:

To czy wobec tego moglbys przeniesc ten temat do tamtego dzialu zmieniajac jednoczesnie jego nazwe na cos bardziej ogolnego?...nie wiem...np. Guild Wars - temat ogólny. Bo z checia bym poudowadnial ludziom jaka gra bedzie rzadzic ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pisałes tego posta, własnie rozmawiałem na ten temat z Mejste i wspólnie postanowiliśmy, że można tutaj komentować gry sieciowe (ale tylko sieciowe, bez mozliwości grania single), także jeżeli znajdą się chętni, to możesz im co nieco poudowadniać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Kiedy pisałes tego posta, własnie rozmawiałem na ten temat z Mejste i wspólnie postanowiliśmy, że można tutaj komentować gry sieciowe (ale tylko sieciowe, bez mozliwości grania single), także jeżeli znajdą się chętni, to możesz im co nieco poudowadniać :)

No to fajnie...tylko moglibyscie jeszcze zmienic podpis pod tym dzialem bo poki co jest tam tylko o umawianiu sie. Inaczej nie bede mial z kim dyskutowac ;)...

He he...zapraszam do dyskusji :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cycbrilu

Noo... po namyśle i pozytywnych namowach wielu ludzi i serwisów zakupiłem preorder :] jeśli więc jakaś gildia poszukuje członka to jestem dostepny :] (w GW jeszcze niegrałem więc będe się musiał najpierw troszke podszkolić) prawdopodobnie będe grał warior/monk lub warior/nekro, ale to się może zmienić :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

Nasza gildia - Kaer Morhen - moze przyjac kazdego. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest "normalne" zachowanie. Tzn. nie tolerujemy chamstwa itp. odruchow. Pomoc dla czlonkow gildii mile widziana ;).

A co do profesji...Jesli nie jestes pewien to zastanow sie jakimi klasami grasz najczesciej. Tutaj odpowiedni wybor jest bardzo wazny. Np. ja normalnie gram Ne/Mo lub Ne/Me, ale raz z ciekawosci sprobowalem W/cos_tam. Roznica byla ogromna...poprostu zle mi sie gralo...Nie moglem sie wczuc. Takze jesli grasz normalnie wojami i jest Ci z tym dobrze to Twoj wybor jest sluszny...ale jesli normalnie wolalbys grac np. magiem to sie zastanow...

A codo kombinacji to powiem tak. W/Ne jest o tyle dobry, ze odpowiednio ksztaltujac klase mozna stworzyc postac, ktora wpierw oslabi przeciwnika, ze by pozniej dopiero atakowac. Za to W/Mo potrafi sam siebie uzdrawiac albo co wazniejsze, podnosic mozliwosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cycbrilu

No coż, najczęściej gram "lekarzami" i łucznikami, ale stwierdziłem że warem się gra chyba najłatwiej, więc chciałem wziąć wara, jak juz dostanę gre to chyba żucę monetą :] Mam jeszcze jedno pytanie: Czy postaci z ostatnich bet (tzn. tych co teraz będą) przechodzą do pełnej wersji czy trzeba zaczynać od nowa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
No coż, najczęściej gram "lekarzami" i łucznikami, ale stwierdziłem że warem się gra chyba najłatwiej, więc chciałem wziąć wara, jak juz dostanę gre to chyba żucę monetą :] Mam jeszcze jedno pytanie: Czy postaci z ostatnich bet (tzn. tych co teraz będą) przechodzą do pełnej wersji czy trzeba zaczynać od nowa ?

Jesli masz klucz z preoredera to zachowane zostanie imie. Postac nie.

Wojem wcale nie gra sie najltawiej. Owszem jest najbardziej wytrzymaly, ale bez wsparcia nie jest wcale az taki super ;). Np. El posugujacy sie magia ognia jest najskuteczniejsza postacia do zabijainia (zadaje najwieksze obrazenia). Za to Ne potrafi tak oslabic przeciwnika, ze nawet z wojem w pojedynku jeden na jeden jest wstanie wygrac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cycbrilu

No, skoro woj nie najłatwiejszy to w becie pogram chyba wszystkimi i sprawdze kto mi odpowiada, ale jednak podejrzewam woja lub rangera.

Interesują mnie jeszcze dwie rzeczy, mianowicie:

1) Czy ranger ma jakieś umiejętności pozwalające oswajać/przyzywać zwierzęta ?

2) Słyszałem o jakimś mieście (Ascalon bodajrze...) które jest przed inwazją... czy to znaczy że w grze ma się zmieniać jego wizerunek z miasta na ruiny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

Ad 1. Ma. Posiada skill, ktory trzeba miec ze soba i rzucic na stworzenie. Poki co wiem, ze mozna oswoic wilka, ptaka, snieznego wilka, niedzwiedzia, stalkera i luxa (to takie koty). Oprocz tego sa skille, ktore sa bezposrednio zwiazane z posiadanym zwierzeciem. Np. wsrzeszenie zwierza (tylko Re moze to zrobic) albo uzdrownie. Sa tez oczywiscie rozne zwiekszajce zdolnosci bojowe zwierzaka. Takze Re moze sie specjalizowac w zasdzie w 2 "szkolach". Albo zostac wladca bestii i wtedy luk to tylko dodatek albo zostac super lucznikiem. Poki co nikt jeszcze nie wiem jak stoi sprawa zmiany zwierzaka. Ci co go mieli nie potrafili pozbyc sie juz posiadanego...

Ad 2. Gre zaczyna sie w Ascalon z przed inwazji Charr'ow. To w zasadzie takie lazenie zapoznawcze. Mozna tam zdobyc za darmo troche skillow, pierwsza zbroje i podziwiac kunszt grafikow ;). Pozniej poprostu przechodzi sie przez spejcalne wrota i jest animka o najezdzie i zniszczeniu Ascalon. Jest to troche banalnie rozwiazane...mam nadzieje, ze to poprawia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli mówiąc że gra jest dynamiczniejsza niż inne MMO? Bo napisałes tak Draghmarze i nie wytłumaczyłeś...

GW w/g mnie ma szansę być czymś takim jak Everquest II... zapowiedzi świetne, a w finale niewypał. Choć przyznam, że interesują mnie dalsze losy tej gierki.

WORLD OF WARCRAFT RLZ!!! GW NIE MA SZANS!! KU CHWALE HORDY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

Troche trudno jest odpowiedziec na to pytanie bo to poprostu moje odczucia. Np. moim zdaniem walki w WoW sa za malo dynamiczne. W GW tego nie uswiadczylem. Nie gralem w EQ2, wiec nie moge nic powiedziec, ale fakt jest taki, ze gra sie bardzo fajnie...choc jedno jednak moge powiedziec o porownaniu EQ2 do GW (jak i WoW zreszta tez). Ktos kto probuje tak porownywac daje tym samym do zrozumiania, ze o GW nie ma bladego pojecia. Ta gra ma inne podejscie do grania. To czy komus ono odpowiada czy nie to tylko kwestia gustu. Ja znalazlem w GW to czego nie moglem znalesc w WoW mimo teoretycznie wiekszej wolnosci jakie daje ta druga. I wcale nie mowie tylko o walkach gildii...ogolnie. Fabula i questowanie...Jakos WoW mnie odpycha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... Ponieważ, jak wynika chociażby z tematu "Guild Wars" w dziale Komentarze, jak i "Ogólnie o grach komputerowych" na Offtopiku, zaiteresowanie grą wśród forumowiczów jest spore i powstanie gildii FA jest właściwie tylko kwestią czasu (t.j. nadejścia paczek z CDP i innych sklepów ;)), proponuję przenieść tutaj (do tematu bardziej bezpośrednio związanego z samym graniem) dyskusje z nią związane. Dotychczas wypłynęły dwa tematy:

1. Nazwa i emblemat gildii (a co za tym idzie - pelerynki :P)

2. Członkostwo w gildii

Kwestię pierwszą należałoby rozwiązać w sposób demokratyczny ;). Czyli - ankieta. Ale potrzebne są propozycje... IMHO nazwa powinna być rozwinięciem (najlepiej angielskim - oficjalny jezyk gry) skrótu FA, aby kojarzyła się z Forum, ale nie była jednoznacznym nawiązaniem.

Moja propozycja:

Nazwa - Fools' Alliance (Sojusz Głupców/Błaznów).

Emblemat - czapka błazna.

Barwy płaszcza - dowolne, byle gustowne ;). Zero różu na przykład ;].

Sprawa druga - z pozoru prozaiczna, ale mająca jednak podstawowe znaczenie.

Proponuję, aby gildia była otwarta dla wszystkich chętnych. Z racji faktu, iż sprawy gildii będą poruszane przeważnie na FA (tak ja to przynajmniej widzę), problem przynależności 'forumowej' rozwiąże się sam ;). Oczywiście zachowania powszechnie uważane za niestosowne i na szkodę gildii (np. team kille, chamstwo itd.) będą niosły przykre dla 'rozbójnika' kosekwencje.

Mecze GvG, reprezentacja gildii i tego typu rankingowe sprawy (bo niewątpliwie wypłyną po jakimś czasie gry) jako pieśń przyszłości odkładam osobiście do późniejszej dyskusji, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu ;).

Do dyskusji zapraszam oczywiście wszystkich tych, którzy mają zamiar wstąpić w szeregi forumowej gildii, gdy już takowa powstanie. Zniżki, talon na balon i tytuł 'ojca założyciela' dla najszybszych :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze, ze znowu trzeba lekko uscislic pare rzeczy

PvE do treningu sie kompletnie nie nadaje. Po pierwsze dlatego, ze druzyny osmio osobowe sa dopiero po jakims czasie, a po drugie dlatego, ze wymagane jest troche inne podejscie do walki.

Oprocz GvG gildie moga sie sprawdzic w Tombs of Primeval Kings, w ktorym rogrywka jest naprawde trudna. Sklada sie to z szeregu bitew poczynajac od wejscia do krypty kiedy walczy sie tylko przeciwko stworkom, a konczac na Hall of Heroes, gdzie mozna walczyc z max 5 druzynami po osiem osob.

Takich sytuacji gdzie potrzeba przygarniecia osoby jest baaardzo duzo, wiec akurat tutaj nie bedzie problemu.

Co do gildii...hmm...Jest juz kilka Polskich gildii...Nie wiem jaki Wy macie problem z zalozeniem wlasnej. Podstawa to wybor nazwy i plaszcza. Pozniej musicie sie zdecydowac na wybor Guild Hall (Jest osiem rodzajow map), ale do tego potrzeba Celestial Sigil, ktory mozna zdobyc albo wygrywajac w Hall of Heroes przy jednoczesnym zalozeniu, a akurat ktos z gildii zostani nim obdarowny albo kupic w Lion's Arch, ale to jest calkiem spory koszt. Samo zalozenie gildii to 100 szt. zlota. Plaszczyk 2 platyny (2000 szt. zlota). A reszta spraw organizacyjnych...Tutaj tez nie wiem z czym problem. Jesli chcecie sie umowic na konkretna walke to przeciez pisze sie jakie dni wchodza w rachube (np. niedziela) i niech kazdy pisze jakie godziny mu odpowiadaja. Pozniej tylko wybiera sie te wspolne i tyle. Taktyka...Wpierw pograjcie, a pozniej sie nia zajmijcie bo poki co widze, ze jeszcze za malo na temat GW wiecie

I już coś wiemy. Myślę, że drobiazgami taktycznymi i wewnątrzgrowymi nie powinniśmy na razie przesadzać. Trzeba poczekać aż więcej osób z forum zacznie grać i się obcyka. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastanowić się nad sprawami organizacyjnymi... Znaczy się - organizacja gildii, ale tu. Władze, rekrutacja, itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę paczuszkę z GW to ja się do forumowej Gildii piszę :wink: Na nazwę proponuję Freak Animals :P A co do całej organizacji itd. to poczekajmy aż każdy będzie miał swój egzemplarz w domciu i się dobrze zapozna z grą i wtedy wszystko się ustali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, to chyba najrozsądniejsze będzie, Mejste... Nawiasem mówiąc - fajnie, będzie moderator działu w to zaangażowany :P.

A z zupełnie innej beczki... Mejste, ten twój podpis - 'Zero or die' - nie wiedzieć czemu ;) tłumaczę go sobie jako 'zeruj, albo giń' i dość jednoznacznie kojarzę z forumowymi zlotami :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, szkoda, że tak długo trzeba czekać na grę :( połowa czerwcą to nie jest odpowiedni termin wydania gry zważywszy na fakt, iż na horyzoncie już widać GTA: San Andreas :)

aha, wiadomo jakie ta gra ma wymagania? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, szkoda, że tak długo trzeba czekać na grę :( połowa czerwcą to nie jest odpowiedni termin wydania gry zważywszy na fakt, iż na horyzoncie już widać GTA: San Andreas :)

aha, wiadomo jakie ta gra ma wymagania? ;]

Wiadomo od momentu beta-testów ;].

Minimum System Specs

Windows® XP/2000/ME/98

Intel Pentium® III 800 Mhz or equivalent

256 MB RAM

CD-ROM Drive

2 GB Available HDD Space

ATI Radeon 8500 or GeForce 3 or 4 MX Series Video Card with 32MB of VRAM

16-bit Sound Card

Internet connection

Keyboard and mouse

Recommended System Specs:

Windows® XP/2000/ME/98

Intel Pentium® III 1GHz or equivalent

512 MB RAM

CD-ROM Drive

2 GB Available HDD Space

ATI Radeon 9000 or GeForce 4 Ti Series Video Card with 64MB of VRAM

16-bit Sound Card

Internet connection

Keyboard and mouse

Wszystko jest w FAQ na oficjalnej stronie, polskie witryny (np. http://guildwars.pl/ czy http://gw.gry-online.pl/ ) też chyba podają stosowne informacje...

A GTA:SA to IMHO nie jest przeszkoda dla tzw. targetu Guild Wars... Bo to zupełnie różne gry przecież :).

Mejste: Huh... No tolerance, I see ;]. Ty, ty, sk8cie ty! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

to ja tylko dopowiem, ze znam osoby, ktore graja nawet na slabszym kompie niz podany jako min :D. Coprawda grafika slaba i kamere trzeba przyblizyc do postaci, ale grac sie jak najbardziej da :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...