Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Summirek

Problem z procesorem i zasilaczem.

Polecane posty

Mój kolega chce sobie kupić nową kartę graficzną, bo ma stary komputera Konfiguracja jego komputera Tylko, że nie wiem jaki on ma procesor- czy on jest 4 rdzeniowy, bo tam jest napisane 4 CPU, czy jakiś inny. Nie wiem też czy by pociągnęła mu płyta główna, chociaż podobno rok temu wymieniał. I jest jeszcze sprawa zasilacza. Mówił, że ma 230W, ale teraz, że 350W. Jak można sprawdzić ile procesor i karta graficzna zużywają Watów?

Thx, błędy naprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o zakupach zakładamy w dziale "Składamy komputer - kupujemy części".

Wątek przeniosłem.

Nie ma czegoś takiego jak karta główna, jest płyta główna. Moc zasilacza mierzymy w Watach W, Nie Voltach V, volty to napięcie, a to na wejściu jest takie samo we wszystkich zasilaczach - 230V. Podaj dokładną konfigurację komputera kolegi, a pomożemy coś wybrać. Model procesora możesz sprawdzić w programie CPU-Z, najlepiej screen pierwszej zakładki, model karty graficznej znajdziesz w pierwszej zakładce programu GPU-Z, model płyty głównej i pamięci można odczytać również w CPU-Z, zakładki Motherboard i zdaje się Memory, albo SPDIF [czy jakoś tak], model zasilacza sprawdzić możesz poprzez otwarcie obudowy komputera, wszystko jest napisane na tabliczce znamionowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie "pisze", tylko jest napisane.

A dokładniej jest napisane "Pentium 4 CPU ...". Pentium 4 to model procesora, który ma jeden fizyczny rdzeń. Tak szczerze mówiąc, to ten komp to trup i nie ma sensu w niego ładować kasy.

Tak w ogóle to pisz po polsku, bo ciężko to się czyta.

Na tej stronie możesz sobie obliczyć jaki mniej więcej zasilacz jest potrzebny. Moc zasilacza podaje sie w Watach, a nie Voltach, czy tym bardziej Vatach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...