Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Capisci

Tchnijmy w niego życie

Polecane posty

Cześć. Ostatnio wzięła mnie chęć ogromna pogrania w jakieś starsze gry, jednak moja obecna karta nie za bardzo mi to umożliwia (GF 4, brak shaderów). Chciałbym sobie odświeżyć kilka tytułów (Far Cry), niektóre przejść po raz pierwszy (Doom 3, Half-Life 2), ale do tego potrzebuję odpowiedniej karty. Szukałem trochę na allegro, coś tam jest, ale na sprzęcie komputerowym to ja się za bardzo nie znam :tongue: Ale na forum, prócz graczy, są jeszcze specjaliści, dla których odpowiedź na pytanie, jaka karta graficzna pod AGP byłaby dla mnie najlepsza, problemów raczej nie nastrudzi :tongue: Czy wszczepienie rozrusznika i wmontowanie protez postawi staruszka na nogi? Zaznaczam, że nie musi biegać jak Usain Bolt.

Oto dane, które - tak mi się wydaje - powinni pomóc

płyta główna: ASRock K7S8X

procek: Athlon XP 1,8

pamięć: 512 mb

zasilacz: Modecom Fell III 350 W

dwa dyski twarde: 160 i 40 GB

Dwa napędy optyczne

No, to tyle ode mnie. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

No już nie przesadzajcie. Feel III nie jest taki tragiczny. Można go zmienić ale przy takim sprzęcie nie trzeba się bać. Zmienić platformę trzeba. Ot co. Jeśli pieniędzy mało to można zaoszczędzić na np, ramie, używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, my się chyba nie rozumiemy. :icon_lol:

Ja chcę grafikę, która udźwignie DOOMa 3, trylogię Prince of Persia, Far Cry?a. NIE CHCĘ wydawać kasy na całkowicie nowy sprzęt z dwóch powodów:

- Ja gram bardzo, bardzo mało? przez ostatnie kilka miesięcy to ja chyba w nic? Wiem, że dla niektórych może być to szo? WSTRZĄS, ale taka jest prawda. Gram mało, a teraz mnie po prostu jakaś taka niemożliwa do zdefiniowania chcica wzięła.

Wiecie, to nie jest takie łatwe. :tongue:

- nie mam kasy, a nawet gdybym miał, to nie przeznaczyłbym jej na zakup kompa. Dziadek pod biurkiem służy mi wiernie od daaaawna do przeglądania netu, oglądaniu filmów itp. Ledwie zipie, ale ma swoje lata. Kilka dni temu zapytałem się sam siebie, czy nie zaserwować mu zastrzyk z adrenaliny. Wiem, doping w sporcie to brzydka sprawa, ale przecież w zaciszu własnego domu?

?I ten zastrzyk z adrenaliny ma mnie nie kosztować 1000 zł :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radeona z serii 4x do athlona 2500+ ?

no, panowie eksperci, gratuluje :)

to już nawet nie będzie wąskie gardło, lecz zacisk na tętnicy :D

Czytajcie, o co kolega prosił i

Pograsz w dooma i te inne gierki które podałeś.. oto moja propozycja:

http://allegro.pl/item1044257129_amd_2500_...ram_okazja.html

prcesor + pentagram /chłodzenie - za 100zł by poszło

http://allegro.pl/item1038490803_pamiec_dd...kowe_fv_gw.html

512 MB ram, ddr 333 MHz - 42,00 zł (chyba że masz w kompie 400MHz, to wtedy poszukamy czegoś lepszego)

http://allegro.pl/item1046407186_gigabyte_...dr2_146_99.html

Geforce 7600GS 256MB - 146,99 zł

czyli za 300zł.

można odpuścić ewentualnie procesor i dać ciut słabszą grafikę, ale RAM wypada dołożyć.

wtedy zmieniasz tylko grafe

http://allegro.pl/item1042134343_gigabyte_...uzy_cooler.html

geforce 6600 - 80zł

i dorzucasz 512 ram - ok 40 zł, jednakże dobrze by było jakbyś podał poroducenta Twojej kości i prędkość (333MHz? 400MHz? Twoja płyta obsłuży max 1GB 400MHZ lub max 2BG 333MHz RAM)

ponieważ w tamtych czasach lepiej było dokładać kości o takich samych rozmiarach i takich samych producentów :)

zasilacz jest ok, ciesz się, że taki masz.. a nie jakiegoś Megabajta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza: Polecam sposób Sevarda...Sprawdź napięcie MIERNIKIEM, jak to zrobić ? - sygnaturka Sevarda

Może uciągnie, może nie, uważam, że to jedyny sposób, w który możemy mieć 99.9 % pewność, że nic nie spali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super, dzięki za te linki :smile:

Z pamięcią problem jest taki, że to moje 512 to jest 2 x 256, więc dołożenie jednej kości 512 odpada.

Ale od jakiegoś czasu myślałem nad zmianą pamięci na 1 GB, więc może się zdecyduje. Tylko powiedz mi, które lepsze. Te, które podałeś, czy może te:

http://allegro.pl/item1038490785_pamiec_dd...kowe_fv_gw.html

(kombinacja 2 x 512 z tymi pamięciami zadziała u mnie?)

I poruszająć kwestię obrazu.

Podałeś 7600 GS, poszperałem trochę w Internecie i znalazłem cuda, które się nazywają Geforce 6600 GT i Geforce 7300 GT. Krótka piłka - która z tych trzech kart będzie najodpowiedniajsza dla mojego dziadka? :icon_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x 512.. ale jakie? jeżeli nie są to pamięci 400MHz to te które dokupisz także nie będą pracowały w 400MHz.. jest to raczej istotna sprawa w tym wypadku :)

Jeżeli masz 400MHz - to lipa, bo Twoja płyta nie obsłuży więcej ŻADNEJ pamięci.

Jeśli są to kości 333MHz to możesz wrzucić jeszcze jedną kostkę 1GB 333MHZ.

Jeśli są to kości 200 lub 266MHz to możesz mieć maksymalnie 3GB takiej pamięci - czyli mógłbyś dołożyć kostkę 2GB 200MHz.. ale obawiam się, że taka nie istnieje :D

Grafa?

http://benchit.pl/karty+graficzne/porownanie#list_nvidia3

na tej stronce możesz porównać "suche" parametry kart..

wychodzi na to, żę poczciwy 6600GT ma najlepsze flaki.

ma co prawda mniej jednostek cieniujących ale za to śmiga na DDR 3, z wyższą częstotliwością pamięci (naturalnie - ddr3 jest szybsza od ddr2) oraz rdzenia (500 zamiast 400MHz) a także odznacza się większą przepustowościa (15 a nie 12GB/s)..

pobiera też więcej prądu - 48 zamiast 25 W..

zasilacz powinien go uciągnąc.. albo i nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje pamięci:

256 MB 3200 200 MHz

256 MB 2700 166 MHz

Jeśli już bym się zdecydował na 1GB, to tych dwóch kości się pozbyć i kupić te, tak?:

http://allegro.pl/item1038490803_pamiec_dd...kowe_fv_gw.html

Teraz sprawa ważniejsza. 6600GT jednak odpada. Kocham mojego dziadka i nie pozwolę, by umarł na atak serca :tongue: Pozostają dwie karty:

7300 GT i 7600 GS. Patrząc na "suche" liczby, ta druga ma przewagę. Ale czy tak jest w rzeczywistośći? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300GT DDR3 z palcem w nosie poradzi sobie z nawet nowszymi grami, miałem przyjemność grać ma takim w DA:O i było płynnie.. Na jego wykastrowanej wersji, a więc 7300GS grałem w Wiedzmina, DMC4 i również było w miarę ok. 7600 jest oczywiście mocniejsze, ale odpowiednio droższe, więc sam musisz sobie odpowiedzieć, czy warto.

1GB pamięci spokojnie wystarczy, więcej pchać nie ma sensu.

No i niezależnie od wybranej karty powinieneś, z naciskiem ma musisz, wymienić zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ok :)

prawdopodobnie będzie potrzebowała wpięcia dodatkowego zasilania, ale jest to kwestia wpięcia wtyczki - jak do twardziela.. żadna filozofia, ewentualnie będziesz potrzebował przejściówki, takową w sklepie za friko wysępisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak warto dołożyć tych kilka zł do wersji DDR3 (różnica między DDR2 a DDR3 jest ogromna), i jedną kostkę 256 możesz zostawić w płycie wtedy będzie 512+512+256 = 1,25 GB RAM.

PS: Podaj dokładny numer procesora (np: Athlon 2000+, Barton 2500+). Zasilacz do wymiany na jakąś Deltę, Fortrona (50zł?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi pamięciami DDR3 to mnie lekko podłamaliście :tongue: bo z tego co zdążyłem zaobserwować na allegro, popularniejsze są w tej karcie DDR2.

Tak się zastanawiam - ta karta z DDR3 na dobrej płycie z dobrym procem na pewno poradzi sobie lepiej niż DDR2 - czy na moim staruszku różnica w wydajności między tymi dwiema opcjami w ogóle byłaby zauważalna? Ja nie neguję wyższości DDR3 nad DDR2, ale mój staruszek może by tego nie odczuł?

Mój procesor?

Athlon XP 2200 + Thoroughbred B

Wymiana zasilacza? Kurde, trochę za dużo tych wydatków :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Twój Athlon przyzna nam rację, karty z DDR2 to porażka, nawet przy słabym procesorze. Zresztą ten Twój nie jest taki najgorszy, jego bliźniak leży u mnie w szafie na emeryturze po latach ciężkiej pracy. Świetny procesor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wypadałoby wymienić, bo obecny do czołówki dobrych sprzętów z całą pewnością nie należy. A czy kogoś trzeba się wystrzegać? Nie przypominam sobie żadnych afer z tymi kartami, więc w sumie jest to dla Ciebie bez znaczenia (gwarancji i tak już nie ma, a głównie z tym mogły być problemy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...