Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jan

Nagrywanie filmików przez Xfire

Polecane posty

Interesuje mnie jedna rzecz. Posiadam laptopa Asus ze specyfikacjami:

Procesor: Pentium Dual Core T4400 2.20 Ghz

4 GB pamięci Ram

Karta grafiki nVidia GeForce GT 220 1024MB

Podczas nagrywania filmików przez Xfire wszystkie gry bardzo mocno się ścinają. Czy ten komputer jest za słaby na takie operacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że takie nagrywanie spowalnia pracę komputera, to przecież oczywiste. Zaciekawiło mnie to tylko dlatego, że na stronie xfire.com bardzo dużo filmików nagrywanych przez innych graczy chodzi płynnie. Pomyślałem sobie, że to może kwestia jakichś specjalnych konfiguracji programu lub po prostu bardzo mocnych sprzętów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest nagrywany z prędkością ok 25 klatek na sekundę (podobnie jak obraz w tv). Jednak podczas przy 25 klatkach w czasie gry jest wrażenie zamulania.

Dokładniej opisane jest to w wikipedii.

"Dzięki przenikaniu się ze sobą kolejnych klatek filmu nagranego kamerą wrażenie płynności ma miejsce już przy ok. 15 kl./s, to dla sekwencji złożonej z klatek niemających ze sobą nic wspólnego (np. w grach komputerowych) wymagany współczynnik wzrasta do 30-60 kl./s"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie wrażenie gdy ty nagrywasz gra może się ciąć, a gdy już go oglądasz na spokojnie to wtedy jest już normalnie. Dobrze jest też przed enkondowaniem filmiku obrobić go trochę w programie Fraps, dźwięk wtedy będzie zsynchronizowany z obrazem i nie powinno być wtedy efektu przycinania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie da się prawie grać przy takiej płyności.

Ja sam chciałem nagrać film z Riddicka i używałem gamecam ( jakoś tak).

Był to fragment przed ucieczką, więc było spokojnie, ale i tak się ścinało nie miłosiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś obniżyć lub włączyć automatyczną konwersację video w xfire? Wydaje mi się, że kiedyś wyskoczyła mi taka opcja lecz ja ustawiłem, żeby nagrywało bez konwersji i teraz wszystkie filmy co nagram mają ponad 2gb i nie da się ich otworzyć... Wie ktoś gdzie jest ta opcja co pozwala włączyć konwersację podczas nagrywania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONWERSJĘ albo KOMPRESJĘ. Nie, takiej opcji nie ma. XFire zżera z marszu sporo zasobów na sczytanie każdego piksela i zapisanie do pliku, więc nie ma tu miejsca nawet na kompresję podczas tego procesu, zaś przy dłuższych filmach zapis trwałby strasznie długo. Poza tym, nie możliwe, żeby nie dało się ich otworzyć. To najbezczelniej zapisany plik wideo, piksel po pikselu, najczystszy z surowych AVI. Jeśli WMP nie może odtworzyć, masz problem z systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMP otworzył mi te filmiki ale nie ma w nich dźwięku. A do tego straszni się tnie... Ustawiłem na 60 FPS nagrywanie a nagrało mi i tak w 13-16 fps... a gra nawet się nie cięła podczas nagrywania...

Ahhh... trzeba będzie jednak to wszystko frapsem nagrywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...