Skocz do zawartości

GTA: San Andreas


RoZy

Polecane posty

PS. San Andreas, nie ma dużych wymagań sprzętowych

I to jest błogosławieństwem tej gry ;) Dzięki temu mogłem sobie pograć w GTA:SA na moim przedpotopowym GF2 :D

Heeh, a wyobrażacie sobie GTA4 na tym samym silniku? Zrobiliby chyba cAŁE PAŃSTWO :P Byłaby to chyba najrozleglejsza gra w historii :P

Vice City ma lepszy klimat (75% ludzi w necie tak uważa), ciekawsze misję, no i muzykę.

Ja tam nie patrzę, co inni sądzą. Uważam, że SA ma tak samo dobry klimat, jak VC, tyle, że inny... Każda część stanu ma swój niepowtarzalny - LS gangsta elo zią, SF nie ma jakiegoś określonego, ale jest jakby bardziej sterylne i takie "wielkomiejskie", LV ze swoimi super wypasionymi furami na ulicach i kasynami, a wioski ze swoją sennością i jeżdżącymi wszędzie Rancherami ;)

Co do muzyki też wcale nie jest gorsza - starczy załączyć Radio Los Santos, Radio X, K Jah West, K-Rose (to najlepiej we wioskach). W każdym z nich są baardzo ciekawe kawałki muzyczne, zresztą w innych też, ale te są chyba moimi ulubionymi ;D

Właśnie ta inność mi się nie podoba. Ale przecież każdy ma inny gust...

Właśnie. A teraz wyobraź sobie, że R* robiłby nowe GTA w tych samych klimatach, co VC. Po ilu częsciach zacząłbyś się nużyć - 1, 2, 3 czy może później? I na pewno oskarżanoby ich o wtórność :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to san andreas jest bradzo fajną grą, tak gdzieś 8 na 10. Na początku może się znudzić jak tylko jeździ się po mieście, bawi się w minigierki i inne takie rzeczy. Jednak jak zacznie sie wypełniać misje to dobiero zaczyna być ciekawie. Fabuła może nie jest bardzo dobra, ale może być. Misje są nawet interesującem, nie pamiętam żeby któraś była nudna. Podoba mi się też, że jest dużo misji odbiegających od głównego wątka np. rozwożenie ciężarówkami materiałów. Jak wcześniej wspominałem jest tu także mnóstwo minigierek, chociażby możesz sobie pograć w ruletkę w kasynie czy obstawiać zakłady w wyścigach konnych. :lol: , warto się troszkę bobawić :) Oprócz tych rzeczy można, co jest związane poniekąd z fabuła, umawiać się z dziewczynami, jednak potem to się może znudzić- ciągłe tańczenie, jeżdżenie w tą i w tamtą i takie inne. Co do muzyki, wybrano fajne piosenki, każdy może sobie posłuchać co chce, nawet country music :). Jak zawsze jest dużo broni i fajnej strzelanki - można się sprawdzić w wojnach z gangami, mi to jednak pasowało przez parę minut, później stałe nawalanie jest trochę nużące, a jeszcze bardziej obranianie tego terytorium. Grafika może nie była zachwycająca, ok, ale nie musi być lepsza. Fajne wózki, rozmazujący się obraz podczas jazdy, samoloty. Najwięcej frajdy przyniosło mi latanie Hydrą i Hunterem- można zrobić niezłą rozrubę :D:D:D Gierka fajna, po jej przejściu przestałem w nią grać, bo nie było już co robić, pozostaje przejść jeszcze raz i jakoś wytrwać to GTA IV :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie GTA SA bylo bardzo dobre. Jednak brakowalo w nim czegos co przyciagalo na dluzej, co zachecalo do przejscia gry na nowo...

Vice City przeszedlem jakies 4-5 razy, SA moze 3.

Pod wzgledem fabuly SA zrobil krok wstecz, a nawet dwa.

Porownajmy - GTA3 - genialny klimat nowojorskich dzielnic, pozwalał wczuc sie w kierowanego bohatera jak w zadnej grze,

Gta Vice city - KLIMAT znow bije po oczach, zwlaszcza ze bylem i jestem fanem serialu Miami Vice, tako tez fabula, bohaterowie, i misje z VC nawiązywały do tego serialu. Miodzio.

i wreszcie

SA - przytlacza ogrom miasta, (in plus oczywiscie), Tu juz brak tego Grand Theft Auto, pozostalo tylko San Andreas.

Zadania - jest wsord nich pare perelek (ucieczka na motorze, wjazd na startujacy samolot itp) ale blizje im do zrecznosciowki (czuc konwersje z PS'a). Silownie, bary, nie przedluzaja rozgrywki, jedynie ja urozmaicaja...

Ogolnie nie jest zle bo po przejsciu gry nie mozna sie nudzic, i moze to odciaga od poejscia kolejny raz do fabuly... (tzn wiekoszosc rzeczy dostajemy wraz z przejsciem kolejnych zadan, a tych jest soro).

Mnie osobiscie wciagnely... mody aut :D uwielbialem podmieniac za stare zlomy (nie oszukujmy sie, grafika w SA to tylko kosmetyczne zmiany z VC) nowiutkie ferrari, czy lambo. Tu plus wielki - model jazdy, wszystkich pojazdow jest taki jaki byc powinien... (Pamietam jak powrocilem do VC po przejsciu SA... bardzo bylem rozczarowany tym jak prowadzily sie wozy...) W sumie realizm odtworzenia miast, aut, itp jest na wysokim poziomie, mamy multum mozliwosci, rozne opcje przejscia misji (niektorych), sa wojny gangow, ktorych brakowalo w VC (piekne byly przypadkowe strzelaniny w little haiti z twoimi ziomkami w polowie gry :D w sa to nei to samo)

gra sie przyjemnie wiec nie mozna powiedziec ze VC jest lepsze od SA bo nie jest. Ono bylo lepsze, dopoki nie wyszlo SA, bo podróż wstecz do poprzednich serii rozczarowuje (choć tyle godzin sie przy nich spędziło :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka fajna, po jej przejściu przestałem w nią grać, bo nie było już co robić, pozostaje przejść jeszcze raz i jakoś wytrwać to GTA IV :?

Ewentualnie przejść SA na 100% wykonując wszystkie zadania poboczne i zebrać wszystkie podkowy i muszle, pstryknąć wszystkie fotki i zatagować całe "neighbourhood" xD Ja tak zrobiłem za pierwszym razem, a GTA:SA i tak przeszedłem kilkanaście ( i jestem pod koniec przechodzenia jej po raz kolejny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wykonując wszystkie zadania poboczne i zebrać wszystkie podkowy i muszle, pstryknąć wszystkie fotki i zatagować całe "neighbourhood" (...)

Otóż i to... zostały mi jeszcze po części podkówki i graffiti.

A super tajniak Toreno właśnie zaprosił mnie wczoraj na pustkowia LV :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vice City ma lepszy klimat (75% ludzi w necie tak uważa)

źródło (sauce)

Heeh, a wyobrażacie sobie GTA4 na tym samym silniku? Zrobiliby chyba cAŁE PAŃSTWO :P Byłaby to chyba najrozleglejsza gra w historii :P

Pierwsze marzenia fanów odnośnie GTA4 (w tym również moje ;) ) chciały całej Europy, ale sorry - może kiedyś. A najrozleglejszą grą do tej pory chyba nadal jest The Elder Scrolls: Arena i mało kto kwapi się to pobić.

Zadania - jest wsord nich pare perelek (ucieczka na motorze, wjazd na startujacy samolot itp) ale blizje im do zrecznosciowki (czuc konwersje z PS'a).

Jak to dobrze, że GTA3 i GTA:VC nie są konwersjami z PS2... ](*,)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze marzenia fanów odnośnie GTA4 (w tym również moje ;) ) chciały całej Europy, ale sorry - może kiedyś. A najrozleglejszą grą do tej pory chyba nadal jest The Elder Scrolls: Arena i mało kto kwapi się to pobić.

Bo jednak lepiej stworzyć mniejszy świat, a bardziej szczegółowy i mniej zabugowany. A i tak miasto w GTA 4 będzie pewnie przytłaczać (wieżowce, zatłoczone ulice itp.).

2. Praca kamery. Nie mogę przez to przejść rundy w szkole jazdy :/ Kamerą obracamy za pomocą myszki , ale nie wiedzieć czemu nie działa to przy samolotach , lot helikopterem może być wtedy upierdliwy , oraz przy poduszkowcu i chyba paru innych pojazdach.

Trochę późno, ale dla sprostowania powiem, że da się zablokować kamerę na samochodach i odblokować na samolotach. Wystarczy pogrzebać w opcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jednak lepiej stworzyć mniejszy świat, a bardziej szczegółowy i mniej zabugowany.

Lepiej dla programistów. Pogoń za coraz bardziej zaawansowaną grafiką w większości przypadków oznacza brak rozwoju, bądź wręcz osłabienie rozbudowania gry. Owszem, są wyjątki, ale zazwyczaj wtedy, jeśli sequel wychodzi na konsolę, która już rok-dwa jest na rynku. Tak się zastanawiam, czy gdyby nie kontrakt z Sony na wydawanie w pierwszej kolejności GTA na PS2, powstałoby coś tak rozbudowanego, jak San Andreas. Tam zamiast kłaść całą parę w grafikę, jak by to miało miejsce w przypadku przejścia na nowocześniejszy sprzęt, postanowiono na maksa wszystko rozbudować, dając w rezultacie jedną z najlepszych gier evah. Oby to doświadczenie zapunktowało przy GTA4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich fanów, lub osoby które po prostu cenią sobie niewybredny humor, serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim nowym dziełem, nakręconym W CAŁOŚĆI w Gta-SA!

Tam napisałem stosownego posta: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=602473#602473

A co do GTA 4 zgadzam się z poprzednikami. :)

Lepszy mniejszy świat ale lepszy "jakościowo".

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich fanów, lub osoby które po prostu cenią sobie niewybredny humor, serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim nowym dziełem

Jak ktoś już tam wspomniał: linki nie działają :(

SA zachwyciło nas swoim ogromem i to będzie teraz rzutowalo na ocenę Czwórki. Ale mimio wszystko będzie lepsza od SA. Wszyscy to wiemy.

A ja nie chcę spieszyć się z tą pewnością :(

Widziałeś NFS Most Wanted? Gra jest doskonała. Często ludzie do niej jeszcze wracają. A potem miał być pewniak nad pewniaki - NFS Carbon... i co? I kicha. Grywalność o połowę słabsza niż nawet w NFS U czy NFS U2, inteligencja policji bliska zeru, wieczorna pora odebrała miastu dynamiki, przydając w nadmiarze sterylności... vide? Ano vide :(

Dlatego nie przechwalajmy dnia, przed zachodem słońca.

Wolę ostrożność, niż ślepe napalenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki działają. 100% pewności.

Czasami po prostu trzeba troszkę dłużej poczekać lub odczekać parę godzin bo guglevideło ma to do siebie, że czasami dostaje kaprysów i przestaje współpracować ;)

A tak do San Andreas.

Wczoraj zainstalowałem troszkę modów na polepszenie grafiki.

Nowe palmy, grafika na max z antyaliasingiem 3x, widzenie 10x dalej,

nowe efekty graficzne, nowe chmurki, blaski na samochodach, nowa realistyczna woda, nowa krew (coś w stylu tej z HL2) i parę innych.

I FPS jest teraz 30-40 klateczek... wystarcza :) ... i nawet zapas na kręcenie jest. SA moim skromnym zdaniem wygląda jakieś 2x lepiej niż normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram w sa od czasu premiery i jeszcze się nie znudziłem. Tylko dlatego że ściągałem nowe wózki z neta. (najbardziej mi się podobał ten DK'a z fnf tokyo drift) świetnie się driftowało, tylko te wnerwiające lampy eech... usunąłem je :lol: a z ruchem ulicznym rozprawił się crazy trainer.

do tego wgrałem sobie tor wyścigowy i na tym driftuje się po prostu świetnie

dla tych którzy chcą zasmakować driftu: ja jeździłem godzinami zanim się tego nauczyłem, więc kiedy nie wychodzi nie wściekajcie się tylko jedziem dalej :wink: wóz możecie ściągnąć stąd:http://www.gtainside.com/download.php?do=download&id=11131

a crazy trainer stąd:http://www.gtainside.com/download.php?do=download&id=7624

miłego driftu, jeśli nie wiesz jak instalować wozy to napisz do mnie maila albo na gg :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod wszechczasów hmmm... no jak dla mnie Sa Tokyo drift mod. Jest to mod który dodaje wozy oraz skin głównego bohatera z filmu fnf 3 tokyo drift nie wszystkie wozy są wykonane idealnie i tak samo sterowanie, ale można podmienić sterowanie z wozu DK'a ten wóz ma po prostu idealne sterowanie do driftów i nie jest ono sztywne, jak niektóre drifterskie sterowania, driftowania trzeba się uczyć, to nie jest tak że wsiadamy do fury i już jesteśmy sean bosswell tylko musimy ćwiczyć, ja już oczywiście mogę co nieco o tym powiedzieć bo od dłuższego czasu jestem drifterem (czasami nawet jak gram w nfs porshe to mnie ponosi i driftuję chociaż w porshe lepiej tego nie robić :lol: , ale wiadomo, drifterzy...) polecam do tego wgrać map editora i poprzesówać wszystkie lampy w ulubionym mieście bo podczas driftu nie da się po prostu od czasu do czasu na którąś nadziać :lol: jeżeli masz jeszcze jakieś fochy do moda to możesz sobie go dowolnie zmieniać i usprawniać (jeśli znasz się na kombinowaniu w plikach tekstowych san andreas) modzik ogółem super ale mogli by dać coś więcej niż skin i wozy (chociaż nie wiem co :lol: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wreszcie jakieś nowe informacje o GTA IV. Dzisiaj o godzinie 21:00 będziemy mieli okazję obejrzeć trzeci zwiastun gry. „Move up, ladies” – takim tytułem został obdarzony filmik i ukarze się na TEJ stronce. No to do 21.

PS. Naprawdę przydałby się odrębny temat o GTA IV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link Woody :)

Na obecnego kompa nie mam co liczyć tym razem. Tu tylko zakup nowego sprzętu wchodzi w rachubę. I nie będzie to nowy PieC.

Bolesne, ale za przyjemności trzeba będzie nielicho beknąć :D

Ale na zakładanie osobnego topicu o "czwórce", to chyba jeszcze za wcześnie.

Może poczekajmy chociaż, gdy wyjdzie na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...