Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smigol

Komputer,ok.2000zł

Polecane posty

Witam,

planuje zakup nowego komputera,takiego ktory przez najblizsze kilka lat pozwoli mi pogrywac w nowe tytuly za jakies 2000zł(+/- 200zł),sam komputer+zasilacz bez monitora,klawiatury,myszki

jaka konfiguracja wg was bedzie najlepsza w tej cenie?jesli komus by sie chcialo prosilbym o caly zestaw:)

co do Windowsa...co polecacie?Vista odpada,zastanawiam sie nad XP ktorego posiadam albo kupnem 7,co jest bardziej oplacalne?

no i najwazniejsze-czy w tej cenie(max 2200zł) mozna dostac cos nadajacego sie do gier przez najblizszych kilka lat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X3 435 - 269 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 130 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 239 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 390 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5770 1GB DDR5 - 569 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 155 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

Razem : 2159 zł (esc.pl)

Procesor podkręcisz i będzie dobrze. Spróbuj też odblokować dodatkowy rdzeń i cache L3 (więcej w moim poradniku, sekcja OC AM2/AM2+/AM3 - link w sygnaturze).

Co do systemu - na razie możesz zostać na XP, ale przymierzaj się do zmiany na 7, XP kończy swój żywot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do O/C bedzie to bezpieczne?no i najwazniejsze-czy dam rade zrobic to sam?:)

Princefan:

co do monitora to chodzi ci o model czy jakies parametry?maksymalna rozdzielczosc jaka moge ustawic to 1280x1024

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poradnik Gi3rka <link w mojej/Gi3rka sygnie>. To naprawde nic trudnego. Jeśli masz dobre chłodzenie (jakim jest Flex) i markowy zasilacz, nie masz się czym martwić. Dasz rade jesli to wszystko zrozumiesz :> Jeśli 1280x1024 to bierz zestaw Gi3rka. Jesli możesz dołożyć ok. 100zł to bierz zasilacz OCZ ModXStream 500W. Jest troszkę lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Najwyżej wyskoczy jakiś BlueScreen świadczący o niestabilności bądź komputer nie ruszy. (Przestawiasz Zworke CMOS i resetuje się bios. W przypadku 1 zmniejszasz zegary/napięcie do stabilnych możliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne ryzyko zawsze istnieje, ale jeśli będziesz postępował zgodnie z poradnikiem to raczej nie ma nawet najmniejszej szansy żebyś coś zepsuł (zwłaszcza przy dobrym chłodzeniu). Natomiast wzrost wydajności jest zdecydowanie zauważalny, więc pobawić się w to warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek i będziesz kontrolował temperatury to nic się nie stanie :) W dzisiejszych czasach ciężko jest coś popsuć. Nawet wojując ostro z napięciem. Gdy temperatura jest za wysoka, to np. taki procesor zostaje wyłączony i komp się restartuje lub wyłącza. Nie musisz się niczego obawiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Xp jest obsługiwany, dopóty jeszcze można się na nim trzymać. Aczkolwiek jeśli POZA budżetem przeznaczonym na sprzęt masz kasę na system, to bierz Win 7 HP 64bit - moja siostra ma taki na Acer Aspire 5740G (i5 430M, HD5470, 3GB RAM) i chodzi szybko (jedyna wada - ikony wielkie na pół ekranu, ale to da się zmienić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Moim zdaniem już teraz warto zainwestować w 7. Dlaczego? Dlatego, że 7 ma "w sobie" XP, więc problemów ze starszymi programami i grami nie będzie. Jest co najmniej równie szybki (w moim przypadku szybszy) co XP. Jeśli zdecydujesz się kupić Windowsa, to bierz 64-bitową wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Mi chodzi o to, że na przyszłość przydałoby się kupić 7. XP już swoje przeszedł, a 7 jest jego godnym następcą. Na razie można pociągnąć jeszcze na XP, ale 7 jest bardziej przyszłościowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że 7 ma "w sobie" XP,

Stwierdzenie co najmniej nieprawdziwe. Windows 7 i XP to całkiem inna bajka. I całe szczęście, bo zyskuje na tym stabilność, niezawodność i bezpieczeństwo Windows 7. Sporo szkodników działający na XP, na Windows 7 już nie będzie sprawiało problemów, bo za bardzo zmieniła się architektura systemu. Windows 7 jest po prostu w dużym stopniu zgodny z aplikacjami dla XP i dalszych wniosków bym nie wyciągał.

więc problemów ze starszymi programami i grami nie będzie.

To zależy. Programy, które potrzebują jakichś swoich własnych sterowników mogą nie ruszyć. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu serwisowego, antywirusów itp. ale nie tylko. Problem może też być z aplikacjami pod MS-DOS, lub mającymi pozostałości po systemach 16-bitowych, ale od czego jest DOSBox.

Nie zmienia to faktu, że nie specjalnie jest sens, żeby pozostawać przy XP. Można go zostawić jako system przejściowy, ale za jakiś czas wymiana i tak będzie konieczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Chyba wszystko ująłem zbyt ogólnikowo. Ale przeciętny człowiek i tak nie zagłębia się w meandry systemu. To, że 7 ma "w sobie" XP było umowne. Bo przecież coś takiego istnieje, tylko moje określenie jest bardzo ogólne. Co do programów, to raczej nie powinno być problemów z odpaleniem. Korzystam z kilku, z którymi pracowałem na XP i nie mam żadnych problemów. Jak powiedziałeś:

ale od czego jest DOSBox
:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany monitora w najblizszym czasie nie planuje,

hmm,co do funduszy na system...chyba nic z tego nie bedzie bo na razie bede musial uzupelnic zaleglosci jakie mi sie w grach narodzily przez ostatnie lata i nie starczy mi kasy na Wiedźmina,Gothica3,Risena,PESa2010 itp:) czyli na razie raczej zostane przy XP,pozniej ewentualnie moze zmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Jeszcze jakiś czas możesz śmiało korzystać z XP. Przy okazji może 7 troszkę stanieje. Do użytku domowego wystarczy Win 7 Home Premium 64 bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na to co podal Gi3r3k czyli:

Procesor : AMD Athlon II X3 435 - 269 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 130 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 239 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 390 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5770 1GB DDR5 - 569 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 155 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Gigabyte M1000 Luxo - 139 zł

tylko nie bardzo podoba mi sie plyta glowna,moze zmienic ja na cos pewniejszego?bedzie duza roznica w cenie jak wezme pod ten zestaw np. asusa???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem,skopiowalem to z pierwszego posta i wkleilem bez zmian:)

a jakiejs innej firmy niz asus?oplaca sie placic troche wiecej czy ta plytka sie sprawdzi,bo nie chcialbym miec problemow z nia po zakupie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał problemów. Sam ją mam (patrz sygnaturka) i dużo oferuje jak na swoją cenę. Nie kieruj

się firmą kiedyś AsRock był słabą firmą to fakt, ale teraz robi porządne płytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...