Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blezer

Jak sprawdza się taka ładowarka słoneczna?

Polecane posty

Jakoś działa.

Chińskie podróby z allegro są beznadziejne, ale Arctic Cooling pewnie używa mniej ekstremalnych podzespołów (w chińszczyźnie baterie przeważnie siadają po miesiącu, a nawet nowe nie mają deklarowanej pojemności).

Samo urządzenie w naszym klimacie bardziej nadaje się na "bank energii z doładowaniem" niż ładowarkę, bo trzeba naprawdę słonecznego dnia żeby ogniwo dawało prąd taki jak w opisie.

Na pewno żadne z tego typu urządzeń nie nadaje się na jedyną ładowarkę, chyba że wybierasz się gdzieś bliżej równika ;)

(ale nawet u nas całkowicie naładowany akumulator 4400 mAh plus doładowanie "ze słońca" spokojnie wystarczy żeby zasilać np. telefon przez 2-3 tygodnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też gdzieś kiedyś ładowarkę która była zasilana zwykłym "paluszkiem" AA tylko jej teraz nie mogę znaleźć a taka chyba byłaby lepsza (nie licząc kosztu baterii) widział ktoś taką ?(chyba nawet była w CDA tylko nie mogę znaleźć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki sprzęt nie sprawdzi się w Polsce - zbyt często chmurki zasłaniają naszą piękną gwiazdę. Lepszym pomysłem jest zakup takiego gadżetu [niekoniecznie ta, chodzi o przykład] plus komplet czterech akumulatorków z ładowarką. Chociaż ich od słońca nie naładujesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...