Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marminho

Który telefon wybrać?

Polecane posty

No cóż, na pewno będę słuchał muzyki, możliwe że obejrzę film, aparat jest mi obojętny, liczę na czułość dotyku i szybkość działania, fajnie było by odpalić raz na jakiś czas grę (ale zdaję sobie sprawę że żaden z nich nie jest iphonem). Ważne żeby dobrze działało wi-fi, łączność z pocztą itp. Jeśli chodzi o pisanie sms to zapewne wygrywa Milestone, więc nie dopytuję się szczególnie. Ciekaw też jestem w którym dłużej trzyma bateria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milestone - wolniejszy. Tzn. procek ma b. dobry i skalowalny, ale niestety w fabrycznym romie nisko taktowany. A że Motorola ma sprzętowe szyfrowanie bootloadera, to za wiele się nie da zrobić w tej kwestii (nawet po zrootowaniu).

Desire - szybszy hardware, ale system ciut bardziej obciążony, bo hula nań interfejs SenseUI. Czy SenseUI jest zaletą, czy wadą - to zależy od indywidualnych preferencji, bazowy interfejs Androida jest raczej ubogi, customowe widgety od HTC moim zdaniem zdecydowanie usprawniają pracę z telefonem (b.dobry system Friendstream, agregujący wiadomości 'społeczne' niezależnie od pochodzenia - facebook, twitter, flickr; customowy newsreader; etc), ale niektórym może on przeszkadzać/nie podobać się/być zbędny.

Szybszy jednak chyba będzie Desire.

Jakość muzyki - cóż, oba maja złącza mini-jack, więc nie jesteś ograniczony do załączonych słuchawek ani głośniczków (nie wiem, jak HTC, ale Motorola ma jeden głośnik, mono). Androidowy player jest 'taki se', HTC pewnie odkłada swój własny, ogólnie nie spodziewam się w obu wypadkach ani kichy, ani wielkiej rewelacji. Dedykowanego procesora dźwięku nie ma żaden z nich ;]

Wideo - Android ma ogólnie problemy z dobrym, uniwersalnym media playerem, trzeba szperać po Markecie, by znaleźć coś, co satysfakcjonująco obsłuży np. zwykłe DivXy, więc jeśli nie jesteś fanem konwertowania plików, to czeka cię szukanie odpowiedniego softu. Różnic między nimi nie będzie specjalnych, podobno Desire ma lepszy ekran, no i szybszy hardware, więc może mieć lekką przewagę w wypadku materiałów o wysokiej rozdzielczości.

WiFi i tego typu funkcje - bez dokładnych testów ciężko stwierdzić, który z nich lepiej się łączy z siecią - w żadnym teście, jaki czytałem, nie spotkałem się z narzekaniem na funkcjonalność sieciową któregokolwiek z telefonów.

Obśługa poczty etc - Android jest nastawiony na ścisłe współdziałanie z internetem i tzw. 'chmurą', te funkcje są bardzo dobrze rozwiązane w obu telefonach od storny systemowej, brakuje chyba tylko obsługi Exchange, ale jeśli nie pracujesz w jakiejś korporacji, to raczej nie problem, synchronizację z np. Gmail masz wzorową. HTC ma wspomniane swoje widgety do szybkiej obsługi różnych funkcji sieciowych (RSS, sieci społecznościowe etc), poza tym - dokładnie to samo.

Czasy pracy baterii - hm, nie przypominam sobie dokładnych danych i testów porównawczych. Bezpiecznie jest przyjąć, że przy intensywnym używaniu i tak będziesz musiał je na noc podpinac do gniazdka. Co noc ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kamień Milowy aka Droid, to uważam, że Motorolla odwaliła kawał dobrej roboty marketingowej. Jeśli chodzi o sam sprzęt, to również słyszałem wiele pochwałowag opinii, chwalone są ekran, system, klawiatura... Wszystko. Dużą zaletą jest to, że Droid bardzo dobrze się sprzedaje - wróży to długą żywotność wśród społeczności a i sama Motka wydaje się dbać o ten sprzęt. Do tego już wychodzi sporo dodatkowego sprzętu, jak np Game Grip :) Decyzja jest moim zdaniem dość ciężka, ale myślę, że wziąłbym Droida. Świetny marketing to to, co sobie cenię. Lubię, kiedy producent stara się o względy mojego portfela. No i sprzętowe QWERTY to to, co Gofry lubią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kamień Milowy aka Droid

Milestone to NIE jest Droid, to dwa różne telefony (a że wyglądają i parametry typu procesor, pamięć etc maja te same - cóż).

Droid działa w sieciach CDMA/EVDO (amerykańskie Verizon, Sprint), Milestone - GSM. Do tego Droid nie ma sprzętowego szyfrowania bootloadera, więc można zmieniać ROMy, kręcić procka etc. Na Milestone tej możliwości nie ma. (chyba, że ktoś złamie 128-bitowy klucz szyfrujący, powodzenia).

Droid to jakby marka, pod którą Verizon sprzedaje telefony z Androidem - Moto Droid, HTC Droid Eris (odpowiednik Hero), HTC Droid Incredible (z grubsza to, co Desire)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie Milestone jest przystosowaną na rynek europejski wersją Droida, więc w sumie prawie to samo. Ale niech Ci będzie, to inny telefon :)

Dziwi mnie tylko to, co mówisz o bootloaderze. Moim zdaniem strzelili sobie w kolano, w końcu to zawsze była jedna z największych atrakcji PDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...